Міжнародні зв’язки

Долинська громада розпочала співпрацю між українськими громадами з данським муніципалітетом Гульборгсунн (Guldborgsund).
Сьогодні, 29 червня, в рамках співпраці між громадами відбувся перший віртуальний навчальний візит до муніципалітету Гульборгсунн за участі міського голови Долини Івана Диріва, мера муніципалітету Гульборгсунн Джона Бреддера та данських представників муніципалітету, приватного бізнесу та місцевих асоціацій, а також української делегації голів інших громад-партнерів, координаторів міжнародної співпраці, представників U-LEAD.
Під час зустрічі відбулось загальне представлення історії, організації та управління данського муніципалітету, зокрема: політична та адміністративна організація, візит до історичного центру міста Нюкобінг, нові плани для міста Нюкобінг та гавані, узбережжя та природа вздовж води Гульборгсунна на велосипеді, візит до туристичного курорту Марієліст.
Не менш цікава програма зустрічі на завтра, 30 червня, під час якої буде представлено огляд муніципальних послуг та розвитку бізнесу, зокрема: візит до школи Софії (нова та велика школа, 1-9 класи та позашкілля), візит до бізнес-центру Business Lolland-Falster, візит до спеціалізованої малої ферми Tokkerupgård (вирощування капусти, цукрового буряка та полуниці), а також про збір відходів та виробництво енергії у Міжмуніципальній компанії REFA.
Долина та Гульборгсунн від спілкування мають всі перспективи перейти до довгострокової співпраці. Наші громади в багатьох аспектах готові до неї. Наприклад, місто Нюкобінг з приблизно такою ж кількістю населення має розвинений туризм і курортну галузь, економіку, пов’язує, як і Долина , стратегічні транспортні вузли. Є чому повчитися в муніципалітету розвиненої країни, яка посідає дуже високі місця у низці рейтингів, зокрема якості життя, здоров’я, освіти, захисту громадських прав та свобод, конкурентоспроможності.
Довідково: Проєкт співпраці, за фінансування Данської програми добросусідства, складається з дев’яти громад у трьох регіонах України (Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області) та триватиме до кінця 2023 року.
Протягом цього часу громади в рамках Мережі налагодять співпрацю з Гульборгсунном, обміняються досвідом щодо залучення громадян до прийняття рішень та побудови сприятливого для бізнесу середовища. Громади також напрацьовуватимуть ідеї для втілення спільних проєктів.
Окрім цього, ми разом з іншими учасники Мережі партнерства матимемо можливість протягом 2021-2023 років взяти участь в низці заходів, зокрема:
• навчальних онлайн тренінгах з тематик «Місцева демократія та залучення громадян до прийняття спільних рішень», «Співпраця громади та бізнесу», «Міжмуніципальне співробітництво» та інших;
• онлайн навчальних візитах до українських громадах з кращими практиками;
• навчальних візитах до Гульборгсунна (за умови зняття карантинних обмежень);
• регулярний обмін досвідом з іншими учасниками Мережі;
• налагодження співпраці з Гульборгсунном.
Новини
ГОТУЄМОСЬ ДО ЗЙОМКИ НОВОГО ВИПУСКУ РУБРИКИ "ДІАЛОГ З ГРОМАДОЮ" 🗣
15.04.2024 11:26
Задавайте свої запитання у формі за посиланням: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfGLqNZuXWStc.../viewform
Про державну підтримку аграріїв Долинської громади!
12.04.2024 12:00
Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою Кабінету…
Участь міського голови у Лізі лідерів місцевого самоврядування
10.04.2024 22:18
Черговий блок навчання міського голови Долинської ТГ в рамках ЛІГИ ЛІДЕРІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. "Пишаюся, що "U-LEAD з Європою» обрали саме мене представляти українське місцеве самоврядування…