В Україні триває загальнонаціональна наздоганяюча кампанія з вакцинації проти кору епідемічного паротиту та краснухи

Погіршення епідеміологічної ситуації із кором можливе з початком навчального року, коли в закритих приміщеннях зібралась велика кількість здобувачів освіти, серед яких є не вакциновані діти. Адже з 10-ти нещеплених, які були в контакті з хворим на кір, обов’язково 9 захворіє, а захворювання має тяжкий перебіг та численні ускладнення.

Щоб запобігти виникненню спалахів кору в організованих колективах спеціалістами відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ЦКПХ МОЗ» проводяться моніторингові візити в загальноосвітні навчальні та дошкільні заклади освіти Долинської міської ради. Метою даних візитів є вирішення проблемного питання - це допущення до навчального процесу дітей, які не отримали щеплення згідно віку, зокрема від кору, епідемічного паротиту та краснухи.

З керівниками закладів освіти, з педагогічним колективом та медичними працівниками проведено комунікаційну роботу з питань вакцинації дітей від даної інфекції, перевірено наявність форм первинної обліково-звітної документації про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду всіх дітей у закладі.

В ході моніторингових візитів керівникам закладів освіти надані рекомендації щодо недопущення спалахів кору в навчальних закладах, зокрема рекомендовано до відвідування закладів освіти допускати дітей за наявності медичної довідки та посилити санітарно-просвітницьку роботу з батьками, які відмовляються від проведення профілактичних щеплень своїм дітям.

Окрема роз'яснювальна робота проводилася працівниками з вихованцями закладів, які розповідали їм про небезпечний та швидкий кір.

Начальник Долинського відділу

ДУ «Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ» Юліана КОНИК

Новини
На Прикарпатті радіаційний фон та радіологічні показники у харчових продуктах в межах норми
04.12.2023 16:41
За результатами щоденного моніторингу радіаційного фону, який проводиться спільно з фахівцями Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, в місті Івано…
Привітали із 105-річчям мешканку Долини Ангелину КОЗІЙ
04.12.2023 15:58
Іменинниця народилась 4 грудня 1918 року в селі Футори Львівської області, але більшу частину свого життя прожила в Долині. Прожила нелегке, але достойне життя. Має 39 років трудового стажу. До…
Обговорили питання організації ведення військового обліку та приведення у відповідність даної роботи
04.12.2023 10:45
На виконання розпоряджень та протокольних доручень калуської РДА–РВА у п'ятницю, 01 грудня, під головуванням заступника міського голови Івана ПАСТУХА за участі представника 1-го відділу Калуського…