Формування  відповідального ставлення до батьківства у клієнтів «Центру пробації»

14.11.2023 року працівниками Служби у справах дітей міської ради та Калуського РС №1 «Центр пробації» була проведена виховна та профілактична бесіда з громадянкою Ю., яка має на утриманні та вихованні двох малолітніх дітей та перебуває на обліку Калуського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області та членами її родини на тему: «Краща школа дисципліни – сім’я. Роль сім’ї у духовному та фізичному вихованні дітей».
Саме у колі сім’ї дитина робить перші кроки, промовляє перші слова та вчиться пізнавати світ. І лише згодом народжується те невідоме ще почуття самостійності, з яким вона іде у доросле життя. Сім’я була і залишається важливим і першим носієм духовних цінностей.
Не всі діти виховуються у повних сім’ях. Процес виховання таких дітей нерідко ускладнюється, вони стають бездоглядними, неконтрольованими, для них вулиця стає основним вихователем та наставником у житті. Негативний вплив на виховання дітей та молоді мають і такі фактори як погані житлові умови, важке матеріальне становище, недостатня увага з боку батьків, педагогів, соціальних служб. Це в свою чергу призводить до того, що молодь шукає кращого способу життя, використовуючи при цьому не завжди загальноприйнятні з точки зору закону та моралі методи співжиття та існування в суспільстві. Часто така поведінка призводить до конфліктів із законом. Тому актуальним залишається питання здійснення профілактичних заходів з особами, які вже вчиняли правопорушення, із залученням державних, громадських та релігійних організацій.
У розмові із підобліковою Ю. було обговорено широкий спектр питань: небезпечна поведінка та оточення, свобода вибору та її вплив на подальше життя, пізнання світу через призму прекрасного (книги, повчальні фільми, спілкування з позитивними людьми), здобуття освіти, пропагування здорового способу життя, цінності сімейного виховання, питання відповідального батьківства та покращення її вихованого потенціалу, як матері. Як зазначила Наталя Яремій, начальниця служби у справах дітей: “Важливо у цій роботі, щоб людина, яка уже має проблеми із законом, дослухалася до наших порад та зрозуміла всю серйозність ситуації, у якій вона перебуває і куди може потрапити при скоєнні інших протиправних діянь. Якщо жінка, з якою проводилася профілактична робота, змінить свою поведінку та погляди на життя, це дасть можливість те тільки їй, а й її дітям, жити значно краще, у безпечному та сприятливому для повноцінного розвитку середовищі”.
Не було залишено поза увагою питання профілактики скоєння повторних злочинів особою, яка у своєму житті вже оступилась та заохочення його до кращого життя. Начальник Калуського РС №1 Інна Москальчук закликала спробувати оцінити життя по-новому, побачити в ньому все те прекрасне, що нас оточує щодня, аби навчитися жити в любові, мирі, доброті та взаємодопомозі.
Сподіваємося, що інформація, яку отримала під час зустрічі клієнтка пробації, допоможе зробити правильні висновки та вибір, від якого залежить не тільки здоров’я, а й її майбутнє життя та її близьких.

Служба у справах дітей міської ради

Новини
ГОТУЄМОСЬ ДО ЗЙОМКИ НОВОГО ВИПУСКУ РУБРИКИ "ДІАЛОГ З ГРОМАДОЮ" 🗣
15.04.2024 11:26
Задавайте свої запитання у формі за посиланням: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfGLqNZuXWStc.../viewform
Про державну підтримку аграріїв Долинської громади!
12.04.2024 12:00
Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою Кабінету…
Участь міського голови у Лізі лідерів місцевого самоврядування
10.04.2024 22:18
Черговий блок навчання міського голови Долинської ТГ в рамках ЛІГИ ЛІДЕРІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. "Пишаюся, що "U-LEAD з Європою» обрали саме мене представляти українське місцеве самоврядування…