Історичний день співпраці

Сьогодні, 12 липня 2022 року офіційно створено нове партнерство: Договір про співпрацю між Долинською міською радою та Шяуляйським районом (Литва) підписали очільники громад Іван ДИРІВ та Антанас БЕЗАРАС. Підписання відбулось в режимі онлайн.
В ході зустрічі представники муніципалітетів обговорили актуальні теми життєдіяльності громад. Зокрема, Іван ДИРІВ подякував Антанасу БЕЗАРАСУ за допомогу для України, розповів, як живе громада в умовах воєнного часу, які доводиться долати виклики, яка допомога найнеобхідніша для наших Захисників та внутрішньо переміщених осіб, озвучив пріоритети в повсякденній діяльності.
«Дякуємо за непохитну проукраїнську позицію та підтримку на шляху до нашої спільної перемоги», – зокрема зазначив міський голова Долини Іван ДИРІВ.
Окрім того, мери Долини та Шяуляю об’єднані думкою, що війна не може стати на заваді міцній дружбі, а українсько-литовське партнерство ще більше її укріпить.
«В нас день починається з перегляду новин про Україну. Переживаємо разом з вами. Захоплюємось мужності і витримці українців. Радіємо кожному успіху Збройних Сил України, відвазі, героїзму, стійкості», – сказав міський голова Шяуляйського району Антанас БЕЗАРАС та зазначив, що очікують офіційну делегацію з Долини в мирний час, а зараз – готуються прийняти найменших представників громади. В рамках підписаного Договору вже наприкінці липня 36 діток в супроводі 4 дорослих з Долини поїдуть до Литви на літній відпочинок, який триватиме 10 днів. Їх чекає художня, освітня, спортивна діяльність та триденний відпочинок на Балтійському морі.
Як зазначила координатор проєкту «Мости довіри» Яна БРОВДІЙ, дуже важливо, що дітки побачать на власні очі не лише красу дружньої країни, але й відчують колосальну підтримку. Адже на вулицях Шяуляю багато українських прапорів не лише на флагштоках і будівлях. Їх в знак підтримки носять місцеві жителі на одязі та рюкзаках.
Зазначимо, що міцна дружба Шяуляю з Долиною була започаткована в мирні часи. Перша онлайн – зустріч між Долинським та Шяуляйським муніципалітетами відбулась 17 листопада 2021 року під час проєкту «Мости довіри». Вона дієвими справами і допомогою укріпилася під час війни. В березні Шяуляй надав нам гуманітарну допомогу на суму 100 тис. євро (50 тис. євро від муніципалітету та 50 тис. євро від приватної особи Česlovas Vytautas KARBAUSKI. Відтак, співпраця переросла в побратимські відносини.
У найближчих планах – подальша гуманітарна підтримка литовських побратимів, співпраця, а також обмін передовими практиками з фінансового менеджменту, соціальної політики та послуг, молоді та культури, розвитку туристичної інфраструктури та популяризації туризму. А також спільної реалізації якісних і актуальних економічних, соціальних, наукових, технологічних, екологічних, зеленої енергетики та енергоефективності, туристичних та інших проєктів в рамках транснаціонального співробітництва.
Довідково
Угода була підписана за участі координатора проєкту «Мости довіри: розширення можливостей муніципалітетів в Україні та в Європейському Союзі шляхом побудови партнерств» Яни БРОВДІЙ. При підписанні були присутні від Литви: мер Antanas BEZARAS, заступник мера Česlovas GREIČIUS, директор адміністрації Gipoldas KARKLELIS, заступник директора адміністрації Tomas VAITKUS, помічниця мера Rita ŽADEIKYTĖ, головний спеціаліст відділу архітектури та збереження історичної спадщини Jurgita JURGAITIENĖ.
З нашого боку – міський голова Іван ДИРІВ, заступник міського голови Іван ПАСТУХ, секретар міської ради Віктор ГОШИЛИК, начальниця фінансового управління Світлана ДЕМЧЕНКО, координатор проєкту, начальниця відділу міжнародного співробітництва і проєктної діяльності Ірина ЯРЕМЧУК.
Новини
Навчання  з медперсоналом закладів охорони здоров’я з питань  заходів по профілактиці сказу
28.02.2024 17:30
26-27.02.2024р. лікарями-епідеміологами Долинського відділу Каклуського районного відділу ДУ «Івано-Франківського ОЦКПХ МОЗ» проведено навчання з медперсоналом закладів охорони здоров’я…
Долинський міський голова представлятиме Україну (місцеве самоврядування) на міжнародній арені
28.02.2024 17:22
Програма "U-LEAD з Європою» започаткувала нову ініціативу - ЛІГА ЛІДЕРІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. Ініціатива спрямована на навчання та розвиток лідерів місцевого самоврядування для забезпечення…
Віртуальна виставка українських експортерів «Ukraine Exports 2024»
26.02.2024 21:33
Відповідно до інформації Надзвичайного і Повноважного Посла України в державі Кувейт Олександра Балануци 04-07.03.2024 відбудеться віртуальна виставка українських експортерів «Ukraine Exports 2024»,…