В Україні триває загальнонаціональна наздоганяюча кампанія з вакцинації проти кору епідемічного паротиту та краснухи

Погіршення епідеміологічної ситуації із кором можливе з початком навчального року, коли в закритих приміщеннях зібралась велика кількість здобувачів освіти, серед яких є не вакциновані діти. Адже з 10-ти нещеплених, які були в контакті з хворим на кір, обов’язково 9 захворіє, а захворювання має тяжкий перебіг та численні ускладнення.

Щоб запобігти виникненню спалахів кору в організованих колективах спеціалістами відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ЦКПХ МОЗ» проводяться моніторингові візити в загальноосвітні навчальні та дошкільні заклади освіти Долинської міської ради. Метою даних візитів є вирішення проблемного питання - це допущення до навчального процесу дітей, які не отримали щеплення згідно віку, зокрема від кору, епідемічного паротиту та краснухи.

З керівниками закладів освіти, з педагогічним колективом та медичними працівниками проведено комунікаційну роботу з питань вакцинації дітей від даної інфекції, перевірено наявність форм первинної обліково-звітної документації про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду всіх дітей у закладі.

В ході моніторингових візитів керівникам закладів освіти надані рекомендації щодо недопущення спалахів кору в навчальних закладах, зокрема рекомендовано до відвідування закладів освіти допускати дітей за наявності медичної довідки та посилити санітарно-просвітницьку роботу з батьками, які відмовляються від проведення профілактичних щеплень своїм дітям.

Окрема роз'яснювальна робота проводилася працівниками з вихованцями закладів, які розповідали їм про небезпечний та швидкий кір.

Начальник Долинського відділу

ДУ «Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ» Юліана КОНИК

Новини
Роз’яснення щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
23.07.2024 16:30
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. Згідно…
Пільги на житлово-комунальні послуги для військовослужбовців та членів їх сімей
22.07.2024 17:16
Українські військові та члени їх сімей мають право скористатись пільгами на житлово комунальні послуги. Хто має таке право, які пільги передбачені та які документи для цього потрібні у матеріалі…
Підписали МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ між територіальними громадами
22.07.2024 11:48
Під час Форуму ЛІГИ ЛІДЕРІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ підписали МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ між територіальними громадами, метою якого є об'єднати наші спільні зусилля задля покращення рівня…