ПОЛУМ’Я, ЩО СПАЛЮЄ ХЛІБ!

Агропромисловий сектор відіграє ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки країни, розвитку сільських територій та економіки загалом. Однак цей сектор щорічно зазнає значних втрат через пожежі. Особливо вразливими є періоди жнив, збирання та зберігання врожаю, коли пожежна небезпека досягає піку.
Пожежі в агропромисловому секторі становлять значну загрозу для безпеки людей, економіки та довкілля. Вони можуть призвести до значних збитків для аграріїв, знищення врожаю, техніки та інфраструктури, а також мати негативний вплив на навколишнє середовище.
Профілактика, відповідальність і впровадження сучасних технологій — запорука збереження врожаю, життя і добробуту сільських громад. Тому, в кожному сільськогосподарському підприємстві перед початком жнив необхідно провести позачергові навчання (інструктажі) з усіма працівниками підприємств з питань охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки, а в період воскової стиглості хліба слід провести обкошування та оборання полів в місцях прилягання до лісових та торф’яних масивів, автомобільних шляхів та залізниці.
Відповідно до ст.55 Кодексу цивільного захисту України п.3 забезпечення пожежної безпеки покладається на власника (власників) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна або наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором найму (оренди), а також на керівника (керівників) суб’єкта господарювання.
Так відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 060 грн. до 6 080 грн. і на посадових осіб – від 15 300 грн. до 17 000 грн.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6 120 грн до 11 900 грн. і на посадових осіб – від 20 400 грн. до 30 600 грн.
Пожежі, знищуючи тисячі гектарів посівів, завдають величезних економічних збитків аграріям і ставлять під загрозу продовольчу безпеку.
Запобігти цим трагедіям можливо через підвищення відповідальності, свідомості людей, постійного навчання працівників та сучасного технічного оснащення.

Новини
Стартує серія творчих майстер-класів з флюїд-арту
22.07.2025 15:11
Хочеш зануритись у світ кольору, емоцій і натхнення? Запрошуємо мешканців громади на майстер-клас із флюїд-арту — техніки малювання рідким акрилом, яка не потребує досвіду, лише бажання творити! …
Як постраждалим від торгівлі людьми отримати матеріальну допомогу
22.07.2025 12:45
Люди, які постраждали від торгівлі людьми, можуть отримати одноразову матеріальну допомогу. Який розмір такої допомоги, які умови її отримання та які ще соціальні гарантії мають постраждалі від…
Реалізація на Прикарпатті експериментального проєкту з професійного навчання жінок на умовно чоловічі професії
22.07.2025 12:43
Порядком реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені затверджено Постановою…