Лікарі підприємці

Лікарі підприємці

Хочеш відкрити власну приватну медичну практику?

Уклади договір з Національною службою здоров’я та отримуй кошти з бюджету за пацієнтів, які обрали тебе сімейним лікарем, як фізична особа — підприємець. Для того щоб відкрити приватну медичну практику, тобі потрібно виконати наступні кроки:


1. Зареєструйся як фізична особа — підприємець!

Слід подати у ЦНАП https://cnap.dolyna.if.ua/?_ga=2.262083981.1630832683.1674801480-488640746.1643888547 до реєстратора документи: паспорт, ІПН і заяву, в якій вказати КВЕД «Загальна медична практика» (86.21). Зазвичай наступного дня можна отримати відповідне свідоцтво. Відразу після його отримання варто зареєструватись в органах податкової служби. https://if.tax.gov.ua/okremi-storinki/arhiv1/114411.html


2. Орендуй приміщення

Приміщення для медичної практики повинно відповідати вимогам Державних будівельних норм України «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я ДБН В.2.2-10-2001» та встановленим санітарним нормам.


3. Закупи необхідне обладнання

При цьому слід орієнтуватись на Примірний табель матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які надають первинну медичну допомогу, затверджений наказом МОЗ від 26.01.2018 №148.


4. Отримай ліцензію на ведення медичної практики

Для отримання ліцензії необхідно подати в МОЗ:

  • заяву про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • відомості суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня;
  • опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

За посиланням https://bit.ly/2UtCNeB детально висвітлено найважливіші питання отримання ліцензії для надання первинної медичної допомоги. Зокрема, покроково описано заповнення «Відомостей суб’єкта господарювання…»


5. Зареєструйся в електронній системі охорони здоров’я

Для цього спочатку слід обрати і встановити медичну інформаційну систему. https://helsi.me/ Відповідно до її інструкцій зареєструватися, ввівши такі дані:

  • інформацію про себе як про ФОП (ЄДПРОУ, КВЕДи, юридичну адресу та контакти);
  • особисті дані (паспортні дані, ІПН, контактний телефон, адресу електронної пошти);
  • дані про ліцензію на медичну практику. Потім накласти свій кваліфікований електронний підпис (теперішня назва ЕЦП).

Після цього зареєструвати себе як лікаря в системі. Тепер ти, як лікар-ФОП можеш підписувати декларації з пацієнтами. Це виконується в електронній системі охорони здоров’я з використанням МІС.


6. Уклади договір з Національною службою здоров’я, щоб отримувати кошти за надані послуги

Це можна зробити в будь-який час. На сайті НСЗУ https://nszu.gov.ua/ є вся інформація про процедуру укладання договору і зразок типового договору.

Перелік медичних послуг, які повинні надавати лікарі первинної допомоги, визначено наказом МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги».