Відділ культури Долинської міської ради Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі «Книги для поповнення бібліотечного фонду» Код ДК 021:2015: 22110000-4: Друковані книги (22113000-5 – Бібліотечні книги)

19.09.2023

Мета проведення закупівлі: Згідно рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України з фондів КЗ «Долинська центральна публічна бібліотека» Долинської міської ради протягом 2022 року та за 1-е півріччя 2023 року було списано близько 50 тис. примірників застарілої літератури, основний масив якої – російськомовна, та процес списання триває. У першу чергу вилучено книжки антиукраїнського змісту з імперськими наративами і пропагандою насильства, проросійської, шовіністичної політики, книжки сучасних російських авторів, до яких застосовані санкції, які публічно підтримали агресію російської федерації. Також списанню з бібліотек підлягають деякі україномовні книги що ідеологічно застарілі та фізично зношені.

Під час воєнного стану бібліотека є центром інформації і спілкування, культурного і духовного відпочинку як для жителів громади, так і для тимчасово переміщених осіб. В умовах масштабного поширення російської пропаганди в українському інформаційному просторі, КЗ «Долинська центральна публічна бібліотека», що входить до складу відділу культури Долинської міської ради, що є замовником даної закупівлі, спрямовує свої зусилля на формування стійкого інтересу до читання саме української книги, що є потужною зброєю проти російської всебічної агресії та зменшення впливу російської культури. Гостро постає питання самої наявності потрібних книг у бібліотеці, особливо книг, які розвіюють пропагандистські міфи держави-агресора, просувають українську національну ідею, популяризують українську правдиву історію.

З огляду на викладене, закупівля здійснюється у зв’язку із вилученням пропагандистської російської літератури в бібліотечних фондів громади з метою заміщення її якісною літературою, що видається українськими видавництвами.

Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-09-12-012501-a.

Джерело фінансування: кошти місцевого бюджету

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником:

Книги для поповнення фондів бібліотек. Код ДК 021:2015: 22110000-4: Друковані книги (22113000-5 – Бібліотечні книги).

Термін поставки товару: до 20.10.2023 р.

Вид процедури закупівлі: відкриті торги з урахуванням особливостей згідно положень Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VI1I зі змінами з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі - Особливості).

Кількісна характеристика предмета закупівлі: 420 примірників книг.

Обґрунтування розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі:

Розрахунок очікуваної вартості зазначеного товару було складено з урахуванням рекомендацій Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 (зі змінами), зокрема використовуючи метод порівняння ринкових цін на такі товари, доступних у відкритих джерелах інформації (Інтернет) тощо.

Закупівля здійснюється відповідно до кошторисних призначень на 2023 рік та становить 200000,00 грн. з ПДВ.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника.