Гриби - це одне з найцікавіших і найтаємніших явищ природи, як цінний харчовий продукт. Однак, серед грибів є багато отруйних, які можуть викликати сильні отруєння, а іноді і смерть.
Знання симптоматики отруєння грибами та першої допомоги при таких станах дозволить Вам у скрутну хвилину зарадити собі чи своїм рідним і близьким та навіть врятує життя.
Щоб уникнути таких отруєнь потрібно відмовитися від споживання дикорослих грибів. Найкраще замінити їх грибами, що вирощують штучно, які підлягають контролю. Не купляйте гриби на стихійних ринках. Уважно оглядайте їх. Збирайте лише добре знайомі вам гриби. Не беріть занадто молоді чи старі гриби. Їх легко переплутати з отруйними. Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій. Гриби вбирають в себе отруйні речовини, в тому числі важкі метали. Не збирайте гриби в посушливу погоду. У цей час гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів. Ніколи не куштуйте сирі гриби. Готуйте гриби протягом першої доби після збирання. Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин. Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби. Дітям до 14 років, людям похилого віку й особам, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, при цукровому діабеті та вагітним жінкам – гриби споживати заборонено!
Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів Основними ознаками отруєння грибами є: нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій та марення.
Якщо у вас проявився хоча б один із цих симптомів - необхідно негайно зателефонувати 103 або зверніться до сімейного лікаря!
Щасливого Вам тихого полювання!
Фельдшер-санітарний відділення
епідеміологічного нагляду (спостереження) та
профілактики неінфекційних хвороб Руслана Ходак