Кашлюк (коклюш) – гостре, високо контагіозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом при кашлі чи чханні.
Дане захворювання є сезонним, спалахи виникають в осінньо-зимовий час.
Інфікування відбувається внаслідок контакту з хворою людиною або здоровим бактеріоносієм.
Спочатку захворювання проявляється катаральними симптомами (закладеність носа, нежить, легкий біль у горлі, помірним підвищенням температури тіла, сухим кашлем). Поступово кашель посилюється і супроводжується нападами спазматичного кашлю, під час яких обличчя дитини червоніє або стає ціанотичним (синюшним), набрякають шийні вени і з'являється блювота. Переходячи у тяжкий ступінь у дітей віком від 3 до 12 місяців виникає апное (короткочасна зупинка дихання) - як наслідок, через нестачу кисню можуть бути судоми м’язів, і в дуже поодиноких випадках енцефалопатія. Серед ускладнень кашлюку є: пневмонія, епілетичні напади, гнійний отит, запалення бронхів.
Як запобігти зараженню кашлюком?
Надійним та ефективним методом профілактики є вакцинація, яка рекомендована з введенням вакцини АКДП згідно з національним календарем щеплень у 2, 4, 6 і 18 місяців.
Основну групу хворих складають нещеплені діти до 7 років, захворювання в яких перебігає дуже важко, призводячи до ускладнень, а інколи до летальних наслідків.
Зростання числа хворих в останні роки набирає особливу силу, що пов'язано з великою кількістю невакцинованих дітей.
На сьогоднішній день на Долинщині не реєструються випадки інфікування кашлюком, проте в інших областях зареєстровані випадки даного захворювання у дітей, які є і з летальним наслідком.
Не будьте байдужими до здоров’я своїх дітей, не відмовляйтесь від профілактичних щеплень, а при підозрі захворювання на кашлюк не займайтесь самолікуванням, негайно звертайтесь до лікаря!