Доки українці беруть до рук сірники, нормальне життя звірів, рослин і комах на місці підпалу відновлюється лише через 5-6 років, а дуже часто й ніколи. Такою гіркою є ціна навмисного підпалу.
Спалювання сухої трави часто переростає в неконтрольоване горіння і загрожує знищенню будівель та споруд житлового сектору, підприємств, завдає шкоди довкіллю, здоров’ю людей. Масових пожеж через спалювання сухої трави у весняну пору дедалі більше. А показники пожеж – щораз, то вищі. Кожен день несе загрозу всьому живому. Цифри змінюються буквально погодинно.
«На території Долинського району та Болехівської міської ради з початку 2020 року зареєстровано 166 пожеж.
Аналізуючи причини виникнення пожеж, хотів би звернути увагу на те, що зареєстровано 130 випадків загоряння сухої трави та 1 пожежу у лісовому масиві ДП «Болехівське лісове господарство». Це становить 79 відсотків від загальної кількості пожеж. Найчастіше спалювання населенням сухої трави гасимо в Долині, селах Оболоня, Княжолука, Яворів, Тяпче, Мала Тур’я, Новоселиця, Діброва, Солуків, Новичка, – зазначає в.о. начальника Долинського відділу УДСНС Роман Мельник.
Здавалось би, з підвищенням розміру штрафу паліїв поменшає. Та, зазвичай, впіймати порушника складно. Щоправда, тепер на допомогу рятувальникам прийшли працівники Сектору оперативного реагування Долинської міської ради. Впродовж останніх місяців вони спільно здійснювали рейдову перевірку з метою виявлення осіб, які здійснювали самовільне випалювання рослинності.
«Щоденно жителі Долинської ОТГ звертаються на телефонну гарячу лінію Сектору оперативного реагування. Останнім часом почастішали випадки підпалу сухої трави. Намагаємось вчасно на звернення реагувати», – акцентує інспектор Сектору оперативного реагування Долинської міської ради Роман Левкович. – Такі перевірки дали результат. У квітні під час виїзду на місце пожежі сухої трави у Долині було встановлено особу підпалу. За цим фактом працівниками Сектору оперативного реагування на порушника було складено адміністративний протокол за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який відправлено на розгляд адміністративної комісії Долинської ОТГ.
Інспектори також повідомляють про ще два факти щодо встановлення осіб, які здійснювали спалювання сухої рослинності. Ці матеріали направлені до Екологічної інспекції.
Шановні жителі міста і сіл нашої громади! Якщо Ви стали свідком підпалу – невідкладно телефонуйте на цілодобовий безкоштовний номер Сектору оперативного реагування Долинської міської ради:
0 800 50 10 89.
Будьмо відповідальними громадянами! Зупинімо разом масові підпали довкілля!