Фермери

Фермери. Виробники с/г продукції


Фермерське господарство – прогресивна форма господарювання на селі!

Право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство.

Порядок виділення земель для ведення фермерського господарства

Згідно ст. 121 Земельного кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#Text громадяни України мають право на безоплатне передання їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства у розмірі земельної частки (паю).

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1206-18#Text для отримання у власність або в оренду земельної ділянки громадяни звертаються до відповідних органів виконавчої влади з заявою а також додають документи, що підтверджують досвід роботи в сільському господарстві або наявність освіти, отриманої в аграрному навчальному закладі.


У заяві зазначають:

  • бажаний розмір і місце розташування ділянки;
  • кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безкоштовне отримання земельних ділянок у власність;
  • обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства.


Як зареєструвати фермерське господарство?

Фермерське господарство підлягає державній реєстрації як юридична особа або фізична особа – підприємець відповідно до Закону України від 19.06.2003 № 973 «Про фермерське господарство». https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/973-15#Text

Для проведення державної реєстрації фермерського господарства засновник або уповноважена ним особа повинна особисто подати державному реєстратору у ЦНАП, https://cnap.dolyna.if.ua/?_ga=2.39779235.1630832683.1674801480-488640746.1643888547 такі документи:

  • документ, що підтверджує право власності або право користування на земельну ділянку;
  • заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;
  • примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;
  • два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів – один примірник).

Для державної реєстрації сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи передбачено ТИПОВУ ФОРМУ ДОГОВОРУ (ДЕКЛАРАЦІЇ) про створення сімейного фермерського господарства ( .doc , 60.42 Кб )