Кожного дня на вулицях рідної Долини відбуваються нові зміни, триває багато впроваджень, цікавих, сучасних і креативних. Ще більше – попереду.
Прогулюючись вулицями милого серцю міста, спостерігаємо в кожному елементі – чи то благоустрою чи то інфраструктури – красу, витонченість, любов, де обов’язково проглядається історія рідного міста, яке безмежно любимо та яким пишаємось.
Як відомо, благоустрій – візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота міста – це не лише найкраща оцінка діяльності місцевої влади, але й всієї громадськості. Це показник рівня участі територіальної громади у вирішенні проблем та формуванні перспектив благоустрою та комунального обслуговування кожного населеного пункту.
Щоб наше місто квітло, останні десять років тривають масштабні і результативні облаштування вулиць, тротуарів, парків, а останніми роками – цілих мікрорайонів. Приємно також відзначити, що в місті є підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці та громадяни, котрі створюють біля своїх будівель та житлових будинків належний благоустрій та озеленення.
Щороку Долинською міською радою затверджується Програма благоустрою. При цьому, враховуються потреби всього міста, а тепер ще й сільських громад Долинської ОТГ.
Недавня стихія завдала місту і селам громади багато шкоди. Через сильні пориви вітру додалося клопотів комунальникам та працівникам служб оперативного реагування, адже буревій який тривав усю ніч та впродовж дня, поламав та повикорчовував багато дерев, а чи не найбільше – 65-80-річних насаджень. Всього на території міста було близько 40 повалених дерев. Найбільша їх кількість у міському парку (9), на подвір’ї школи №7 (6), у історичній частині (8), по вул. Шевченка (4) та в інших місцях. Центральна частина міста також зазнала втрат — ялинки, які були свідками новітньої історії міста, нещадно знищив вітер. На щастя, обійшлось без жертв. Варто зазначити, що причина – не тільки сильні пориви вітру, але і в тому, що ялинки в центрі міста досягли своєї вікової межі.
Дерева листяних і хвойних порід, як-от: дуби, липи, каштани, ясени, сосни, ялини тощо, коли ростуть вздовж доріг у місті, вважаються старими у віці від 60 років. А швидкоростучі дерева (акації, тополі, берези, верби тощо) досягають старості на міських вулицях і площах у 45 років, тоді як у лісопарках чи інших санітарно-захисних зонах вони старіють удвічі повільніше.
Вік ялинок у центрі нашого міста становить близько 60 років, тому було прийнято рішення про їх обстеження. Вже є рекомендації профільної комісії, які так і кажуть, що 60 років для дерев – це вже пенсійний вік. Адже частина похилились, частина – кореневою системою руйнують тротуари та заважають якісному ремонту покриття. Багато дерев уже почали засихати, це і є першим свідченням того, що в умовах постійного шуму, гамору, вихлопних газів ці дерева вже втомилися від своєї щоденнної служби людям.
Підсумовуючи результати дослідження, варто констатувати, що посаджені дерева втратили свої основні функції і вже не відповідають сучасним вимогам озеленення. Ці дерева потребують якомога швидшої заміни на новий крупномірний посадковий матеріал, бо створюють небезпеку та несуть загрозу майну долинян.
Усім нам хочеться все ж зберегти здорове екологічне середовище, яке створюють і зберігають у місті зелені насадження. Проте, коли ми садимо в землю маленький метровий саджанець, треба передбачати, на що він перетвориться і які проблеми може нам створити через декілька десятиліть. З часом все потрібно оновлювати, починати з початку.
Тому, дорогі долиняни, звертаємось до Вас: якщо зараз назріла думка, як зробити центральну територію міста безпечною і водночас красивою та затишною, давайте разом обговорювати ці сучасні, креативні і дуже цікаві ідеї! Готуйте разом з сусідами пропозицію, які нові зелені насадження Ви хочете бачити замість видалених. Долинська міська рада готова долучитись, а комунальники їх висадять, облаштують територію. Закликаємо Вас до небайдужості й активності! Разом подбаємо про чистоту і охайність, а головне – спільно створимо та облаштуємо нові відпочинкові місця та громадські острівці відпочинку. Рахуємось з раціональною думкою кожного, цінуємо і дослухаємося.
Якщо у Вас є пропозиції та побажання – телефонуйте за цілодобовим номером 0800501089, або 2-80-88. Також чекаємо Вас за адресою: Громадська приймальня, проспект Незалежності, 5.