Вірусний гепатит А – актуальна проблема сьогодення

На сьогодні гепатит А не втратив своєї актуальності, тому що на території України постійно спостерігаються спалахи цієї недуги.

Що таке гепатит А і в чому полягає його небезпека?

Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання всього організму з переважним ураженням печінки. Вірус частіше всього попадає в організм людини фекально-оральним шляхом через інфіковані харчові продукти та воду, а також через руки, іграшки, посуд, білизну, можливе перенесення вірусу і мухами. Людина після попадання вірусу в організм захворює не відразу, а в середньому через 20-30 днів після зараження (інкубаційний або прихований період від 7 до 50 днів). Починається захворювання раптово з підвищення температури тіла, слабкості, зниження апетиту, тяжкості в епігастральній області. Пізніше сеча набуває кольору темного пива, з’являється жовтушність склер та шкіри, посвітління калу. Заразним хворий стає вже за 1-2 тижні до початку клінічних проявів, тому при перших ознаках хвороби хворому необхідно відразу звернутися до лікаря для своєчасної госпіталізації і лікування та проведення протиепідемічних заходів у вогнищі з метою попередження виникнення і розповсюдження захворювання серед контактних.

В домашніх вогнищах та в організованих коллективах за контактними встановлюється спостереження протягом 35 днів, а також проводиться заключна і поточна дезінфекція.

ЯК УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ ВІРУСОМ ГЕПАТИТУ А? :

  1. Для пиття та миття посуду, а також миття овочів, фруктів, ягід використовувати лише перекип’ячену воду, адже вірус гепатиту А достатньо стійкий до дезінфікуючих розчинів, а при температурі 100 °С гине миттєво.
  2. При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас бутильованої води.
  3. Суворо дотримуватись правил особистої гігієни – обов’язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
  4. Забезпечити належну утилізацію стічних вод.
  5. Проводити щеплення проти гепатиту А. Імунізація – єдиний гарантований вид профілактики.

Не займайтесь самолікуванням. При появі перших ознак захворювання терміново звертайтесь до лікаря.

Гепатит А – це банальна кишкова інфекція, яка не несе ніякої загрози для життя людини, членів її родини, людей навколо. Проте при дотриманні правил гігієни та рекомендацій лікаря можна легко попередити і позбутися цієї вірусної інфекції.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Лікар - епідеміолог

відділення епідеміологічного нагляду

(спостереження) та профілактики

інфекційних захворювань

Долинського відділу

Калуського районного відділу

ДУ «Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ» Галина ГРЕЧИШИН

Новини
Чергові рішення реалізації програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів»
24.04.2024 00:06
За результатами шостого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів згідно програми «Власна справа» Івано-Франківська область знову у п’ятірці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю…
Послуги служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб
24.04.2024 00:04
Зважаючи на усі труднощі та виклики сьогодення, працівники обласної служби зайнятості здійснюють постійний супровід внутрішньо переміщених громадян з метою сприяння їхній зайнятості та швидкій…
Затверджено Програму визначення ветеринарно-санітарного статусу територій щодо вароатозу
24.04.2024 00:02
Програму визначення ветеринарно-санітарного статусу країни, регіону, зони щодо вароатозу (вароозу) затверджено наказом Держпродспоживслужби від 02.04.2024 р. № 199. Документ розроблений…