Про присвоєння відзнаки міста Долини «Орден імені Володимира Горбового»

Про присвоєння відзнаки міста Долини «Орден імені Володимира Горбового»

РІШЕННЯ

Від 09.08.2018. № 1291-40/2018

м. Долина

Про присвоєння відзнаки міста Долини

«Орден імені Володимира Горбового»

Враховуючи видатні заслуги у боротьбі за волю і незалежність України, самовіддану та подвижницьку діяльність у відстоюванні національної єдності, проповідуванні української самостійності, відповідно до Положення «Про відзнаку міста Долини «Орден імені Володимира Горбового» затвердженого рішенням міської ради від 30.05.2018. № 1191-38/2018, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Затвердити протокол лічильної комісії про присвоєння відзнаки міста Долини «Орден імені Володимира Горбового» (додається).
  1. 2. Присвоїти відзнаку міста Долини «Орден імені Володимира Горбового»

– Юрію Долішньому – борцю за волю України, багатолітньому в’язню більшовицьких тюрем.

  1. Інформацію про відзначених громадян опублікувати у «Віснику міської ради» та на сайті міської ради.

Міський голова Володимир Гаразд

Додаток до рішення міської ради

від 09.08.2018. № 1291-40/2018

Юрій Васильович

Долішній

(15.05.1929)

Народився 15 травня 1929 року в с. Тяпче в багатодітній селянській родині.

З 14 років був задіяний у підпільній мережі ОУН, разом з старшими братами.

Майже вся родина Долішніх через активну участь в підпіллі була частково знищена, розстріляна, виселена в Сибір.

Юрій Долішній в 1962 році був арештований і засуджений. Відбув 5 років таборів в Караганді. Реабілітований за відсутність складу злочину 22 травня 1992 року Верховним судом Казахської республіки. Після відбуття покарання повернувся додому в с. Тяпче працював робітником в нафтогазовидобувному комплексі краю, лаборантом.

Автор 17 книг поезії, прози, історичних розвідок, сотень публікацій в періодичній пресі.

Юрій Васильович у своїх книгах, зустрічах з громадськістю, молоддю міста і краю, ділиться спогадами про свої пройдені-торовані дороги, згадує як Всевишній оберігав його від злих людей і їхніх чорних задумів, розповідає про свою мрію: щоб діти, онуки і правнуки добудовували й зберігали ту Україну, за яку він боровся.

В своїх публікаціях часто згадує про родину Степана Бандери, родовід якої досліджує і донині, ділиться цікавими спогадами про українських патріотів- страдників Михайла Сороку та Катерину Зарицьку, доктора Володимира Горбового, з яким був знайомий особисто. Багаторазово у своїх книгах згадує про нього як незламного патріота, людину з чистої сталі, непідкупного і чесного. В липні цього року за сприяння уряду міста побачила світ книга «За Україну, За її волю. Долинщина», в якій автор відкриває невідомі сторінки біографії доктора Горбового. Завдяки пильним дослідженням Юрія Долішнього також маємо невідомі досі дані про те, що до лав ОУН-УПА Долинщина дала 12 сотень кращих наших краян, воїнів, героїв, патріотів.

Упродовж останнього десятиліття він незмінний голова Долинської станичної управи ОУН-УПА.

Один з ініціаторів і натхненників щорічної патріотичної акції Яворина, активно організовує поїздки учасників ОУН-УПА до визначних місць повстанської боротьби і слави, досліджує маловідомі сторінки рідної історії.

На даний час Юрій Долішній працює над історичною повістю «Мій вчитель», яку планує завершити і видати до свого 90-річного ювілею.

Документ опубліковано 09 серпня 2018
Чинний
Детальніше