Повідомлення АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРТРАНСНАФТА» Про клопотання щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

24.07.2023

Повне найменування суб’єкта господарювання: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРТРАНСНАФТА»

Скорочене найменування суб’єкта господарювання: АТ «УКРТРАНСНАФТА»

Ідентифікаційний код: 31570412

Юридична та поштова адреси: 01010, м. Київ, вул. Князів Острозьких, буд. 32/2

Контактний номер телефону: 38-044-201 -57-01

Електронна пошта: office@ukrtransnafta.com

Промисловий майданчик: НАФТОПЕРЕКАЧУВАЛЬНА СТАНЦІЯ «ДОЛИНА» ЛІНІЙНА ВИРОБНИЧО-ДИСПЕТЧЕРСЬКА СТАНЦІЯ «ДРОГОБИЧ»

Фактична адреса промислового майданчика: 77524, Україна, Івано-Франківська область, Калуський район, с. Яворів.

Мета отримання дозволу на викиди: внесення змін до існуючого дозволу на викиди для існуючого об’єкту

Підприємство відноситься до другої групи об’єктів за складом документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, в залежності від ступеня впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря.

Виробнича діяльність яку здійснює НПС «ДОЛИНА» ЛВДС «ДРОГОБИЧ» АТ «УКРТРАНСНАФТА» не підлягає оцінці впливу на довкілля згідно з додатком №2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 №1010 (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1121 від 30.09.2022) «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля».

На НПС «ДОЛИНА» ЛВДС «ДРОГОБИЧ» виконуються технологічні процеси: перекачування нафти магістральними насосами; комутація напрямків перекачування нафти; спорожнення технологічних вузлів при регламентних роботах, приймання витоків в дренажні ємнocтi, відкачування нафти з дренажних ємностей в магістралі; обслуговування трубопроводів, технологічного обладнання; приймання, зберігання моторного палива на КАЗС, заправлення автотранспорту. (КВЕД: 49.50 Трубопровідний транспорт).

Джерелами утворення забруднюючих речовин на території НПС «ДОЛИНА» ЛВДС «ДРОГОБИЧ» є технологічне обладнання під час використання якого утворюються забруднюючі речовини. НПС «ДОЛИНА» призначена для забезпечення транспортування нафти по системі магістральних трубопроводів на кінцевий пункт в м. Дрогобич. Резервуарний парк НПС «ДОЛИНА» призначений для забезпечення нормальної роботи системи прилеглих нафтопроводів. На території парку розташовані два резервуари РВС-5000. Резервуари обладнані дихальною арматурою, через яку в атмосферне повітря надходять метан та НМЛОС (етан, пропан, бутан, пентан, гексан). Для перекачування нафти на території НПС розташована насосна відкритого типу, обладнана двома магістральними насосами НПС 200-700 та двома підпірними 10НД-6-1 з електропровідними двигунами. Під час перекачування через ущільнення насосів в атмосферу потрапляють вуглеводні граничні. Для перекачування нафти на території НПС розташована насосна вузла змішування нафти, обладнана двома насосами ЦНС 60/330 №Н-6 та ЦНС 60/198 №Н-7. Під час перекачування через ущільнення насосів в атмосферу потрапляють метан та НМЛОС (бутан, гексан, пентан, метан, пропан, етан) через вентиляційну трубу діаметром 0,1 м.

Для забезпечення пальним автотранспорту на території станції розміщена сучасну контейнерну автозаправною станцію (РН2-14/8-2200), на якій здійснюється прийом, збереження і відпуск бензину А-95 та дизельного палива. Для розподілу палива РН обладнано односторонній паливо - роздавальною колонкою NOVA 1202.21 ТН-8t, яка призначена для роздачі бензину А-95 та дизпалива - по одному зливному рукаву для кожного виду палива. Отже, при заправці автомобілів рідким моторним паливом джерелами забруднення атмосферного повітря є дихальні клапани наземних резервуарів зберігання бензину та дизпалива та паливо­роздавальна колонка NOVA 1202.21 ТН-8t.

Зварювальні роботи проводяться на відкритій ділянці При зварювальних роботах в атмосферу виділяються заліза оксид, сполуки марганцю, сполуки кремнію, фториди, газоподібні з’єднання (фтористий водень, фтор. кремній), фториди добре розчинні неорганічні (фторид і гекс. натрію) фториди погано розчинні неорганічні (фторид алюмінію і кальцію), оксид вуглецю, оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту) [NO+NO2].

В механічній майстерні призначеній для проведення ремонтних робіт здійснюється обробка металу на заточному верстаті 3К634. Під час роботи верстату в атмосферу викидаються речовити у вигляді суспендованих частинок

На території НПС функціонує дизель-генератор AKSA AD 275. Дизель-генератор призначений для виробництва електроенергії тільки у разі можливої аварії на електричних мережах міста. В процесі спалювання дизельного палива в атмосферне повітря через вихлопну трубу з діаметром 0,15 м на висоті 2 м викидаються забруднюючі речовини: діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид діазоту, сірки діоксид, суспендовані тверді частинки, вуглеводні граничні C12 – C19, діоксид вуглецю і метан.

Під час провадження господарської діяльності в атмосферу викидаються:

Оксид вуглецю0,05114 т/рік; Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна)– 0,04116 т/рік; Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) 0,04274 т/рік, Сірки діоксид -0,00576 т/рік; Кислота сіpчана за молекулою Н2SO4 - 0,0015 т/рік; Неметанові леткі органічні сполуки - 177,473848 т/рік;Вуглецю діоксид - 4,20241 т/рік;Метан - 13,975396 т/рік;Метали та їх сполуки, в т.ч.: (Заліза оксид**(в переpахунку на залізо) та Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану) - 0,00391 т/рік;Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) - 0,001963 т/рік.

Відповідно до Наказу Міністерства охорони навколишього природного середовища України №108 від від 09.03.2006 р. заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва та заходи щодо скорочення викидів не розроблялися.

На підприємстві не планується впровадження заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, тому що на даний час не має перевищень встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин.

Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: викиди забруднюючих речовин відповідають вимогам Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27.06.2006 р. №309 та Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 р. № 177.

Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди для суб’єкта господарювання направляти в Івано-Франківську обласну державну адміністрацію за адресою: 76014, Івано-Франківська обл., місто Івано-Франківськ, вул. Грушевського, буд. 21, e-mail: oda@if.gov.ua.

Строки подання зауважень та пропозицій: протягом 30 календарних днів з дати публікації в друкованих ЗМІ.