Хворобу краще попередити ніж лікувати. Протягом перших років життя Вашої дитини є можливість захистити її за допомогою щеплень від потенційно тяжких інфекційних захворювань або їх наслідків., що погано піддаються лікуванню.
Перші два роки життя вважаються ідеальним періодом для щеплень: імунна система в стані правильно відреагувати на всі призначені ін’єкції виробленням необхідних захисних антитіл. Якщо дитині не буде проведена вакцинація організм дитини може бути недостатньо сильним для боротьби зн інфекцією і це може призвести до тяжких наслідків.
Деякі захворювання надзвичайно важко вчасно розпізнати, і наслідки можуть бути дуже тяжкими.
Завдяки вакцинації вдалося значно знизити частоту виникнення багатьох інфекційних захворювань таких як поліомієт, дифтерія, кір, епідемічний паротит, правець. Але навіть захворювання, котрі вдалося приборкати в нашій країні, існують на відстані, в інших країнах. Індивідуальна імунізація дітей допомогає захистити здоров’я суспільства в цілому, а особливо тих людей, що не були вакциновані. В Україні передбачена обов’язкова вакцинація проти 10 інфекцій, а саме проти гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, правця, коклюшу, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи. Графік щеплень затверджений МОЗ України та створений з урахуванням вікової актуальності інфекцій та вікових особливостей імунітету дітей.
Перед щепленням: дитину має оглянути сімейний лікар та дати дозвіл на проведення щеплення. Уточніть у лікаря, проти якої інфекції планується провести вакцинацію, ознайомтеся з інформацією про вакцину, задайте питання лікарю, що Вас хвилюють. Після щеплення, близько 30 хвилин необхідно провести під наглядом медичного працівника. У день щеплення варто обмежити контакт з іншими дітьми.
Піля отримання вакцини спостерігайте за дитиною протягом декількох наступних днів. Цілком можливо, що в місці ін’єкції може виникнути почервоніння, набряк та болючість, а також підвищення температури тіла. Це нормальна реакція організму, що пов’язана з виробленням імунітету. Якщо дані симптоми у Вас викликають неспокій зателефонуйте сімейному лікарю або прийдіть до нього на прийом.
Лікар-епідеміолог
відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики інфекційних захворювань Руслана СОЛОВІЙ