Запрошення до участі у ХІV Міжнародному Різдвяному фестивалі «КОЛЯДА НА МАЙЗЛЯХ»

01.01.1970
З 8 по 14 січня 2023 року в церкві Царя Христа монастиря отців Василіян (м. Івано-Франківськ) відбудеться ХІV Міжнародний Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”.
Метою фестивалю є відродження багатогранної духовної спадщини нашого краю в часі святкування Різдва Христового; відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок; розвиток духовного вокально-хорового мистецтва; обмін творчими досягненнями мистецьких колективів. Особливий акцент цьогоріч на патріотичній коляді та зокрема на образах боротьби добра зі злом, відтворених в колядках українського народу.

про проведення ХІV Міжнародного Різдвяного фестивалю

«КОЛЯДА НА МАЙЗЛЯХ»

Організатори фестивалю:

• Головним організатором фестивалю є Монастир Христа Царя Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні Української Греко-Католицької Церкви в Івано-Франківську.
  • Фестиваль відбувається за підтримки Івано-Франківського міського голови, Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації.
  1. Загальні положення
    • Міжнародний Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях» започаткований у 2010 році при монастирі Христа Царя отців Василіян Української Греко-Католицької Церкви м. Івано-Франківська та відбувається щорічно, в часі святкування Різдва Христового. Наказом Міністерства культури України від 13 листопада 2018 року № 980 фестивалю надано статус Міжнародного.

Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 06.07.2022 року № 228 фестиваль «Коляда на Майзлях» внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України як практику з охорони нематеріальної культурної спадщини.

• Мета фестивалю:
  • відродження багатогранної духовної спадщини нашого краю в часі святкування Різдва Христового;
  • відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, колядок, щедрівок; розвиток духовного вокально-хорового мистецтва;
  • обмін творчими досягненнями мистецьких колективів.
    • Тема ХІV фестивалю: образи боротьби добра зі злом, відтворені в патріотичних колядках українського народу. Історичні національні зрізи в пісенних образах коляди.
    • ХІV Міжнародний Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях» відбудеться в м. Івано-Франківську 8-14 січня 2023 року в храмі Царя Христа монастиря отців Василіян, що по вул. Незалежності, 181.
  1. Умови проведення Фестивалю
    • Учасниками фестивалю можуть бути професійні та аматорські хори (мішані, однорідні та дитячі), різного складу вокальні, вокально-інструментальні та оркестрові колективи, фольклорні гурти, солісти-вокалісти, носії фольклорної традиції з України та з-за кордону.
    • Зважаючи на військово-політичну ситуацію в Україні та карантинні обмеження, фестиваль відбудеться в режимі оф- та онлайн.
    • Тривалість виступу для хорових колективів – до 15 хв, ансамблів, малих форм до 10 хв, солістів – до 7 хв.
    • Обов’язковим є внесення у програму виступу колядок, або щедрівок, в яких відображається історичне минуле та сучасність українського народу (як приклад, повстанська коляда).
    • Відкриття та закриття, усі концертні виступи учасників та гостей ХІV Міжнародного Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях» транслюватимуться в прямому ефірі ОТБ «Галичина», на сторінці парафії https://www.facebook.com/parafijacarjakhrysta та на інших інтернет ресурсах.
  • Зголоситися на участь у фестивалі потрібно до 1 грудня 2022 року, надіславши в електронному вигляді на поштову скриньку maizli@gmail.com наступні матеріали:
  1. Заповнену заявку (ЗАЯВКА);
  2. Ноти колядок і щедрівок;
  3. Якісне фото колективу та керівника.
  • Для колективів, які братимуть участь онлайн потрібно, окрім вище згаданих вимог, надіслати відео концертного виступу та відеопривітання від колективу загальною тривалістю до 12 хв. Технічні характеристики відео: Full HD (1920×1080) PAL (25к/с) H.264.
  • Участь у фестивалі безкоштовна. Витрати на відрядження учасників фестивалю та супроводжуючих осіб здійснюються за рахунок організації, що відряджає, або за рахунок самих учасників.

Адреса оргкомітету: Контактні телефони оргкомітету:

76002 м. Івано-Франківськ, 0937545952 – о.Артемій Новіцький

вул. Незалежності, 181, 096 839 72 82 – Любов Терлецька

церква Царя Христа, монастиря оо. Василіан 067 726 53 24 – Ігор Дем’янець

kolada.maizli@gmail.com098 627 70 38 – Віолетта Дутчак

Зразок заявки

на участь у ХІV Міжнародному Різдвяному фестивалі

«КОЛЯДА НА МАЙЗЛЯХ»

Повна назва колективу ____________________________________________

Прізвище, ім’я, по батькові керівника _________________________________

Кількість учасників колективу ______________________________________

Коротка інформація про колектив: __________________________________