Оболонський старостинський округ

Адміністратор ЦНАП Оболонського старостинського округу
Тетяна Юхим

Контактні дані:
lanasvitml@ukr.net
с. Оболоння, вул. Шевченка 64

Прийом заявників:
понеділок, середа із 8.00 до 16.00
п’ятниця із 8.00 до 15.00

Перерва на обід з 12.00 до 13.00

Вівторок, четвер, субота, неділя – прийом громадян не здійснюється

З 16.00 до 17.15 – передача справ (за потреби)

Характеристика населеного пункту

Засноване: 1520
Населення: 2545
Площа: 21,44 км²
Густота населення: 118,66 осіб/км²
Поштовий індекс: 77550
Телефонний код: +380 3477

Історія села Оболоння тісно переплітається з історією міста Долина та добуванням солі. До 1939 року ця територія належала місту і відокремилась у післявоєнний період.

Назва села походить від слова «оболонь», саме так в народі називають низинні, заболочені луки.

Найбільш знаковою для Оболоні є гора Знесіння. Існує легенда, за переказом якої, князь Андрійович, який займався скотарством і був найбагатшою людиною у всій окрузі, на горі Знесіння звів вежу, на якій прикріпив сплетеного із смерекових гілок «багаран» із п’ятьма дерев’яними кругляками, що символізують п’ять топок солі, які відображені на гербі міста Долина.

Згодом на горі Знесіння у 12 столітті був побудований монастир, який проіснував до монголо-татарської навали.

Ще одна легенда розповідає, що при Вознесенському монастирі жив монах Теокліст, який з вуст 113-ти річного старця Горби записував легенди про наш край.

Також легенда каже: «Монастир під час землетрусу провалився під землю, і якщо на Великдень прикласти вухо до землі, на якій він був розташований, то можна почути дзвін церковних дзвонів і спів церковних пісень.»

Відомі вихідці

Оксана Йосипівна Грицей – художниця

(11 травня 1915, хутір Одиниця — 14 серпня 1988)

Українська художниця, майстер художнього різьблення і випалювання по дереву, відома своїми портретами видатних діячів України; член спілки художників України заслужений майстер народної творчості України (1981).

Мисткиня однією з перших у Галичині використала нову універсальна техніку випалювання — елекрописаком на дереві. Поряд з випалюванням майстриня використовувала різьбу по дереву, інкрустацію бісером.

Знана майстриня брала активну участь у формуванні і створенні музичної і художньої школи в Долині.

13 серпня 1988 року Оксана Грицей померла. Сьогодні справу своєї матері продовжує її син Степан.

У теперішній час роботи Оксани Грицей зберігаються в провідних музеях України, в приватних збірках шанувальників мистецтва Куби, Канади, США, Польщі, Індії, Німеччини та інших країн. На честь мисткині названо вулицю в місті Долина.

Горбовий Володимир Григорович – доктор права, провідний діяч ОУН-УПА

(30 січня 1899 — 21 травня 1984)

Народився у місті Долині, на вул. Оболоні. Закінчив Стрийську гімназію. Під час Першої Світової війни воював у складі австрійської армії. На Італійському фронті втратив око. З 1918 р. —в Українській Галицькій армії, брав участь у поході на Київ у 1919 р. У міжвоєнний період студіював юридичні науки в Празі.

В УВО з 1920 р., повітовий командант на Долинщині, шеф штабу Начальної Команди у Львові (1922 р.), керівник зв’язку між Начальною і Крайовою Командами. З листопада по грудень 1928 виконував обов’язки крайового команданта УВО. У 1934 р. став одним з перших в’язнів Берези Картузьк. З 1929 р. в ОУН. У процесах 1935-36 рр. — захисник С.Бандери. З 1939 р. мешкає у Кракові. Голова комісії Державного планування при Революційному Проводі ОУН, Голова Президії ІІ Великого Збору ОУН, обраний Генеральним Суддею, Голова Українського Національного Комітету (1941 р.).В’язень німецьких тюрем, звільнений в липні 1942 р. за станом здоров’я.

1 липня 1947 р. заарештований у Празі, переданий полякам, які передали В. Горбового до рук більшовиків (9 липня 1948 р.). Засуджений на 25 років, відбув покарання повністю. Близько співпрацював з в’язнями Михайлом Сорокою та Петром Дужим.

Звільнений 1 серпня 1972 р. Жив у Долині під постійним наглядом влади.

Помер раптово у 1984 р. Похований у Долині. У селі Оболоня названо вулицю в честь Володимира Горбового.

о. Вітольд Левицький

(19 квітня 1950)

Народився отець в с. Оболоня на Івано-Франківщині. Закінчив стаціонарно Івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського. Працював за фахом у Вигодській та Долинській музичних школах Працюючи педагогом, був покликаний Богом на його служіння. B травні 1993 року закінчує Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Духовний Інститут.

У серпні 1992 р. рукоположений Преосвященним Владикою Софроном Дмитерком та розпочав свою священичу працю у новоствореній парафіяльній громаді церкви „Серця Ісуса і Серця Марії”.

Отримує благословення B Преосвященного Владики Іринея Білика на духовно­-просвітницьку працю з молоддю, серед широких верств населення, українських родин. 3 метою духовного і національного відродження українських християнських традицій та моралі отець Вітольд розпочинає місіонерсько-просвітницьку діяльність

Жителі села Оболоня, які загинули в рядах ОУН-УПА за волю України
Бойдуник Андрій Йосипович, «Хмара», народився 1921р.,м.Долина,вул..Одиниця.Член ОУН-УПА,СБ,загинув у 1945р. в бою з більшовиками в с.Лолин,де й похоронений.

Бойдуник Богдан Васильович, «Завій», народився 1914р. м. Долина, вул. Одиниця. Член ОУН-УПА, загинув у схроні в 1945році.

Грицей Володимир Йосипович, «Сірко», народився в 1924р., м.Долина (Оболоня). Член ОУН-УПА. Загинув у 1948р.

Грицей Марія Йосипівна, «Зоря», народилася у 1925р. м. Долина (Оболоня). Член ОУН-УПА, друкарка проводу. Загинула 1947р.

Грицей Ярослав Йосипович. «Бистрий», народився 1921р. м. Долина (Оболоня).Член ОУН-УПА. Загинув поблизу Долини в 1948р, перезахоронений на Долинському цвинтарі.

Іваськевич Леонід Петрович, «Бурий», народився в м. Долина (Оболоня). Член ОУН-УПА, старшина УПА, загинув в урочищі «Широке поле»- підірвався на гранаті, щоб не здатись ворогові живим. Тіло більшовики забрали в Долину.

Місце захоронення невідоме.

Любачівський Омелян Іванович, «Сурмач», народився 1905р. у м. Долина (Оболоня), Член ОУН-УПА. Загинув у 1948р. у схроні на Оболоні.

Лясота Антон Михайлович, народився в 1898р. у м. Долина (Оболоня). Замордований більшовиками в 1952р. в м. Долині, де й похований.

Мазуркевич Богдан Васильович. «Улас», народився в 1921р. м. Долина (Одиниця). Окружний провідник Служби Безпеки ОУН-УПА, загинув 6квітня 1945р. У бою загинула вся боївка СБ. Захоронений у с. Рахиня на цвинтарі.

Мазуркевич Ольга Василівна, «Іскра», народилася у м. Долина, (Одиниця). Друкарка проводу ОУН. Час і місце загибелі невідомі.

Мацевич Ярослав Леонович, «Грізний», народився в 1921р. у м. Долина (Оболоня). Член ОУН-УПА. Загинув в бою у Карпатах, місце захоронення невідоме.

Роп’яник Ганна Ільківна, народилася в 1918р. у м. Долина (Оболоня). Член УПА. Загинула від німецьких загарбників 7 червня 1944року.

Шимкович Степан Іванович. «Гайворон», «Орлятко», народився в 1922р. у м. Долина (Оболоня). Член ОУН-УПА, загинув у 1947р. на Загір’ї. Захоронений у Долині.

Штень Ярослав Михайлович, народився 1907 р. у м. Долина (Оболоня). Вивезений на каторгу, де й помер у 1957 р.

План культурних заходів у селі Оболоння на 2022 рік

9 березня День Тараса Григоровича Шевченка

24-25 квітня Великодні святкування

1 червня День захисту дітей

7 серпня День села Оболоння (проводиться в першу неділю серпня)

14 жовтня День захисника України