Експертне обговорення за участі представників громад із усіх регіонів України та Уряду організоване програмою підтримки реформи децентралізації “U-LEAD з Європою” спільно з Центром Розвитку Інновацій.
Метою Конференції є розпочинання діалогу для визначення пріоритетів та перешкод на шляху до ефективного врядування на основі аналізу даних.
Модерував захід відомий журналіст Андрій Куликов. Серед учасників було понад 200 експертів з громад, профільних міністерств та установ. Вони ділилися баченням й досвідом, пов’язаними із проблемами наявності даних. А також варіантами їх вирішення, створення єдиної системи даних громад та колективного використання сучасних ІТ-рішень, враховуючи досвід отриманий під час реалізації ініціативи “Е-рішення для громад”.
Представники громад спільно з представниками Уряду обговорили можливі шляхи переходу до Управління 2.0 – на основі аналізу цифрових даних.
Зокрема, заступник міністра регіонального розвитку Юліян Чаплінський підкреслив: «Зміни –незворотні! Кінцева ціль ОТГ – співпраця мешканців, які спільно прийматимуть стратегічні рішення щодо розвитку громади і це позитивно вплине й на їх економічний розвиток». Заступник міністра фінансів України Геннадій Пліс зробив акцент на фінансових показниках місцевих бюджетів. Результати проекту “Е-рішення для громад презентував голова Центр Розвитку Інновацій Сергій Лобойко.
“Даних завжди не вистачає, а особливо якісних даних, для того щоб ухвалити правильні рішення. І це є основною причиною, чому ми вирішили долучитися до цього проекту, з яким хочемо уникнути прийняття рішень навмання. Управлінські рішення мають прийматися на основі систематизованих даних та бути конструктивними, реалістичними й продуктивними для подальшого зростання громади”, – підкреслив заступник директора Програми ULEAD з Європою Андрій Хорват.
Учасники проекту “Е-рішення для громад”під час панельних дискусій представили свої напрацювання за напрямками: портали даних і паспорти громад, прогнозування та дашборди: інформаційно-аналітичні панелі для управління розвитком громади.
Серед чільних спікерів презентації геопросторовий аналіз і моделювання: ГІС для управління активами громади була керуюча справами Долинської міської ради Світлана Сапетна.
У підсумку, учасники Конференції відзначили, що впроваджені в рамках Проекту рішення зробили можливим одночасно і якісне, і швидке надання послуг і що цей проект не можна реалізувати чи завершити, він буде тривати, скільки є громада.
«Місто Долина, вже у розширеному форматі Долинської ОТГ,успішно продовжуватиме започатковані під час проекту”Е-рішення для громад” ініціативи й у наступному, 2020 році», – акцентує керуюча справами Долинської міської ради Світлана Сапетна.
Зазначимо, що під час Конференції Долина була нагороджена в числі кращих із найкращих громад-учасниць проекту “Е-рішення для громад”, яким вдалося стати на шлях переходу до управління на основі збору та аналізу цифрових даних.
Під час підготовки статті використано фото і текстові матеріали офіційної сторінки Фейсбук Центру Розвитку Інновацій – Center for Innovations Development https://www.facebook.com/pg/cid.center/photos/?tab=album&album_id=2171106736322295