Будівництво. Особливості подання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт

Підготовчі роботи включають:

- підготовку земельної ділянки;

- влаштування огородження будівельного майданчика та знесення будівель і споруд;

- вишукувальні роботи;

- роботи зі спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації та обслуговування будівництва;

- улаштування під'їзних шляхів;

- складування будівельних матеріалів;

- підведення тимчасових інженерних мереж, а також їх винесення;

- видалення зелених насаджень.

Зазначаємо, що подання про початок виконання підготовчих робіт не є обов’язковим. Згідно з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», повідомлення про початок виконання будівельних робіт або дозвіл на виконання будівельних робіт автоматично надають замовнику право виконувати підготовчі роботи на об'єкті. Втім, замовник має можливість подати таке повідомлення та розпочати підготовку земельної ділянки ще до отримання права на виконання будівельних робіт.

Відділ ДАБК міської ради надає роз'яснення щодо особливостей

заповнення/подання цього виду документів:

- Замовником може бути фізична чи юридична особа, яка має у власності/користуванні одну чи декілька земельних ділянок або у власності чи управлінні будівлю/споруду і має намір щодо виконання підготовчих робіт.

- Як і для інших типів дозвільних документів, у випадку, коли земельна ділянка перебуває у спільній власності, замовниками повинні виступати всі співвласники або один із власників за наявності згоди решти співвласників.

- Формою повідомлення про початок виконання підготовчих робіт передбачено заповнення відомостей щодо осіб відповідальних за здійснення авторського та технічного нагляду – це атестовані особи з відповідними кваліфікаційними сертифікатами (дана інформація вноситься в Реєстр будівельної діяльності).

- Після завершення підготовчих робіт замовник може подати повідомлення про початок будівельних робіт або заяву на видачу дозволу на виконання будівельних робіт. Виконання будівельних робіт можна здійснювати лише на підставі таких дозвільних документів.

Таке повідомлення можна подати через ЦНАП за встановленою формою (Постанова КМУ №466, Додаток 1) або через портал «Дія».

Опрацювання повідомлень про початок виконання підготовчих робіт органом держархбудконтролю здійснюється впродовж 5 робочих днів.

  • Детальну інформацію про процедуру подання та отримання документів дозвільного характеру у сфері будівництва Ви можете отримати, звернувшись до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради (кабінет №24, приміщення Долинської міської ради, проспект Незалежності, 5, місто Долина, Івано-Франківської області)

Будуймо законно, в співпраці!

Новини
🚨 30 червня. Болехівська міська рада не виконала рішення комісії ТЕБ та НС
30.06.2025 11:36
Сьогодні спливає крайній термін, визначений рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Нагадаю, рішення зобов’язувало обидві сторони: КП …
У Долині відбувся “День спільної дії” — захід у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”
26.06.2025 10:33
Площа перед Міським Будинком культури стала простором тепла, підтримки й турботи. У дружній атмосфері ми разом говорили про те, що варто берегти не лише фізичне, а й ментальне здоров’я — особливо в…
Роботодавці Прикарпаття вже отримали компенсацію за облаштування робочих місць для 245 працевлаштованих осіб з інвалідністю
26.06.2025 08:33
Від початку дії програми з надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю роботодавці Прикарпаття вже отримали компенсацію за облаштування…