Яворівський старостинський округ

Староста – ЮХМАН Тетяна Михайлівна

Контактні дані:
тел.: 099 919 79 01
e-mail: yavoriv-silrada@ukr.net

Дата народження: 23 грудня 1968 року. Професійна діяльність: секретар Яворівської сільської ради (2006-2020 р.)Староста Яворівського старостинського округу.Рішення про затвердження старост Долинської міської територіальної громади від 28.12.2020 № 41-2/2020Член виконавчого комітету Долинської територіальної громади. Рішення про виконавчий комітет міської ради від 28.12.2020 № 42-2/2020Староста наділений низкою повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 54-1). Староста також може бути уповноважений радою ТГ чи її виконавчим комітетом на здійснення інших повноважень, які передбачені іншими законами.

ВРМ адміністратора ЦНАП: с. Яворів, вул. Шевченка 92

Адміністратор Павельчак Аліна
Контактні дані:
51-3-26
pavelcakalina@ukr.net

Характеристика населеного пункту

Населення: 1041 осіб
Площа: 8,27 км²
Густота населення: 125,88 осіб/км²
Поштовий індекс: 77524
Телефонний код: +380 3477Фактично є північно-західним передмістям у зоні Північно-Долинського нафтового родовища на відстані 1 км від міста Долина. На території знаходяться важливі об’єкти нафтогазовидобувного управління «Долинанафтогаз». На заході села протікає річка Саджава.Село засноване 1592 року і належало до Долинського староства Жидачівського повіту. Вважається, що назва села походить від дерев, які тут росли.На початку ХХ століття тут заснований осередок товариства «Просвіти». Першим його головою був Павло Коляджин.У 1853 році громада збудувала дерев’яну церкву. На задній частині іконостасу збереглися імена фундаторів. У 1950 році церква була закрита. У 1990 році церкву відреставровано і відкрито, перевезено також дзвіницю із цвинтаря до церкви.У 1941 році на честь проголошення відновлення незалежності України у селі було насипано символічну могилу «Борцям за волю України», яку після війни зруйнували. У 1990 році могилу відновлено. Також відновлено чотири пам’ятні Хрести та Хрест на честь скасування панщини.
ЗВІТ

про роботу старости за 2021 рік

Керуючись Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, регламентами роботи Долинської міської ради та виконавчого комітету, Положенням про старост Долинської міської територіальної громади та іншими нормативно-правовими актами, згідно зі статтею 54-1, пунктом 6 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” староста звітує перед радою та жителями старостинського округу про свою роботу не рідше одного разу на рік, протягом першого кварталу, а на вимогу не менш як третини депутатів – у визначений радою термін.

Виконуючи вимоги цього закону щодо щорічного звітування старости про виконану роботу пропоную звіт про роботу за 2021 рік.

До складу Яворівського старостинського округу входить один населений пункт – село Яворів, яке розташоване у зоні Північно-Долинського нафтового родовища. Загальна площа території села – 851,5 га, з них 250,9 га перебувають в оренді НГВУ «Долинанафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Чисельність населення села на 01.01.2022 року складає 1099 осіб, із них:

жінок-567,чоловіків-532. Кількість працездатних осіб – 665, пенсіонерів – 208, багатодітних сімей (троє і більше дітей, віком до 18-ти років) – 20, одиноких матерів – 4, одиноких перестарілих людей (віком від 70 – ти років і старші)-11.

В селі Яворів в 2021 році народилося 13 дітей, померло 18 людей.

На території старостинського округу знаходиться гімназія, сільська бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, адмінбудинок з приміщенням клубу. В гімназії навчаються 95 учнів та 10 дітей відвідують дошкільну групу з короткотривалим перебуванням.

Як староста села, член виконавчого комітету, беру участь у засіданнях виконавчого комітету міської ради, виконую доручення міської ради, міського голови та інформую про виконання доручень. Також беру участь у пленарних засіданнях сесії міської ради та засіданнях її постійних комісій, робочих нарадах різного спрямування, де представляю інтереси жителів села. Здійснюю прийом жителів старостинського округу та надаю консультації у межах своїх повноважень. Сприяю виконанню на території старостинського округу Програм, затверджених рішенням міської ради, інших актів ради та її виконавчого комітету.

Беру до уваги проблеми жителів села та намагаюся сприяти їх вирішенню позитивно. Здійснюю контроль за дотриманням на території старостинського округу громадського порядку, станом виконання встановлених рішеннями ради правил із питань благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку, дотримання правил торгівлі та тиші в громадських місцях. Не допускаю на території старостинського округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам жителів територіальної громади. Працюю для покращення умов життя та побуту населення села.

Вирішую питання комунального спрямування по благоустрою населеного пункту (своєчасний вивіз ТПВ, обкошування бур`янів, вирубка кущів та чагарників, упорядкування кладовищ, а у зимовий період очищення території від снігу та підсипання вулиць). Також здійснюю контроль за підтримкою в робочому стані вуличного освітлення (заміна світильників). Щоденно передаю показники лічильників адмінприміщень у відділ сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату управління зовнішніх зв’язків та місцевого розвитку міської ради.

Забезпечую ведення діловодства, обліку і звітності, підписую та видаю акти обстежень, довідки та інші документи, передбачені чинним законодавством, особам, які проживають на території старостинського округу. Також веду роботу по виявленню боржників та погашенню заборгованості із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Так як і раніше, в старостинському окрузі веду статистичний облік громади шляхом ведення погосподарських книг. За звітний період мною видано довідок різного характеру – 334, відповідей, характеристик, інформацій в різні організації і установи та в структурні підрозділи Долинської міської ради- 109, посвідчень громадян, які проживають, працюють в гірському населеному пункті -15, склала 94 акти обстеження матеріально- побутових умов та акти обстеження згідно Наказу Мінсоцполітики № 37 від 29.01.2021 р..Здійснюю контроль та облік кризових сімей, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, а також громадян, які мають пільги відповідно до законів України;

Згідно Закону України «Про нотаріат» та рішення Долинської міської ради від 28.12.2020 «Про покладення обов’язків із вчинення нотаріальних дій на старост Долинської територіальної громади» вчиняю нотаріальні дії (посвідчую заповіти, видаю дублікати посвідчених заповітів, видаю довіреності, засвідчую справжність підпису на документах та вірність копій документів і виписок з них).

Мною ведеться облік та оповіщення військовозобов’язаних, відповідно до вимог чинного законодавства, завжди вчасно вношу зміни в картотеку обліку військовозобов’язаних та призовників, складаю списки юнаків для прописки до призивної дільниці, веду облік учасників АТО, ООС і учасників бойових дій та прирівняних до них.

З 05.05.2021 по 31.12.2021 р. адміністратором УНАП надано 483 адміністративні послуги., з них: 410 – послуги, суб’єктом надання яких є міська рада; 73 – адміністративні послуги соціального характеру. Серед соціальних послуг, за якими жителі села зверталися найчастіше є: призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату ЖКП; призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; призначення державної допомоги при народженні дитини; призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям; видача грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “Пакунок малюка”; видача посвідчень батькам багатодітної сім’ї та дитині багатодітної сім’ї; призначення допомоги батькам багатодітної сім’ї, а також послуги з реєстрації місця проживання особи, видачі довідок про реєстрацію місця проживання особи та видачі довідок про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб тощо. Також адміністратором проводилась робота щодо внесення змін та наповнення Реєстру територіальної громади даними жителів села з документів, що посвідчують особу.

За 2021 рік спеціалістом I категорії відділу земельних ресурсів було видано 91 довідка, складено 7 протоколів про погодження межі, розглянуто 22 заяви про визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Розглядає звернення фізичних та юридичних осіб із земельних питань. Готує на розгляд профільної комісії та сесії міської ради проекти рішень з питань землекористування та земельних відносин. Бере участь у встановленні та погодженні меж земельних ділянок в натурі при оформленні документів, що посвідчують право власності або користування ними. Здійснює облік і звітність у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель на території міської ради. Виконує інші доручення керівництва.

Минулий рік був дуже напруженим роком нашої спільної діяльності, але не зважаючи на всі труднощі, які виникли переді мною на першому році роботи на посаді старости, мені вдалося виконати деякі роботи в населеному пункті.

Згідно програми розвитку благоустрою та інфраструктури сільських населених пунктів Долинської територіальної громади на 2021 рік для Яворівського старостинського округу виділено кошти в сумі 800 739,72 грн.

Виконані роботи в 2021 році:

– ремонт приміщення адмінбудинку (кабінети,заміна вхідних дверей)-

35 000 грн.

– ремонтні роботи внутрішнього водопроводу та приміщення Яворівської

гімназії – 30 000 грн.

– придбання спортивного екіпірування та інвентарю для Яворівської футбольної команди «Нафтовик» -20 000 грн.

– придбання подарунків для дітей на свято Миколая дляЯворівської гімназії та сільського клубу- 17 000 грн.

– придбання матеріалів для ремонту вуличного освітлення – одержувач КП «Комунгосп» – 40 300 грн.

– укріплення берега по вул. Шевченка, між будинками № 51-53 – одержувач КП «Комунгосп» – 96 700 грн.

– поточний ремонт центральної дороги вул. Шевченка, вул. Коляджина, вул. Нова- 150 000 грн.

– укріплення берега по вул.Шевченка, між будинками № 21-24 – одержувач КП «Комунгосп» -76 000 грн.

– придбання матеріалів для проведення відновлювальних робіт (післяпаводковий зсув ґрунту) в с. Яворів – 15 000 грн.

– обрізка дерев та кущів на території села Яворів – 20 739,72 грн.

– влаштування водовідведення по вул. Зеленій (прочищення придорожньої канави)- 30 000 грн.

Знаковою подією у національно-культурному житті мешканців Яворова стало урочисте відкриття пам’ятного знака «Борцям за незалежну Українську державу», приуроченого до 30-ти річчя .Незалежності України, яке відбулося 17 жовтня 2021 року (виділено кошти в сумі 270 000 грн.).

13листопада 2021 року в селі Яворів відбулася приємна подія. Вперше ,за всю історію села, 100-річний ювілей урочисто відзначили в сільському клубі Куціль Теодорі Михайлівні, 13.11.1921 р.н.

‘ Згідно програми виконання депутатських повноважень на 2021 рік, затвердженої рішенням міської ради, депутатом міської ради, який закріплений за Яворівським старостинським округом В. Гошиликом виділено кошти на придбання матеріалів та для проведення відновлювальних робіт (післяпаводковий зсув ґрунту) в с. Яворів по вул. Коляджина в сумі 70 тис.грн.

Хочу сказати, що в селі Яворів залишається ще чимало проблемних питань, які нам з вами разом доведеться вирішувати.

Найголовнішою проблемою села є:

  • будівництво дитячого садочка,
  • будівництво системи централізованого водовідведення,
  • капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Шевченка (в сторону с.Солуків),
  • укріплення берегів по вул. Коляджина, 109 та по вул.Шевченка,21,
  • встановлення водовідвідних лотків,
  • встановлення дорожніх відбійників по вул. Шевченка та багато іншого.

Хочу подякувати кожному, хто був поряд, хто допомагав, і тим, хто конструктивно критикував, тому що це був не тільки рік роботи в нових умовах, а й рік становлення всієї нашої громади.

Староста Яворівського старостинського округу Юхман Т.М.

Презентація звіту старости Яворівського старостинського округу за 2021 рік