Легіонельоз – це небезпечно!

Літня спека триває! Намагаючись досягти максимального комфорту, людина відвідує басейни, оточує себе технологіями примусової вентиляції, кондиціонерами, зволожувачами. Всі ці системи пов’язані з наявністю прісної води, а це середовище природного проживання бактерій під назвою легіонела. Саме з активним використанням кондиціонування в останні роки різко зросла кількість спалахів легіонельозу. Для людини, крім високого ризику банальної застуди, через сидіння під потоком холодного повітря, ці прилади ховають у собі більш серйозну небезпеку. В системі охолодження кондиціонера накопичується конденсат, який під сонячними променями нагрівається до високої температури, створюючи сприятливі умови для життєдіяльності легіонели. Збудник цього захворювання – бактерія Legionella pneumophillia. Для того, щоб відбулося інфікування, необхідно вдихнути воду у вигляді дрібнодисперсного аерозолю, що містить дану патогенну бактерію. У медицині не зареєстровані випадки передачі легіонельозу від людини до людини, зараження можливе лише при контакті з водою, що містить Legionella pneumophillia. Однак, якщо задуматися, скільки офісів і житлових приміщень обладнано кондиціонерами, загроза виглядає досить переконливо. Легіонела поширена по всій земній кулі, але в економічно розвинених країнах зустрічається набагато частіше. Особи середнього та похилого віку найбільш схильні до цього захворювання, причому чоловіче населення хворіє в 2,5 рази частіше жіночого. Зниження імунітету, куріння, сильний стрес, наявність хронічних і онкозахворювань є факторами, що призводять до зараження.
Дихальні шляхи людини служать вхідними воротами для проникнення інфекційного агента. Інкубаційний період триває від 2 до 10 днів. Інфекціоністи виділяють кілька форм захворювання: хвороба легіонерів, лихоманка Форт-Брагг, понтіакська лихоманка та інші клінічні форми.
Хвороба легіонерів або легіонельозна пневмонія найбільш поширена і вивчена. Захворювання починаються гостро з появи вираженої слабкості, інтенсивного головного болю, втрати апетиту, іноді діареї. На початковому етапі немає ознак ураження дихальних шляхів. Через добу від початку появи перших симптомів, відбувається різке підвищення температури тіла до 39-40 градусів за Цельсієм, задишка і сильний сухий виснажливий кашель. Деякі пацієнти скаржаться на кровохаркання, болі в м’язах і суглобах. У рідкісних випадках можливі дезорієнтація в просторі, марення, галюцинації. У 30% випадків дихальна недостатність може призвести до смертельного результату.
Треба знати, що існують окремі категорії людей, ризик хвороби у яких набагато вищий. До них відносяться:
– курці, адже куріння пошкоджує легені, а значить, робить людину більш сприйнятливою до всіх видів легеневих інфекцій;
– люди зі слабким імунітетом в результаті ВІЛ/СНІДу або прийому кортикостероїдів і препаратів, які вживаються для запобігання відторгнення органів після трансплантації;
– люди з хронічними захворюваннями, наприклад емфіземою, цукровим діабетом, хворобами нирок і раком;
– літні люди, хвороба легіонерів є проблемою лікарень і будинків престарілих, оскільки люди, що там знаходяться схильні до інфекції і легко уразливі;
– сприятливим фактором для розвитку цієї хвороби може бути і хронічний стрес.
Щоб не допустити розвитку захворювання, необхідно всі побутові кондиціонери утримувати в чистоті, міняти фільтри, проводити періодичні профілактичні огляди, ремонт.Не купатися у водоймах, басейнах сумнівної чистоти або у відверто антисанітарних умовах. Після відвідин басейну або джакузі – прийняти душ з милом. У домашніх умовах треба очищати системи кондиціонування та подачі води в джакузі мінімум раз на рік. Зміцнення імунітету також знижує ризик розвитку легеневих захворювань, відмовитися від куріння і алкоголю.
При появі підозрілих симптомів необхідно негайно звертатися за медичною допомогою!
Не будьте байдужими до свого здоров’я, особливо у літній період!

Новини
Є бізнес-ідея? Звертайтесь до служби зайнятості, щоб отримати кошти на її реалізацію
06.09.2024 14:51
Завдяки урядовому проєкту «єРобота» на Прикарпатті відкрилися нові компанії, діючі підприємства збільшили обсяг виробництва, розширили асортимент продукції та послуг, деякі з них вийшли на нові ринки…
Освіта – ключ до нових можливостей
06.09.2024 08:53
Ніколи не пізно навчатися новому, змінювати професію і рухатися вперед, і навіть у складні часи досягати нових вершин. Програма ваучерів на навчання – це чудова можливість від Державної служби…
Державне агентство розвитку туризму запрошує суб'єктів туризму заповнити дані про стан фізичної доступності та безбар’єрності засобів розміщення та інших об’єктів туристичної інфраструктури у регіонах України
05.09.2024 10:42
Ця інформація буде розміщена на цифровій мапі «Місто без меж» - загальноукраїнській базі локацій. Інформацію просимо заповнити у відповідних формах за посиланнями: • Заклади https://forms.gle…