Міжнародні зв’язки

Долинська громада розпочала співпрацю між українськими громадами з данським муніципалітетом Гульборгсунн (Guldborgsund).
Сьогодні, 29 червня, в рамках співпраці між громадами відбувся перший віртуальний навчальний візит до муніципалітету Гульборгсунн за участі міського голови Долини Івана Диріва, мера муніципалітету Гульборгсунн Джона Бреддера та данських представників муніципалітету, приватного бізнесу та місцевих асоціацій, а також української делегації голів інших громад-партнерів, координаторів міжнародної співпраці, представників U-LEAD.
Під час зустрічі відбулось загальне представлення історії, організації та управління данського муніципалітету, зокрема: політична та адміністративна організація, візит до історичного центру міста Нюкобінг, нові плани для міста Нюкобінг та гавані, узбережжя та природа вздовж води Гульборгсунна на велосипеді, візит до туристичного курорту Марієліст.
Не менш цікава програма зустрічі на завтра, 30 червня, під час якої буде представлено огляд муніципальних послуг та розвитку бізнесу, зокрема: візит до школи Софії (нова та велика школа, 1-9 класи та позашкілля), візит до бізнес-центру Business Lolland-Falster, візит до спеціалізованої малої ферми Tokkerupgård (вирощування капусти, цукрового буряка та полуниці), а також про збір відходів та виробництво енергії у Міжмуніципальній компанії REFA.
Долина та Гульборгсунн від спілкування мають всі перспективи перейти до довгострокової співпраці. Наші громади в багатьох аспектах готові до неї. Наприклад, місто Нюкобінг з приблизно такою ж кількістю населення має розвинений туризм і курортну галузь, економіку, пов’язує, як і Долина , стратегічні транспортні вузли. Є чому повчитися в муніципалітету розвиненої країни, яка посідає дуже високі місця у низці рейтингів, зокрема якості життя, здоров’я, освіти, захисту громадських прав та свобод, конкурентоспроможності.
Довідково: Проєкт співпраці, за фінансування Данської програми добросусідства, складається з дев’яти громад у трьох регіонах України (Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області) та триватиме до кінця 2023 року.
Протягом цього часу громади в рамках Мережі налагодять співпрацю з Гульборгсунном, обміняються досвідом щодо залучення громадян до прийняття рішень та побудови сприятливого для бізнесу середовища. Громади також напрацьовуватимуть ідеї для втілення спільних проєктів.
Окрім цього, ми разом з іншими учасники Мережі партнерства матимемо можливість протягом 2021-2023 років взяти участь в низці заходів, зокрема:
• навчальних онлайн тренінгах з тематик «Місцева демократія та залучення громадян до прийняття спільних рішень», «Співпраця громади та бізнесу», «Міжмуніципальне співробітництво» та інших;
• онлайн навчальних візитах до українських громадах з кращими практиками;
• навчальних візитах до Гульборгсунна (за умови зняття карантинних обмежень);
• регулярний обмін досвідом з іншими учасниками Мережі;
• налагодження співпраці з Гульборгсунном.
Новини
📑 Розпочали роботу з формування проєкту бюджету Долинської територіальної громади на 2024 рік
07.12.2023 16:35
Робоча група розглядає бюджетні запити головних розпорядників коштів, в процесі чого формує відповідний проєкт бюджету. Наступним етапом буде обговорення даного проєкту з громадськістю. Кожен…
Привітання міського голови Івана ДИРІВА з Днем місцевого самоврядування
07.12.2023 10:28
Вітаю з професійним святом кожного, хто свій життєвий шлях поєднав з місцевим самоврядуванням та продовжує працювати на благо і підтримку громади, щиро прагнучи, щоб вона була сильною та спроможною…
Працівники Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» долучилися до Всеукраїнської акції «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся!»
07.12.2023 09:23
Щороку в Україні реєструють мільйони випадків інфекційних захворювань, 98 % з яких - це грип та ГРВІ. Одна з найбільш вразливих груп – це люди віком понад 60 років. Через вік їхній імунітет…