Будівельна амністія триває. Як узаконити будівництво?

Будівельна амністія – це крок держави на зустріч людям, які свого часу, з різних причин, не оформили своє будівництво – через незнання законодавства, територіальну недоступність відповідних органів тощо. В Україні вона триває з 31 серпня 2018 року. Є усталений порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію будівель.

За будівельною амністією відділом державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради приймаються в експлуатацію такі об’єкти самочинного будівництва:
● збудовані у період з 5 серпня 1992 до 9 квітня 2015 року:
– індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;
● збудовані до 12 березня 2011 року:
– будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

Акцентуємо, що прийняття в експлуатацію об’єктів за процедурою будівельної амністії здійснюється безоплатно. Штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, які надають право на їх виконання та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, – не застосовуються.

Замовник або його уповноважена особа має подати до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради через Центр надання адміністративних послуг м. Долина заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта, яка підписується замовником і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (у разі їх наявності), до якої додаються:
• один примірник заповненої декларації про готовність до експлуатації об’єкта будівництва;
• звіт про проведення технічного обстеження об’єкта (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку);

Вказаним пунктом передбачено, що технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться виконавцем (експертом (інженером) з технічної інвентаризації) під час їх технічної інвентаризації лише за результатами попереднього (візуального) етапу обстеження з проставленням у технічному паспорті відмітки про проведення технічного обстеження.

  • копію документу (засвідчену в установленому порядку), що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
  • копію технічного паспорта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II цього Порядку).

При цьому, у відповідності з п. 2 Порядку, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

На об’єктах, які потребують проведення технічного обстеження, таке обстеження може проводиться суб’єктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із Законом України “Про архітектурну діяльність” отримали кваліфікаційний сертифікат. Або фізичною особою – підприємцем, який згідно із зазначеним Законом має кваліфікаційний сертифікат.

Форми необхідних документів, знаходяться на офіційному сайті Держархбудінспекції www.dabi.gov.ua в рубриці “Бланки документів”.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно впродовж 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви.

Сьогодні у всіх є можливість привести до ладу документацію на свої будинки та споруди, і більше не хвилюватися, що їх в майбутньому контролюючі служби оштрафують.

Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради готовий допомагати узаконити будівлі кожному жителю громади. Ми продовжуємо дбати за впорядкування сфери будівництва на території Долинської об’єднаної територіальної громади та її стабільний розвиток.

Надаємо всю необхідну консультативну та практичну допомогу щодо застосування норм Порядку, у т.ч. при заповненні декларації, бланків необхідних документів тощо.

Звертайтесь у Відділ державного архітектурно-будівельного контролю за адресою: м. Долина, вул. Чорновола, 6, телефонуйте:2-81-20.

Впорядковуймо разом!

Новини
🌾 Підтримка аграріїв Долинської громади 🚜
21.11.2024 22:12
🌾 Підтримка аграріїв Долинської громади 🚜 20 листопада 2024 року на засіданні комісії з використання коштів міського бюджету на отримання дотації фізичним особам за утримання трьох і більше голів…
Міжнародний день відмови від куріння: найкраще рішення для вашого здоровʼя – припинити курити прямо сьогодні
21.11.2024 22:10
Щорічно у третій четвер листопада світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння – і це той самий момент, щоб привернути увагу громадськості й влади до загроз тютюнової епідемії, заявити про…
До Долинської громади завітали гості з Поляницької та Букачівської громад – голови громад та працівники апаратів рад
20.11.2024 15:49
Міський голова Іван ДИРІВ презентував нашу громаду, розповівши про успішні проєкти, реалізацію міжнародних програм та плани на майбутнє Особливу увагу гості звернули на галузь енергоефективності,…