Днями працівниками Калуського районного сектору №1 Інною МОСКАЛЬЧУК та Світланою КОС спільно з інспектором сектору ювенальної превенції Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області Діаною ДАНИЛИШИН був проведений виховний захід з неповнолітньою клієнткою пробації та членами її родини на тему: “Краща школа життя – сім’я. Роль сім’ї у духовному та фізичному вихованні дітей та молоді”.
Сім’я – один з найважливіших факторів соціалізації дитини. Сім’я була і залишається важливим і першим носієм духовних цінностей. Важливою у житті неповнолітньої засудженої є підтримка та допомога рідних. Негативний вплив на виховання дітей, молоді мають і такі фактори, як погані житлові умови, важке матеріальне становище, недостатня увага з боку батьків, педагогів, соціальних служб. Це в свою чергу призводить до того, що молодь шукає кращого способу життя, використовуючи при цьому не завжди загальноприйнятні з точки зору закону та моралі методи співжиття та існування в суспільстві. Часто така поведінка призводить до конфліктів із законом. Тому актуальним залишається питання здійснення профілактичних заходів з особами, які вже вчиняли правопорушення, із залученням громадських, релігійних та державних організацій.
У розмові із підобліковою було обговорено широкий спектр питань: небезпечна поведінка та оточення, свобода вибору та її вплив на подальше життя, пізнання світу через призму прекрасного (книги, повчальні фільми, спілкування з позитивними людьми), здобуття освіти, пропагування здорового способу життя, цінності сімейного виховання.
Як зазначила Інна МОСКАЛЬЧУК: “Важливо у цій роботі, щоб дитина, яка вже має проблеми із законом, дослухалася до наших порад та зрозуміла всю серйозність ситуації, у якій вона перебуває і куди може потрапити при скоєнні інших протиправних діянь”.
На завершення зустрічі присутні долучилися до настільної пізнавальної гри “Пригоди у країні Здоровляндії”, під час якої розмову вели про чесноти людини, любов і дружбу, добро і зло, ставлення до рідних, роботи та грошей.
Не було залишено поза увагою питання профілактики скоєння повторних злочинів особою, яка у своєму житті вже оступилась та заохочення її до кращого життя. Поліцейська закликала спробувати оцінити життя по-новому, побачити в ньому все те прекрасне, що нас оточує щодня, аби навчитися жити в любові, мирі, доброті та взаємодопомозі.
Сподіваємося, що інформація, яку дитина та дорослі отримали під час зустрічі, допоможе зробити правильні висновки та вибір, від якого залежить не тільки здоров’я, а й майбутнє життя.