Вкрай тривожною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Ризик поширення керованих інфекційних захворювань зростає, тому вакцинація залишається головним шляхом для подолання серйозних інфекційних захворювань. Однак проведення щеплень завжди було гострою темою для обговорення серед батьків. Багато хто сьогодні має сумніви щодо безпеки цих процедур, і тому хочуть дізнатися про те, яким чином правильно підготуватися до вакцинації, щоб звести до мінімуму виникнення побічних ефектів і ускладнень.
Чи треба якось готуватися до вакцинації?
Підготовки до щеплення не потрібно!
Для здорових дітей, що не мають хронічної патології та особливостей розвитку, не потрібно особливої підготовки до щеплень. Не варто змінювати звичний спосіб життя ( дотримуватися дієти, приймати жарознижувальні чи протиалергічні препарати, здавати аналізи чи проводити додаткові обстеження).
Які ж заходи можна провести дитині перед щепленням?
- Якщо є така можливість - краще на пару днів виключити контакти малюка з іншими дорослими і дітьми, або обмежити спілкування. Це виправдовується тим фактом, що багато захворювань дітей мають період інкубації, коли вони вже заразні, а проявів ще немає. У цей період ваша дитина може заразитися, і до моменту щеплення вже буде хворіти, що підвищує ризик негативних реакцій на щеплення.
- Не міняйте клімату, режим дня і не вводьте в раціон нових продуктів харчування, прикорму або незнайомих страв. Всі нововведення в житті дитини є стресовими, а стреси послаблюють реакції імунної системи, що може негативно вплинути на поствакцинальний період.
Для того, щоб максимально знизити ризики негативних реакцій на вакцинацію, необхідно, щоб сімейний лікар оглянув дитину і переконався в повному її здоров'ї, розповів про можливі реакції та коли необхідно звертатися по медичну допомогу.
Пам’ятайте, вакцинація – це наш спільний внесок у боротьбі з хворобами та епідеміями!