Як запобігти тютюнопалінню серед підлітків

Тютюнопаління серед підлітків – це велика і глобальна проблема та велика небезпека для здоров’я нації, сильно впливає на емоційний і соціальний розвиток молоді. Основними аспектами пов’язані з цією проблемою є: виникнення захворювання легень, серцево-судинні захворювання, астма, проблеми з зубами і яснами, органи і системи організму дитини розвиваються повільно та пошкоджуються.

Нікотин, який міститься в цигарках є дуже сильною психоактивною речовиною і легко уражає організм дитини. Пізніше виникають ускладнення в подальшому припиненні куріння.

Основним етапом профілактики тютюнопаління серед підлітків –

  • це заборона продажу тютюнових виробів неповнолітнім
  • заборона на куріння в громадських місцях
  • позитивний приклад для дитини. Якщо ви курите, то ваша дитина з величезною часткою ймовірності рано чи пізно візьме в руки сигарету. Тому вам потрібно кинути пагубну звичку. Крім того, важливі і зворотні заходи: подайте дитині позитивний приклад, шляхом занять спортом та фізкультурою.
  • дуже важливо говорити дітям про куріння, а не намагатися повністю вберегти їх від усякої інформації. Ви повинні детально роз’яснити дитині про негативні наслідки куріння.
  • від куріння, алкоголізму та наркоманії є тільки одна серйозна альтернатива – здоровий спосіб життя. Пропагуючи спорт та фізкультуру ми можемо вберегти підростаюче покоління від попадання в лапи шкідливої ​​залежності. Чим здоровіше суспільство, тим здоровіші виростуть і вони.

Профілактика тютюнопаління серед підлітків – це не тільки профілактика нікотинової залежності, а й збереження здоров’я всієї нації, це реальна можливість збільшити тривалість життя, запобігти розвитку поширених захворювань серцево-судинної системи, хронічних бронхо-легеневих захворювань, раку легенів та інших хвороб.

Фельдшер санітарний відділення епідеміологічного

нагляду ( спостереження) та профілактик

неінфекційних захворювань Руслана ХодакКінець форми

Новини
На Прикарпатті радіаційний фон та радіологічні показники у харчових продуктах в межах норми
04.12.2023 16:41
За результатами щоденного моніторингу радіаційного фону, який проводиться спільно з фахівцями Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, в місті Івано…
Привітали із 105-річчям мешканку Долини Ангелину КОЗІЙ
04.12.2023 15:58
Іменинниця народилась 4 грудня 1918 року в селі Футори Львівської області, але більшу частину свого життя прожила в Долині. Прожила нелегке, але достойне життя. Має 39 років трудового стажу. До…
Обговорили питання організації ведення військового обліку та приведення у відповідність даної роботи
04.12.2023 10:45
На виконання розпоряджень та протокольних доручень калуської РДА–РВА у п'ятницю, 01 грудня, під головуванням заступника міського голови Івана ПАСТУХА за участі представника 1-го відділу Калуського…