Ми не будемо довго тримати інтригу та одразу дамо відповідь, що ж таке «найцінніший ресурс» громади. Це молодь.
Звісно, бюджет, земля, нерухомість це важливі активи, проте жодний орган місцевого самоврядування не буде ефективним, якщо не буде достойних та вмотивованих кадрів. Виховання кадрів потребує не тільки певних матеріальних і нематеріальних ресурсів на навчання, але й, в першу чергу, бажання працювати в органі місцевого самоврядування. Нестача кадрів є наслідком не тільки виховання, але й бажанням молоді переїхати з села, селища, маленького міста до великого міста за кордон в пошуках кращої долі. Саме тому важливо працювати з молоддю, щоб зацікавити її залишитись в громаді та вмотивувати молодь долучитися до вирішення місцевих проблем. Успішним прикладом є діяльність Молодіжної ради при голові Долинської ОТГ.
Як ми вже інформували, цьогоріч представники закладів освіти, органів шкільного самоврядування та місцевих громадських організацій об’єдналися заради єдиної мети – робити своє місто й громаду кращими.
«За вами – майбутнє міста і сіл. Тут ви знайдете професійний розвиток, друзів і команду, а за нашої підтримки реалізуєте ще більше цікавих проєктів. Упевнений, що ви будете активно розвивати ініціативи, які давно хотіли втілити. Ідіть до своєї мети, і у вас все вийде. Я бачу команду, підтримку. Отримуйте новий досвід, будьте відкриті, розвивайтеся. Успіхів!» – сказав очільник громади під час зустрічі.
Вона була дуже цікава. Молодь вільно спілкувалась, розповіла про три особливості кожного закладу та три важливі проблеми. Володимир Гаразд розповів про плани стосовно освітніх закладів. Багато вже вдасться зробити цьогоріч. А ще більше – в наступні роки.
Молодь ділилась ідеями, пропозиціями, і це додавало зустрічі душевної і теплої атмосфери. Приємно,що сьогодні молодіжна рада об’єднує все більше молоді, які вже незабаром візьмуть участь у реалізації проєктів суспільного, екологічного, освітнього, спортивного та інших напрямів. Молодіжна рада є повноцінним органом місцевого самоврядування та інструментом молодіжного «голосу».
Варто наголосити, що подібні проекти залучення молоді до активної участі в житті громади мають великий позитивний ефект у декількох напрямках: молодь, співпрацюючи з органами місцевого самоврядування, знаходиться на «прямому контакті» з посадовими особами. Це означає можливість впливати на молодіжну політику саме під потреби молоді, а посадові особи, контактуючи з молодими співробітниками, намагаються відповідати вимогам часу, так званому «мейнстріму». Плюсом та водночас позитивом є те, що молодь активно займатиметься справами громади – від фестивалів до екологічних та інфраструктурних проектів. Тому молодь вже стає майбутніми потенційними співробітниками департаментів, управлінь тощо.
Не варто забувати про конкуренцію, адже амбітне суперництво серед молоді породжує якісні проєкти, які, в свою чергу, роблять громаду помітною та цікавою для інвестицій на різних рівнях — від міжнародного співробітництва у сфері реалізації програм матеріально-технічної допомоги до гуртування місцевих інвесторів. Хоча, це тільки друге засідання, але напрацьовано ідей було дуже багато.
Ми дали молоді зрозуміти, що вона потрібна – і вона залишиться в громаді!