КАЛЕНДАР ПОДІЙ І ДАТ
8 вересня – (День пам’яті, 75-і роковини) жертв депортації етнічних українців, День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України
9 вересня – 250 років від дня народження Івана Котляревського (1769-1838), письменника, засновника нової української літератури
11 вересня – Усікновення голови Іоанна Предтечі
13 вересня – День комп’ютерника і програміста
АНОНСУЄМО
До 14 вересня у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів експонується персональна виставка малярства на склі «Краса благословенного світу» сестер-художниць з Івано-Франківщини – Креховецької Людмили та Федорів Лесі.
До 1 жовтня у секторі краєзнавства і національного відродження центральної районної бібліотеки тває виставка-спогад «Вирвані з коренем», присвячена сумним 75-им роковинам початку депортації етнічних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 рр., – повідомляє офіційний сайт Долинської ЦРБ.
Процес депортації у 1944–1951 роках мав форму військових операцій проти мирного населення, супроводжувався грубими порушеннями прав і свобод людини і громадянина, повною забороною повернення на рідні землі, вилученням майна, безальтернативним закріпленням за поселеннями на новому місці, покидати які було заборонено, обмеженням політичних, соціальних, економічних і культурних прав, що призвело до руйнування української культурної та історичної спадщини, поставило під загрозу знищення низки етнографічних груп українського народу. Метою депортацій було практичне призупинення тисячолітнього існування найзахіднішої гілки українства…”
Переселення – це трагедія тисяч українських родин, яких жорстоко вигнано з їхніх домівок. Більшість переселених тільки в останні роки, через майже півстоліття, змогла знову відвідати рідні землі.
***
8 вересня, міський Будинок культури – концерт ВІА «Ватра».
Святкова концертна програма з нагоди 40-річчя ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра, початок о 17 годині.
ВІА «Ватра» – вокально-інструментальний ансамбль, який діє у Львові з 1971 року. Створений композитором і виконавцем Михайлом Мануляком при Львівській філармонії.
22 вересня,міський Будинок культури – концерт хору імені Г.Верьовки.
Нині хору імені Г. Верьовки – 75 років. Він має звання Національного, Академічного колективу. Його діапазон сягає від етносу та фольклору до класичних обробок а-капела і пісень сучасних композиторів; від вокально-хореографічних сцен, композицій та народних дійств до фольк-опери-балету. Колективу стало доступним і підвладним те, що раніше в народному хорі здавалося неможливим. Український народний хор здатний не тільки співати в найрізноманітніших вокальних манерах десятками мов, але і робити це з витонченими динамічними нюансами, лише в крайніх випадках вдаючись до фірмового кричущого forte.
До нього входять хорова, танцювальна групи та оркестр народних інструментів.
***
Парафія Серця Ісуса і Серця Марії м. Долини запрошує відвідати VIІІ фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога» імені кардинала Мирослава Івана Любачівського, який відбудеться 27-29 вересня 2019 року у приміщенні будинку культури.
27 вересня (п’ятниця) – фестиваль-конкурс. Початок о 12 годині
29 вересня (неділя) – гала-концерт. Початок о 15 годині