Новичківський старостинський округ

Староста
КРАВЦІВ Мар’яна Ярославівна

Тел.: 0990680218

Член виконавчого комітету Долинської територіальної громади. Рішення про виконавчий комітет міської ради від 28.12.2020 № 42-2/2020
Староста наділений низкою повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 54-1). Староста також може бути уповноважений радою ТГ чи її виконавчим комітетом на здійснення інших повноважень, які передбачені іншими законами.
ВРМ адміністратора ЦНАП: с. Новичка, вул. Новичка 15. Контакти: 20-0-58, mlyarych@gmail.com

Характеристика населеного пункту

Населення: 1717

Поштовий індекс: 77503

Телефонний код: +380 3477

Раніше Новичка була передмістям Долини і першим поселенням, мабуть були люди князя Андрійовича, які започаткували в Долині соляний промисел.

Щодо назви поселення то найвірогідніша версія є та, що засновникам Долини вкрай була потрібна прісна вода, бо у Сівці вона була засолена. Тому люди почали зводити свої оселі ближче до другої річки – Турянки, чиста вода якої була прісною. Отож нова річка і спричинила назву поселення Новичка. Колись у Новичці не тільки добували ропу, але й виварювали сіль.

Статус окремого села Новичка одержала у 1939 році, коли була утворена сільська рада. У 1976 році Новичку приєднали до Долини. У 1997 році село знову відділилось від міста.

Історичною пам’яткою у селі є кам’яний хрест, якого у 1899 році встановив Андрій Курташ – посол Австрійського парламенту по вулиці Загір’я біля якого в даний час побудована капличка.

Звіт старости Новичківського старостинського округу Кравців Мар’яни Ярославівни про роботу за 2022 рік

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” я – Кравців Мар’яна Ярославівна, як староста Новичківського старостинського округу, прозвітую перед вами про роботу нашого округу у 2022 році.
До складу Новичківського старостинського округу входить одне село Новичка, в котрому станом на 01.11.2022р. чисельність населення складає 1700 осіб, з них: чоловіки -750; жінки – 950.
На території села розташовані та провадять свою діяльність такі об’єкти:
– БК «Новичка»;
– Чотири магазини продпром товарів (один з них не працюючий);
– Три магазини автозапчастин;
– Автомийка;
– Три СТО;
– Долинська ветдільниця;
– Метеостанція ;
– Бюро ритуальних послуг;
– Кар’єр менілітових сланців.
Від лютого місяця в Україні йде війна, яка внесла в наші плани кардинальні зміни в гіршу сторону, тому особливо похизуватися здобутками не приходиться, але все-таки певна робота проводиться і життя рухається вперед.
Так з початку цього року в Новичківському старостинському окрузі виконано наступні роботи :
– проведено благоустрій територій комунальних установ та дитячих майданчиків в селі;
– власними силами замінено підлогове покриття в одному з кабінетів адмінбудівлі старостинського округу;
– без залучення бюджетних коштів проведено чистку придорожніх канав в масиві новобудов «Устронь» та здійснено підсипку дорожнього полотна;
– спільно з жителями села проведено весняну толоку;
– організовано чистку канав біля житлових будинків де ніхто не проживає;
– організовано та виконано чистку крон аварійних дерев вздовж доріг села;
– власними силами жителів села підсипано менілітовими сланцями вулиці Піддубина та Єсєніна;
– проведено реконструкцію стелли Зоряна Білінського;
– благоустрій території біля бункера УПА та каплиці;
– силами КП «Комунгосп» проведено ямковий ремонт вулиці Новичка та вулиці Глушко;
– працівниками КП «Водоканал» замінено аварійну лінію водопроводу по вул. Глушко.
На території села визначено та облаштовано 10 місць для збору ТПВ, з яких систематично проводиться вивіз сміття за допомогою тісної співпраці з КП «Комунгосп».
Як староста, я беру участь у пленарних засіданнях Долинської міської ради, її виконавчого комітету та в нарадах різного спрямування, де представляю інтереси жителів села. Виконую доручення міської ради, міського голови та виконавчого комітету, інформую їх про виконання доручень, здійснюю прийом громадян.
У Новичківському старостинському окрузі я здійснюю діловодство, відповідно до затвердженої номенклатури справ, ведеться погосподарський облік, видаються довідки у межах наданих повноважень. За звітний період:
– видано 60 довідок;
– здійснюються обстеження матеріально-побутових умов життя громадян, в результаті чого складено100 актів обстеження;
– вчиняються нотаріальні дії (посвідчення підпису, копій документів, заповітів, довіреностей);
– надаються інформації та характеристики на запити різних установ, а також консультації та рекомендації.
Ведеться постійний прийом громадян від яких приймаються заяви та звернення, котрі розглядаються мною як старостою, або передаються за призначенням в інші компетентні органи. Прийом проводиться щоденно за місцем роботи в межах робочого часу (іноді в позаробочий час). За звітний період прийнято 195 громадян з різних питань (це лише ті мешканці округу, що звертались за отриманням соцпослуг, отриманням довідок, характеристик, щодо вчинення нотаріальних дій). Однак цей показник є в рази більший, оскільки щодня мешканці округу звертаються та отримують роз’яснення і в телефонному режимі.
За звітний період було проведено громадські слухання за участі заступника міського голови Тараса Оглаб’яка та депутата міської ради Івана Мельника щодо перейменування вулиць з метою декомунізації.
Мною ведеться постійний моніторинг санітарно – екологічного стану села, та проводяться роз’яснювальні роботи щодо належного утримання присадибних ділянок, живоплотів та придорожніх канав.
Я, як староста, не допускала на території округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави. Спільно з працівниками Калуського РУ ГУ ДСНС в Івано Франківській області проведено профілактичні бесіди із населенням, та закликано свідомо ставитися до власної безпеки та безпеки ближніх. Створено Добровільну пожежну охорону, спільно з якою неодноразово проводилися гасіння сухостою.
За період 2022 було проведено такі культурно масові заходи:
– Спільно з БК «Новичка» проведено розколяду;
– Відбулася панахида по відзначенню дня народження загиблого Героя Зоряна Білінського;
– Організовано захід «Великодній кошик для воїна»;
– Спільно з БО «Турбота» дітям ВПО роздано великодні гостинці;
– «День героя», панахида в каплиці Андрія Первозваного та біля могили Зоряна Білінського;
– Спільно з БК «Новичка» організовано захід до 80 -річчя УПА « З їхньої відваги виростає наша слава».
– Відзначено День захисника України ( закуплено, розроблено та вручено подяки всім мобілізованим на території села).
Підприємці, які здійснюють свою діяльність на території громади (ФОП Гошовська Л.М., ФОП Волковецький Р.М., ФОП Ленько І.М. та інші) також внесли свій вклад в соціально-економічний розвиток села:
– була надана спонсорська допомога на проведення Дня Миколая, на відзначення 80 – річчя УПА;
– також підприємці долучаються до проведення благоустрою села, надають матеріальну допомогу.
Велика робота наразі проводиться з вимушено переміщеними особами та з наданням посильної допомоги ЗСУ. Впродовж всього періоду систематично організовувалися збори продуктів та необхідних речей для наших воїнів та ВПО, організовувалась доставка гуманітаної допомоги для сімей що втратили житло через війну з Росією. В період з 24 лютого на території села було розміщено на тимчасове проживання 130 осіб , 32 особи з яких проживаю на території округу і в даний час. Систематично мною проводиться опитування ВПО про перебування на території Новичківського старостинського округу – потреби, проблемні питання.
Я, як староста, різними способами роздаю повідомлення фізичним особам щодо сплати заборгованості по сплаті земельного податку, податку на нерухоме майно, єдиного податку, орендної плати. У встановлених чинним законодавством випадках, допомагала мешканцям готувати до органу податкової служби заяви про звільнення від податку на землю (наприклад, пенсіонери відповідних категорій).
Щомісячно проводиться уточнення облікових даних військовозобов’язаних, які були відправлені до військових частин.
Проведено звірку облікових даних карток первинного обліку призовників і військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку.
Протягом звітного періоду проводила оповіщення військовозобов’язаних та призовників про необхідність з’явитись до першого відділу Калуського РТЦК та СП, тим самим сприяла забезпеченню військового обліку військовозобов’язаних на території старостинського округу. У випадку їхньої відсутності за місцем реєстрації, при необхідності, складались відповідні пояснення. Здійснено оповіщення військовозобов’язаних згідно розпорядження першого відділу Калуського РТЦК та СП.
У приміщені адміністративної будівлі Новичківського старостинського округу забезпечено робочі місця для адміністратора ЦНАПу та спеціалістів Пенсійного фонду, які здійснювали виїзні прийоми громадян в с. Новичка.
Рік моєї роботи на посаді старости Новичківського старостинського округу пройшов у тісній співпраці з депутатським корпусом міської ради, керівниками відділів, управлінь, комунальними підприємствами, громадськими організаціями та роботодавцями і, звичайно ж, з волонтерами, активістами округу.
Дякую працівникам наших підприємств, установ, організацій та бізнесу, а також односельчанам, небайдужій та активній молоді, громадським активістам, за те, що вони своєю працею розвивають село, незважаючи на нинішні важкі умови, спричинені війною в Україні.
Все, що стосується розвитку інфраструктури та покрашення благоустрою населеного пункту, можна буде втілити в життя, як буде мир в країні, будемо здорові, буде фінансова підтримка.
Хочу вас запевнити, що я і надалі братиму активну участь в громадському житті нашого краю та буду продовжувати відстоювати інтереси громади рідного для мене села.


З повагою староста Новичківського
старостинського округу Мар’яна Кравців