Грабівський старостинський округ

Староста – ХИМІЙ Тетяна Петрівна
Контакти: 097 81 60 482

Дата народження: 09 грудня 1988 року
Професійна діяльність: до призначення на посаду – головний спеціаліст Рожнятівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримкиРішення про затвердження старост Долинської міської територіальної громади від 28.12.2020 № 41-2/2020Член виконавчого комітету Долинської територіальної громади. Рішення про виконавчий комітет міської ради від 28.12.2020 № 42-2/2020Староста наділений низкою повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 54-1). Староста також може бути уповноважений радою ТГ чи її виконавчим комітетом на здійснення інших повноважень, які передбачені іншими законами.
ВРМ адміністратора ЦНАП – с. Грабів, вул. Івана Франка 303 а

Характеристика населеного пункту

Село Грабів засноване – 1582 р.
Населення – 1723 чол.
Площа – 23,728 км²
Густота населення – 72,61 осіб/км²
Поштовий індекс – 77623
Телефонний код +380 03474
Географічні координати 48°54′17″ пн. ш. 23°59′56″ сх. д.Водойми: Манявка, Чечва

Село Крива
Населення – 85 чол.
Площа – 3,162 км²
Густота населення – 26,88 осіб/км²
Поштовий індекс – 77623
Телефонний код +380 03474
Географічні координати 48°55′23″ пн. ш. 23°58′58″ сх. д.
Водойми – потік Крива
Село Грабів розташоване у вузькій передгірній улоговині вздовж берегів невеличкої швидкоплинної річки Манявки і має загальну протяжність 3200 м. Відстань до районного центру – смт. Рожнятів становить 18 км, до обласного – м. Івано-Франківська – 65 км, до центру ОТГ – м. Долини – 6 км.
Архівні документи свідчать, зокрема:
1562 рік – перша згадка про Грабів у Земських актах (бібліотека Національного інституту ім. Оссолінських у Вроцлаві);
1582-1586 роки – згадка в церковних метриках УДІАУ у Львові;
1783 рік – перший військовий перепис Австро-Угорщини у Віденському архіві (зареєстровано 22 двори).
По узбережжі річки росли густі грабові ліси (багато цих дерев росте ще і тепер) – звідси і пішла назва села Грабів. Сіл, назва яких походять від назви дерев, є багато у нашому районі. Річка Манявка дістала назву від слова – манити (кликати за собою).
У 90-х роках 17-го століття була побудована церква (на лівому березі річки Манявки), яка згоріла під час пожежі у селі. Вона носила ім’я Святого Миколая. Згодом її відбудували. А у 80-х роках 18-го століття церкву перенесли на правий берег річки Манявки і, з невідомих причин, присвоїли їй ім’я Архистратига Михаїла, яке існує до сьогоднішнього часу.
У 40-х роках 18-го століття легендарний опришок Олекса Довбуш, здійснюючи похід на Дрогобич і Турку, проходив із своїм загоном через Грабів. За переказами, житель села Грабів на прізвище Павлів входив у загін Довбуша.
Село Крива розташоване на відстані 2 км на північ від Грабова вздовж малесенької річки Крива (від якої походить назва села) і його протяжність 800 м. За переказами, село Крива існувало швидше, ніж Грабів.
Звіт старости за 2021 рік

Я, Химій Тетяна – староста Грабівського старостинського округу Долинської міської ради, керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими актами звітую про свою роботу в період з січня по грудень 2021 року.

Протягом звітного періоду брала участь у засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях сесії Долинської міської ради, засіданнях виконавчого комітету.

До Грабівського старостинського округу входять 2 населені пункти, а саме: с.Грабів та с.Крива. Загальна площа території населеного пункту с.Грабів становить 23,728км.кв., села Крива -3,162км.кв. Станом на 01.01.2022 налічується домогосподарств: с. Грабів – 547; с. Крива -31; зареєстровано – 1785 мешканець, із них: с. Грабів – 1705, с. Крива – 80. За звітний період прибуло -7 чол. Вибуло – 4 чол. Народилось – 15. Померло -16.

На території Грабівського старостинського округу працюють заклади освіти, культури та охорони здоров’я, а саме:

Грабівська гімназія, де навчається 211 учнів; Грабівська сільська бібліотека обслуговує населення округу, бібліотечний фонд якої складає 6010 книг. При бібліотеці надаються безкоштовні Інтернет послуги; клуб с.Грабів ; ФАП надає медичні послуги жителям округу; працює відділення зв’язку. Магазинів на території округу – 10, які забезпечують населення необхідними продуктами харчування та промисловими товарами; 1 пилорама.

Прийом громадян здійснюється по місцю роботи в межах робочого часу та в позаробочий час за місцем проживання жителів села Грабів та села Крива. Надаються рекомендації та консультації. Особистий прийом громадян дає змогу контролювати стан дотримання їхніх прав і законних інтересів. За зверненням жителів надаються певні види довідок, видаються гірські посвідчення, здійснюються нотаріальні дії, складаються акти обстеження матеріально-побутових умов та здійснюються консультації в межах повноважень.

За період роботи 2021 року :

проведено нотаріальних дій – 68, з них заповітів -15, а також відправлено –12 заяв в Івано-Франківську регіональну філію ДП «Національні інформаційні системи» на отримання витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі -15 , довіреностей – 49, засвідчення документів на вірність копій -4.

видано довідок – 84;

характеристик –12 ;

гірських посвідчень- 23;

актів обстежень- 77;

зареєстровано вихідних документів – 174;

Проведені роботи в рамках програми розвитку благоустрою та інфраструктури сільських населених пунктів Долинської територіальної громади на 2021 рік:

– Поточний ремонт дороги до сільського кладовища;

– Поточний ремонт дорожнього покриття на вулиці І. Франка;

– Поточний ремонт дорожнього покриття по вулиці Лісова в с.Крива.

– Закуплено три телевізори для початкових класів Грабівської гімназії;

– Встановлено бруківку на подвір’ї Грабівської гімназії,

– Закуплено елементи дитячого майданчика;

– Закуплено аудіотехніку , світлові елементи для Будинку культури та заміна вхідних дверей даного приміщення;

– Встановлено перехоплення дощових вод по вулицях І.Франка;

– Закуплено бензинову мотокосу «STIHL»;

– Виділено кошти на закупівлю автомобіля для збору твердих побутових відходів в сумі 30 000 грн.

Окрім цього на території села Грабів були проведені наступні заходи та роботи:

– Укладено договорів на вивіз сміття у кількості 272шт.

– Проведена робота по впорядкуванню стихійних сміттєзвалищ, які знаходилися на території села Грабів;

– Налагоджено вивіз твердих побутових відходів двічі на місяць від домогосподарств, які уклали відповідні договори із КП «Комунгосп»;

– На території села встановлено додаткові урни;

– Проводилося кронування дерев породи «верба» вздовж річки Манявка ;

– Організовано систематичний покіс трави на в’їздах до населеного пункту та на узбіччях доріг, в центрі та вздовж села;

– Проводилися толоки на території сільського кладовища;

– Організовано заміну ламп мережі вуличного освітлення ;

– Встановлена автобусна зупинка біля села Крива;

– Була налагоджена робота з КП «Комунгосп» та ДП «Дороги Прикарпаття» з очищення доріг комунального та місцевого значення від снігу;

– Управлінням житлово-комунального майна встановлено твердопаливний котел в адміністративного будинку Грабівського старостинського округу;

– Працівниками Грабівського старостинського округу проведено озеленення території адміністративного будинку;

– Періодично проводяться толоки на території села із залученням місцевих жителів;

– Самостійного зроблено косметичний ремонт приміщення коридору адміністративного будинку Грабівського старостинського округу.

– організовано косметичний ремонт та залучено учнів до фарбування автобусної зупинки в центрі села Грабів;

– Організована та проведена робота, щодо копання канав для стічних вод протяжністю 400 метрів;

– Підготовлено звернення до ПАТ «Прикарпаттяобленерго», згідно якого на підстанції ТП-56 замінили комплектуючі до даної підстанції.

– Спільно з працівниками культури та Долинською міською радою проведено День села та фестиваль «Ситий Бойко»;

– Неодноразово направлялись листи та звернення щодо аварійного стану та дороги місцевого значення Долина -Грабів- Цінева О 090502 та необхідності її ремонту;

– Підготовлено та подано колективне звернення жителів села Грабів та села Крива, щодо неякісного та нерегулярного перевезення маршруту Долина-Лоп’янка;

– Згідно звернень жителів села, організована робота, щодо отримання габіонів в кількості 60 шт. для ліквідації наслідків повені, яка була в 2019 році;

– Підготовлено пропозиції до програми соціально-економічного розвитку та Стратегії розвитку Долинської ТГ.

Здійснюється оповіщення призовників на строкову військову службу, приписка юнаків до призовних дільниць та інше.

Окрім цього постійно проводиться регулювання таймерів вуличного освітлення, передавання показників лічильників усіх комунальних установа на території старостинського округу.

Наприкінці звіту хочу висловити слова вдячності міському голові, депутатам, працівникам всіх установ та закладів, підприємцям , всім, хто докладає зусиль для покращення життя нашого округу.

Всім бажаю здоров’я, наснаги та впевненості у завтрашньому дні!

ПРЕЗЕНТАЦІЯ Звіт старости за 2021 рік

Староста Тетяна Химій