10.04.2025 року під головуванням начальника Долинського відділу Калуського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області Тараса БОГАЧОВА відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії в Долинській територіальній громаді. Серед запрошених були присутні також користувачі мисливських угідь.
На засіданнях комісій розглянуто наступні питання:
- Проведення кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу на території територіальної громади у 2025 році.
- Посилення заходів біологічної безпеки утриманням суб'єктами господарювання, діяльність яких пов'язана з вирощуванням, реалізацією живої птиці на предмет дотримання вимог біологічної безпеки з метою недопущення занесення та поширення збудників інфекційних захворювань на територію територіальної громади, зокрема: грипу птиці, африканської чуми свиней , ящуру, сказу тощо.
- Організація та проведення заходів по профілактиці інфекційних хвороб тварин та птиці на території Долинського відділу Івано-Франківської ОДЛВМ відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних та паразитарних хвороб тварин на 2025 рік.
Під час розгляду питання про проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Долинської територіальної громади у 2025 році зазначено, що впродовж 2024 року кампанія охопила 300кв. кілометра, розповсюджено 7500 доз вакцини шляхом наземного розподілу приманок. А також затверджено склад робочих груп для проведення пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу на території Долинської територіальної громади.
Для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней, грипу птиці тощо та гарантування продовольчої безпеки вирішили розробити та реалізувати комплекс заходів, направлених на забезпечення посилення заходів з недопущення:
- функціонування місць стихійної торгівлі та торгівлі з рук у невстановлених місцях харчовими продуктами тваринного походження, в тому числі отриманих від тварин, що не були піддані перед забійному та після забійному огляду;
- обігу свиней та птиці без супровідних ветеринарних документів, ідентифікації та з порушенням правил транспортування тварин та птиці.
Рішення комісії передбачає комплекс заходів для виконання планів, дотримання біологічного благополуччя, недопущення поширення небезпечних хвороб серед тварин на території громади.
За підсумками засідання комісій виконавцям дано відповідні доручення.