Про програму співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки

Про програму співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки

РІШЕННЯ

Від 27.06.2018. № 1252-39/2018

м. Долина

Про програму співфінансування та добровільну дольову участь

власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті

(реконструкції, модернізації) в багатоквартирних

житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки

З метою забезпечення належного інженерно-технічного та санітарного стану житлового фонду, залучення власників квартир (приміщень) багатоквартирних будинків до участі у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку, використання додаткових коштів на проведення капітального ремонту (реконструкції, модернізації) житлових будинків, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Затвердити програму співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки (додається).
  1. Встановити, що з 01.07.2018 року роботи з капітального ремонту (реконструкції, модернізації) у багатоквартирних житлових будинків фінансуються з міського бюджету виключно за умови дольової участі власників квартир (приміщень) таких будинків.
  1. Комунальному підприємству «Управління комунального майна» Долинської міської ради забезпечити виконання заходів Програми та щорічно звітувати перед міською радою про хід виконання Програми.

4.Фінансовому відділу міської ради:

– виходячи з можливостей доходної частини, передбачити кошти на виконання заходів Програми;

– забезпечувати фінансування Програми в межах бюджетних призначень на КП «УКМ».

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та екології.

Міський голова Володимир Гаразд

Затверджено:

рішенням міської ради

від 27.06.2018. № 1252-39/2018

ПРОГРАМА

співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у поточному та капітальному ремонтах (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина

на 2018-2020 роки

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Програма співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у поточному та капітальному ремонтах (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки (надалі за текстом – Програма) розроблена в першу чергу на виконання Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про приватизацію державного житлового фонду» та іншого чинного законодавства України, а також з метою реалізації Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року, Закону України «Про енергозбереження», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання заходів з енергозбереження», Стратегії сталого розвитку в сфері енергоспоживання міста Долина на 2009-2020 роки та Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Долина (SEAP) на 2011-2020рр., затверджених рішенням Долинської міської ради № 227-7/2011 від 26.05.2011р.

Дана Програма спрямована на створення механізму залучення додаткових коштів та стимулювання власників квартир (приміщень) для проведення капітальних ремонтів (реконструкції, модернізації) в житлових багатоквартирних будинках з метою забезпечення їхнього належного інженерно-технічного та санітарного стану, підвищення енергоефективності будівлі та її конструктивних елементів.

Впровадження та виконання вимог Програми створює прозорі умови та порядок дольової участі власників/наймачів квартир (приміщень) житлового багатоквартирного будинку, в т. ч. суб’єктів господарювання, які мають власність або орендують приміщення в багатоквартирному будинку, визначає чіткий порядок формування Плану робіт з проведення ремонтів та порядок внесення коштів на проведення робіт, надає можливість зменшити видатки із міського та державного бюджетів на проведення капітальних ремонтів та уникнення аварійних і непередбачуваних ситуацій в багатоквартирних житлових будинків в майбутньому.

Не залучення власників/наймачів квартир (приміщень) до співфінансування на проведення ремонтів у житловому багатоквартирному будинку, тільки сприятиме зростанню колективної безвідповідальності, посилюватиме загальну байдужість мешканців до спільного майна – будинку, що приведе до його передчасного старіння та підвищення ризику аварійності.

Участь власників квартир (приміщень) до співфінансування у проведені ремонтів в багатоквартирних будинках, на даний час, діючим законодавством чітко не врегульовано. Тому, одним із найдоцільнішим та найефективнішим засобом щодо вирішення актуальних проблем в багатоквартирному житловому фонді міста Долина є саме прийняття даної Програми та запровадження на місцевому рівні умов і порядку співфінансування таких ремонтних робіт.

ІІ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОПИС ПРОБЛЕМИ

Проблема обумовлена необхідністю залучення власників/наймачів квартир (приміщень) до співфінансування для проведення капітальних ремонтів (реконструкції, модернізації) у житловому фонді для забезпечення належного інженерного-технічного та санітарного стану багатоквартирних житлових будинків, в т.ч. і суб’єктів господарської діяльності, які мають у власності квартири (приміщення) у цих будинках з метою формування відповідального ставлення до спільного майна та виховання почуття «співвласника будинку», поліпшення експлуатаційних характеристик будівлі, її мереж та конструктивних елементів, впровадження енергоефективних заходів та покращення загальних умов проживання (перебування) населення в багатоквартирних будинках м.Долина.

На сьогоднішній день, проблема житлового господарства міста продовжує перебувати однією із найбільш соціально-важливих для населення. Застаріли організаційні принципи роботи та управління попередніх житлово-експлуатаційних організацій, відсутність системних перетворень у житлово-комунальній сфері, систематичне недофінансування запланованих заходів щодо належного утримання та ремонту житлового фонду, його реконструкції і модернізації призвело до занедбаного стану житла в місті, систематичного збільшення кількості старого та аварійного багатоквартирного житлового фонду.

З іншого боку, приватизація державна житлового фонду призвела до зміни і появи нових власників житла з утриманським ставленням до свого майна (частка приватизованого житлового фонду у м. Долина складає близько 98 відсотків). Як наслідок – власниками квартир здебільшого стали особи, не готові нести тягар утримання житла, що є обов’язковим атрибутом будь-якої власності. Безоплатно отримавши житло, вони перебувають у стані очікування фінансової допомоги з боку держави або міської влади на його утримання, у тому числі, проведення різноманітних поточних та капітальних ремонтів свого будинку. Значна частина власників і досі не усвідомлюють своєї відповідальності та обов’язків щодо утримання спільної власності, тобто всього будинку, мереж, конструктивних елементів (даху, підвалу, фундаменту, відмостки, під’їздів тощо), а обмежуються тільки власною квартирою.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир у багатоквартирному будинку є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки майна у будинку. Отже, потрібно подолати парадокс, що утворився у житловому господарстві: квартири приватизовані, допоміжні приміщення є власністю мешканців, а будинок, як цілісний комплекс, разом з прибудинковою територією знаходиться нібито у комунальній власності територіальної громади.

Реновація і комплексні капітальні ремонти багатоквартирних будівель не проводилась десятиліттями, як наслідок – стан житлових будинків без капітальних ремонтів погіршується, а невдоволення серед населення постійно зростає. Величезних фінансових ресурсів, які необхідні для такої реновації, немає ні у державному, ні у місцевому бюджетах. А власники квартир (приміщень) ще не готові вкладати кошти на масштабні і комплексні покращення своїх багатоквартирних будинків. Ситуацію погіршує складне соціально-економічне становище в державі.

Тому, для кращого задоволення потреб власників житла щодо умов проживання та прискорення процесу і збільшення обсягів капітальних ремонтів будинків пропонується створити механізм проведення ремонтів в багатоквартирних будинках у місті на умовах співфінансування. Залучення коштів власників житла не тільки підвищить фінансові можливості щодо проведення ремонтних робіт, але й стимулюватиме господарське ставлення мешканців та підвищить їхню відповідальність до спільного майна в багатоквартирному будинку, його утримання і збереження. Така ситуація уже спостерігається в багатьох містах України, де жителі багатоповерхівок з кожним роком все активніше беруть участь у різноманітних програмах співфінансування ремонтів своїх будинків.

ІІІ. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Основна мета Програми – стимулювання і створення умов та порядку для реалізації обов’язку власника у багатоквартирному будинку за належне збереження майна, яке йому належить на праві співвласності через формування дієвого механізму залучення коштів співвласників для безпечного, комфортного проживання у житлових будинках, проведення модернізації житлового фонду, поліпшенням експлуатаційних, інженерно-технічних та енергоефективних показників багатоквартирних житлових будинків в місті Долина.

Основні завдання Програми:

  • Інформування, консультування та стимулювання активності співвласників багатоквартирних будинків у напрямку покращення стану своїх будівель шляхом участі у Програмі;
  • Залучення усіх можливих додаткових коштів та ресурсів для покращення багатоквартирного житлового фонду міста;
  • Ефективне проведення ремонтів в багатоквартирних житлових будинках міста, відповідно до умов Програми, міського бюджету та вимог чинного законодавства;
  • Посилення самоорганізації мешканців багатоквартирних будинків щодо належного утримання і експлуатації всієї будівлі;
  • Підвищення впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках міста.

ІV. ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС ЗАХОДІВ ПРОГРАМИ

Виконавцем Програми і розпорядником коштів міського бюджету є комунальне підприємство Долинської міської ради «Управління комунального майна» (далі за текстом – КП «УКМ»).

Програма передбачає реалізацію протягом 2018-2020рр. наступних заходів:

4.1. Популяризації Програми та проведення інформування, консультування і зацікавлення населення міста щодо участі.

Даний захід передбачає доведення до мешканців багатоквартирних будинків умови участі в Програмі через місцеві ЗМІ, мережу Інтернет та будинкові і особисті зустрічі з ініціативними групами від багатоквартирних будинків. Планується систематично здійснювати публікації (інтерв’ю, прес-релізи, пости, статті, інформація про висвітлення результатів Програми тощо) у віснику та офіційних ресурсах міської ради. Виготовлення інформаційних стендів, плакатів, постерів, біг-бордів тощо та розміщення у відповідних громадських місцях.

4.2. Прийом звернень (заявок) від мешканців та формування переліку будинків, які потребують ремонту на умовах співфінансування.

Виконавець Програми КП «УКМ» здійснює облік заявок від ініціативних груп співвласників. Кожна заявка фіксується у спеціальному журналі із проставленням індивідуального номеру та дати. КП «УКМ» також формує загальні титульні списки та планує щорічне здійснення капітальних ремонтів в багатоквартирних будинках міста.

4.3. Розробка та виготовлення проектно-кошторисної документації на виконання робіт по будинках та визначення джерел співфінансування.

Виконавець Програми КП «УКМ» створює комісії, здійснює аналіз та доцільність проведення капітального ремонту, забезпечує організацію виготовлення проектно-кошторисної документації.

4.4. Виконання ремонтно-будівельних робіт на будинках.

Виконавець Програми КП «УКМ» здійснює організацію проведення закупівлі відповідно до чинного законодавства, укладання договорів, контроль та моніторинг співфінансування на виконання робіт

4.5. Здійснення контроль та технічного нагляду за виконанням ремонтно-будівельних робіт на будинках.

Крім того, на всіх етапах реалізації Програми також буде здійснюватись відпрацювання механізму роботи Програми, усунення недоліків та внесення при потребі необхідних змін.

  1. МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Ремонтні роботи (капітальний ремонт, реконструкція, модернізація) будинку повинні носити комплексний капітальний характер, тобто включати виконання усіх необхідних робіт у цілому будинку (окрім заміни вікон, дверей та ліфтів в під’їздах), пов’язаних з усуненням виявлених при обстеженні несправностей та пошкоджень усіх елементів будинку чи окремих його конструктивних елементів (дах (покрівля), горище, підвал, фундамент (цоколь), фасад, відмостка, інженерні мережі водопостачання та водовідведення, система димовентканалів тощо) та прибудинкової території.

До складу робіт, що підлягають виконанню при проведенні ремонту, включаються роботи, спрямовані на підвищення рівня благоустрою будинку та прибудинкової території, встановлення технічного обладнання, якого не вистачає, поліпшення експлуатаційних показників будинку чи його конструктивних елементів, збільшення його енергетичної ефективності.

До складу робіт, що виконуються при здійсненні ремонту не включаються роботи, пов’язані з ремонтом житлових (приватизованих квартир) і нежитлових приміщень будинку (крім допоміжних), виконання яких повинні здійснювати їх власники або наймачі.

Кошти на ремонт житлового комплексу чи його окремої частини виділяються тільки на основі співфінансування, відповідно до проектно-кошторисної документації, наявності бюджетних призначень, цієї Програми та вимог чинного законодавства.

Ремонтні роботи, які можуть виконуватись у багатоквартирних будинках за кошти місцевого бюджету без залучення коштів співвласників:

– ремонт фасаду, даху житлових будинків, якщо вони визнані пам’ятками архітектури;

– проведення робіт з підсилення несучих конструкцій житлових будинків, які за висновком проектної організації та рішенням комісії визнані такими, що загрожують втраті несучої здатності та можуть призвести до надзвичайної ситуації в місті;

– влаштування пандусів до квартир та під’їздів житлових будинків, в яких проживають особи з обмеженими фізичними можливостями;

Обов’язковими умовами для участі у Програмі є:

  • обов’язкове співфінансування за рахунок коштів співвласників багатоквартирного житлового будинку (ОСББ, управителя) відповідно до умов Програми;
  • наявність висновку комісії технічного огляду житлових будинків про необхідність здійснення ремонту;
  • наявність належним чином оформлених рішень загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про створення ініціативної групи та про сплату співвласниками свої частки у фінансуванні ремонтних робіт; про взяття кредиту (у разі необхідності), а також про делегування ОСББ або управителю відповідних повноважень;
  • наявність належним чином затвердженої проектно-кошторисної документації на заходи з виконання ремонтних робіт;

Порядок участі в Програми наступний.

5.1. Створення ініціативної групи.

Ініціативна група створюється з числа співвласників багатоквартирного будинку. Мінімальний склад ініціативної групи – не менше трьох осіб співвласників, при цьому створення ініціативної групи обов’язково оформлюється протоколом (згідно Додатку №1) та визначають уповноважені особи для участі в комісії технічного огляду житлового будинку від співвласників. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень будинку.

5.2. Технічний огляд об’єкту.

Ініціативна група звертається до КП «УКМ» з відповідною заявою (згідно Додатку №2 до Програми). КП «УКМ», на основі звернення від ініціативної групи, протягом не більше як 15-ти робочих днів з моменту отримання звернення, створює комісію технічного огляду житлових будинків із числа делегованих співвласників, представника управителя (ОСББ/ЖБК), спеціалістів КП «УКМ». До складу комісії можуть бути включені депутати та працівники Долинської міської ради. Комісія проводить обстеження об’єкту, де планується проводити ремонтні роботи, визначає потребу та актуальність проведення таких ремонтних робіт, проводить аналіз та доцільність проведення ремонтних робіт, визначає пріоритетність та першочерговість проведення ремонтних робіт у будинку і можливі загрози щодо подальшої належної експлуатації об’єкту у весняно-літній і осінньо-зимовий періоди та надає висновок про необхідність і доцільність здійснення ремонтних робіт на об’єкті.

У випадку отримання позитивного висновку комісії КП «УКМ» визначає технічні та експлуатаційні характеристики і вимоги до виконання ремонтних робіт (матеріалів) та складає дефектний акт, який узгоджується із делегованими співвласниками, управителем (ОСББ/ЖБК). На основі дефектного акту КП «УКМ» робить орієнтовний кошторисний розрахунок та доводить його до ініціативної групи.

У випадку отримання негативного висновку комісії або якщо ініціативну групу щось не влаштовує – вона може обрати інший вид ремонтних робіт на будинку або відмовитися від нього взагалі.

5.3. Визначення намірів співвласників будинку щодо проведення ремонту відповідно до Програми.

Ініціативна група інформує співвласників та організовує проведення зборів для прийняття рішення про участь у Програмі та обрання Уповноваженої особи, яке оформляється відповідно до протоколу співвласників про наміри участі в Програмі (згідно Додатку №4). Загальні збори співвласників проводяться відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» або у випадку чинного законодавства України, що регулюють діяльність співвласників (ОСББ/ЖБК). На загальних зборах співвласників обов’язково вирішуються такі питання:

1) про згоду співвласників на проведення ремонтних робіт у будинку;

2) про зобов’язання сплатити кошти на співфінансування таких робіт відповідно до орієнтовного кошторисного розрахунку, розробленого Виконавцем Програми – КП «УКМ»;

3) про делегування уповноваженої особи на підписання договору підряду.

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували власники квартир і нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75% загальної площі всіх квартир і приміщень у будинку.

У разі незгоди співвласників на проведення робіт на запропонованих умовах співфінансування, відомості про це вносяться до протоколу зборів. Такий протокол зборів складається в двох примірниках, один з яких передається до КП «УКМ».

5.4. Відбір багатоквартирних будинків до списку капітального ремонту житлових будинків з дольовою участю.

КП «УКМ», з моменту отримання протоколу співвласників про наміри участі в Програмі готує пакет документів на розгляд Конкурсній комісії із відбору багатоквартирних будинків для проведення капітального ремонту за дольовою участю співвласників. Відбір та затвердження списку будинків здійснюється відповідно до Розділу VI цієї Програми.

5.5. Розробка та виготовлення проектно-кошторисної документації на виконання робіт по будинках та визначення джерел співфінансування.

КП «УКМ», з моменту отримання погодженого (затвердженого) списку капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків з дольовою участю співвласників, уточнює технічні та експлуатаційні характеристики і вимоги до виконання робіт (матеріалів), здійснює виготовлення проектно-кошторисної документації, проводить державну експертизу та організовує закупівлю робіт відповідно до чинного законодавства.

5.6. Укладання договору на виконання ремонтних робіт.

КП «УКМ» здійснює перевірку наявності коштів у бюджеті та готує для укладання трьохсторонній договір підряду, повідомляє ініціативну групу будинку про остаточну вартість ремонтних робіт та суму співфінансування, здійснює моніторинг забезпечення співфінанування.

5.7. Збір коштів та порядок дольової участі у ремонті.

Кошти із співвласників будинку збираються уповноваженим ними представником та перераховуються на рахунок Підрядника (Виконавця робіт) в повному обсязі суми співфінансування, вказаної в договорі та протоколі зборів, після укладення відповідного договору, перед початком робіт в якості авансового платежу.

На ремонт можуть бути використані кошти, передбачені в тарифі на поточний ремонт будинку за умови наявності невикористаних коштів, передбачених на цю послугу, та надання відповідної протокольної згоди співвласників (не менше 75% площі всіх співвласників будинку), що оформляється окремим протоколом (або додатковим окремим питанням в Протоколі намірів участі в Програмі) та Управителя (ОСББ/ЖБК) будинку. При цьому сума таких коштів враховується як частка необхідного співфінансування.

5.8. Виконання ремонтно-будівельних робіт.

Виконавець Програми КП «УКМ» здійснює контроль та технічний нагляд за виконанням ремонтно-будівельних робіт на будинках.

Приймання виконаних робіт з капітального ремонту згідно з умовами договору здійснюється всіма сторонами із залученням осіб, що здійснюють технічний та авторський нагляд за відповідними роботами (у разі виникнення необхідності та наявності встановленої законодавством норми).

  1. ПОРЯДОК ВІДБОРУ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ ДО СПИСКУ КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ З ДОЛЬОВОЮ УЧАСТЮ

Відбір проектів та затвердження списку покладається на Конкурсну комісію із відбору багатоквартирних будинків для проведення капітального ремонту за дольовою участю співвласників (далі – Конкурсна комісія). Склад Конкурсної комісії та Положення про неї розробляють і затверджуються додатково відповідним рішенням виконавчого комітету Долинської міської ради.

Підставою для розгляду багатоквартирного будинку до включення у список капітального ремонту житлових будинків з дольовою участю на засіданні комісії є виключно надання до КП «УКМ» наступного пакету документів:

  • наявність протоколу співвласників про створення ініціативної групи згідно Додатку №1 до Програми;
  • наявність заяви від співвласників про участь у Програмі відповідно до Додатку №2 до Програми;
  • наявність висновку комісії технічного огляду житлових будинків про необхідність здійснення ремонтних робіт на будинку;
  • наявність належним чином оформлених рішень загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про обов’язкове співфінансування та про сплату співвласниками свої частки у фінансуванні ремонтних робіт із вказанням відсотку та суми внеску (згідно додатку №4); про взяття кредиту (у разі необхідності), а також про делегування ОСББ або управителю відповідних повноважень;
  • довідка від управителя (ОСББ/ЖБК) про стан сплати внесків (вартості послуг) на утримання багатоквартирного будинку співвласниками (згідно додатку №3);
  • довідка від управителя (ОСББ/ЖБК) про структуру та вартість внесків (вартості послуг) на утримання багатоквартирного будинку;
  • гарантійний лист у випадку залучення додаткових джерел фінансування;
  • належним чином завірені копію статуту та витягу про реєстрацію (для ОСББ/ЖБК);
  • лист про надання коштів на співфінансування від Управителя або ОСББ/ЖБК (за потреби).

Увесь пакет документів подається головою ініціативної групи співвласників разом із протоколом про спільні наміри участі в Програмі.

Критерії відбору багатоквартирних будинків, що здійснюється Конкурсною комісією:

– впровадження ремонтних робіт для будинків та прибудинкових територій, що перебувають в експлуатації більше 30 років;

– змістовність ремонтних робіт, інноваційність запропонованих підходів і технологій, покращення технічних характеристик;

– очікуваний довгостроковий ефект;

– економічний ефект та енергоефективність;

– пріоритетність ремонтних робіт;

– залучення додаткових джерел фінансування;

– відсоток дольової участі співвласників у капітальному ремонту багатоквартирному будинку, який за рішенням співвласників може бути більше ніж передбачено Таблицею 1 Програми;

– проведення капітального ремонту у багатоквартирному будинку за рахунок бюджетних коштів;

– відсоток своєчасної сплати внесків на утримання багатоквартирного будинку співвласниками/ відсоток своєчасної сплати вартості послуг з утримання багатоквартирного будинку співвласниками;

– яка дольова частина поточного ремонту передбачена у розмірі внесків на утримання будинку, споруд та прибудинкової території.

Кошти міського бюджету витрачаються за принципом забезпечення максимального соціально-економічного ефекту.

Процедура відбору багатоквартирних будинків базується на принципах конкуренції (наприклад, рівень участі співвласників багатоквартирного будинку у фінансуванні ремонтних робіт, значимість впливу на якість життя населення, пріоритетність виду ремонту для покращення його загального стану будівлі, енергоефективність, тощо) та прозорості.

У процесі відбору будинків Конкурсна комісія може проводити оглядовий візит потенційних місць впровадження робіт та спілкування з громадами, які претендують на отримання співфінансування з міського бюджету.

Список капітального ремонту багатоквартирних будинків з дольовою участю, складений Конкурсною комісією, подається на погодження (затвердження) міському голові разом із протоколом засідання комісії для фінансування.

Погоджений (затверджений) список є основою для виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення відповідних процедур закупівлі КП «УКМ», збору коштів та виконання відповідних ремонтних робіт.

VIІ. ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Програма здійснюється виключно на умовах співфінансування коштів міського бюджету та коштів співвласників будинку (власники квартир (нежитлових приміщень). Співвласники будинку (під’їзду) для здійснення заходів по ремонту (реконструкції, модернізації) у багатоквартирному будинку можуть залучати інші кошти, незаборонені законом, в тому числі: власні кошти, депутатські кошти, кошти міжнародної благодійної допомоги, кредитні кошти фінансових установ, спонсорську (меценатську) допомогу тощо, а також кошти із тарифу (внесків) на утримання будинку і прибудинкової території.

Співфінансування ремонтних робіт в багатоквартирних житлових будинках м. Долина проводиться в межах коштів передбачених в міському бюджеті на виконання даної Програми, Програми діяльності КП «УКМ» на 2018-2020рр.

Фінансування Програми з боку міського бюджету проводиться через Розпорядника коштів в межах асигнувань, затверджених рішенням про міський бюджет на відповідний рік, по загальному та спеціальному фондах в межах діючого бюджетного законодавства по кодах тимчасової класифікації видатків.

Розпорядник коштів – комунальне підприємство Долинської міської ради – «Управління комунального майна».

Фінансування вартості заходів Програми здійснюється шляхом співфінансуванням дольової участі.

Розподіл співфінансування та відсоток дольової участі власників квартир (приміщень) у проведенні ремонту (реконструкції, модернізації) встановлюється в залежності від кошторисної вартості робіт, із врахуванням виду робіт, відповідно до Таблиці №1.

Таблиця №1.

Відсоток дольової участі власників квартир (приміщень) у проведенні ремонту (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних будинках м. Долина

Види робіт % участі співвласників % участі міської ради
1. Капітальний ремонт та модернізація ліфтів 30 70
2. Здійснення енергоефективних заходів,
в тому числі:
капітальний ремонт з утепленням фасаду та облицювання зовнішніх стін 40 60
заміна вікон та дверей в місцях загального користування 60 40
ремонт (заміна) освітлення із використанням енергозберігаючих технологій 70 30
3. Інші ремонтні роботи конструктивних елементів будинку, а саме: дах (покрівля), фундамент (цоколь), відмостка, система водовідведення (ринви, труби), підвал. 50 50

Співвласники, після проведення ремонтних робіт беруть на себе зобов’язання подальшого утримування, належного обслуговування та експлуатацію відремонтованих елементів будівлі/благоустрою.

За попередніми підрахунками КП «УКМ» для виконання заходів Програми та досягнення позитивних результатів необхідне орієнтовне фінансування у сумі 12 000 000,00 грн. Розподіл фінансування по роках наведений нижче у Таблиці 2. Фінансування заходів Програми.

Таблиця №2.

Фінансування заходів Програми

Потреба Фінансування (грн.)
Разом Кошти співвласників та інші Кошти міського бюджету
Фінансування заходів в 2018 році 2 000 000,00 1 000 000,00 1 000 000,00
Фінансування заходів в 2019 році 4 000 000,00 2 000 000,00 2 000 000,00
Фінансування заходів в 2020 році 6 000 000,00 3 000 000,00 3 000 000,00

VІІІ. КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Головний розпорядник коштів, в межах своїх повноважень, здійснює оцінку ефективності Програми, що передбачає заходи з моніторингу, аналізу та контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів.

Оцінка ефективності Програми здійснюється на підставі аналізу результативних показників, а також іншої інформації, що міститься у бюджетних запитах, кошторисах, звітах про виконання.

Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється в порядку, встановленому бюджетним законодавством.

Контроль за виконанням цієї Програми здійснюють Долинська міська рада, постійні профільні комісії Долинської міської ради, виконавчий комітет Долинської міської ради, депутати Долинської міської ради.

КП «УКМ» по завершенні фінансового року звітує перед Долинською міською радою про результати роботи Програми за попередній рік. Результати роботи Програми висвітлюються для громадськості у місцевих ЗМІ, сайті міської ради та інших інформаційних носіях, а також у вигляді соціальної реклами через розміщення біл-бордів з зображенням результатів для заохочення мешканців та популяризації механізму співфінансування.

ІХ. ОЧІКУВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Після впровадження заходів Програми:

  • вдасться залучити до проведення капітальних ремонтів власників/наймачів квартир (приміщень) для забезпечення належного інженерного-технічного та санітарного стану їх майна, підняти ефективність вкладених коштів з міського або державного бюджетів;
  • мешканці (власники/наймачі) житлового багатоквартирного будинку – отримають умови та порядок їх добровільної дольової участі у капітальних ремонтах їх будинку за принципом участі у співфінансуванні власників/наймачів, в т.ч. із залученням коштів міського та державного бюджетів.
  • поліпшиться естетичний вигляд споруди та покращиться загальний мікроклімат у будинках.
  • підвищиться рівень солідарної та особистої відповідальності співвласників за утримання та обслуговування спільного майна.
  • зросте комфорт співвласників, а також зменшиться поточні витрати на комунальні послуги як додатковий ефект (за рахунок покращання енергозбереження);
  • скорочення витрат на утримання та експлуатацію багатоквартирних житлових будинків.

Досвід використання програм співфінансування на основі громадсько-публічного партнерства дозволяє стверджувати, що співвласники, які доклались власним коштом до ремонтів, у подальшому обачніше ставляться до утримання спільного майна.

Основні кількісні показники результативності:

  • Річний показник кількості проведених капітальних робіт у житлових багатоквартирних будинках на умовах дольової участі власників квартир (приміщень).
  • Річна сума коштів витрачених власниками/наймачами квартир (приміщень) на проведення капітальних робіт у житлових багатоквартирних будинках на умовах дольової участі, т.ч. з міського та державного бюджетів, власниками/наймачами (мешканцями та суб’єктами господарювання).
  • Середній фактичний відсоток дольової участі власників (мешканців і суб’єктів господарювання).
  • Річна сума коштів витрачених з міського бюджету на капітальні роботи в житлових багатоквартирних будинках не на умовах дольової участі (непередбачені, аварійні ремонти тощо).

Додаток 1 до рішення міської ради

від 27.06.2018. № 1252-39/2018

ПРОТОКОЛ

загальних зборів співвласників будинку/під’їзду № ____ по вул. ______________ м. Долина, що

відбулись «___» ___________ 20__ року про створення ініціативної групи

«___» ____________ 20__р. м. Долина

Запрошені: _____________________________________________________________

Головуючий на зборах ____________________________________________________

Секретар зборів __________________________________________________________

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Загальна кількість співвласників багатоквартирного будинку: _______________ осіб.

Загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку: _______ м2.

У зборах взяли участь особисто та/або через представників співвласники в кількості __________________________ осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею ______________ м2.

У письмовому опитуванні взяли участь особисто та/або через представників співвласники в кількості ___________ осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку загальною площею _______________ м2 (заповнюється в разі проведення письмового опитування).

ІІ. ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Про створення ініціативної групи та участь у Програмі співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Долинської міської ради (із змінами та доповненнями).

ІІІ. РОЗГЛЯД ПИТАНЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО ЗБОРІВ

  1. СЛУХАЛИ: Про створення ініціативної групи та участь у Програмі співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Долинської міської ради (із змінами та доповненнями).

Виступив: співвласник будинку ____________________________, який повідомив про мету зборів

(прізвище, ім’я та по-батькові)

та можливість участі у Програмі. З цією метою необхідно визначитись (обрати) із напрямком (видом) ремонтних робіт, утворити ініціативну групу та делегувати уповноважених представників для роботи в комісії з технічного огляду житлових будинків. В обговоренні взяли участь усі присутні.

В обговоренні взяли участь усі присутні.

Голосування на зборах щодо питання порядку денного:

Пропозиція, яка ставиться на голосування щодо питання порядку денного №1: «Взяти участь у Програмі та здійснити проведення ремонтних робіт із _______________________ за адресою ___________________, та створити ініціативну групу у складі наступних осіб:
Співвласник квартири (приміщення) _____________________________________ (голова групи)
(прізвище, ім’я та по-батькові)
Співвласник квартири (приміщення) ___________________________________________________
(прізвище, ім’я та по-батькові)
Співвласник квартири (приміщення) ___________________________________________________
(прізвище, ім’я та по-батькові)
Для роботи в комісії з технічного огляду житлових будинків делегувати та уповноважити представника від співвласників будинку/під’їзду ____________________________________________»
(прізвище, ім’я та по-батькові)
№ з/п № квартири/ не житло-вого приміщен-ня Загальна площа квартири/ нежитлового приміщення Прізвище, ім’я, по-батькові співвласника або його представника та документ, що надає представнику повноваження на голосування Документ, що підтверджує право власності на квартиру/ нежитлове приміщення Результат голосування («за», «проти», «утримався») Підпис співвласника (представника) Примітки
1 2 3 4 5 6 7 8
1.
2.
3.
4.

Підсумки голосування (з урахуванням голосів, поданих на Установчих Зборах співвласників, і голосів співвласників, отриманих під час проведення письмового опитування):

«ЗА» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2;

«ПРОТИ» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2;

«УТРИМАВСЯ» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2.

Рішення __________________________________ (прийнято або не прийнято).

ДОДАТОК

Листки письмового опитування, заповнені відповідно до вимог абзацу четвертого частини восьмої статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», пронумеровані та прошнуровані на ____________ аркушах (в разі проведення письмового опитування).

Голова зборів _________ __________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

Секретар зборів _________ ___________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

Підписи зібрав співвласник ______________________________________________

(прізвище, ім’я та по-батькові)

__________

Увага!! Дані розділу ІІІ заповнюються за наведеною формою окремо для кожного питання порядку денного.

Додаток 2 до рішення міської ради

від 27.06.2018. № 1252-39/2018

Директору КП «УКМ»

__________________________

(прізвище та ініціали)

__________________________

(від кого)

__________________________

(адреса будинку, та/або № під’їзду)

__________________________

(контактний № тел.)

ЗАЯВА

Від імені співвласників будинку/під’їзду висловлюємо згоду на участь у Програмі співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки затвердженої рішенням сесії Долинської міської ради (із змінами та доповненнями), та, виходячи із актуально гострої потреби, бажаємо провести ремонтні роботи із _______________________________________________________________

(вказати вид робіт)

за адресою ______________________________________________________________________

З умовами Програми ознайомленні та погоджуємось.

Декларуємо свою готовність і гарантуємо свою частку співфінансування у розмірі не менше ____% від загальної кошторисної вартості виконання робіт.

Прошу скласти дефектний акт, визначити об’єм виконання та загальну вартість проведення ремонтних робіт. Інформацію прошу надати представнику ініціативної групи ____________________ за тел. ________________________ або надіслати за адресою ____________________.

Для участі в комісії технічного огляду житлових будинків від громади будинку/під’їзду просимо включити наступну уповноважену особу (осіб):

Співвласник кв. №___ ____________________________________

(прізвище, ім’я та по-батькові)

До Заявки додаються наступні документи:

Додаток №1. Протокол загальних зборів співвласників про створення ініціативної групи.

Додаток №2. Лист про надання коштів на співфінансування від Управителя або ОСББ (за потреби).

_________________

(Дата)

(підпис) _________________

(Прізвище та ініціали представників

від будинку/під’їзду)

(підпис) _________________

(Прізвище та ініціали представників

від будинку/під’їзду)

(підпис) _________________

(Прізвище та ініціали представників

від будинку/під’їзду)

Додаток 3 до рішення міської ради

від 27.06.2018. № 1252-39/2018

фірмовий бланк організації, що надає довідку

від «___» _______ 20__ року № ______

ДОВІДКА

про відсутність заборгованості із плати (внесків) на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в м. Долина на будинок №___ по вул. _____________ в

м. Долина.

Будинок №___, що знаходиться по вул. _________________ в м. Долина станом на «___» ____________ 20___р. має зведену заборгованість із плати (внесків) на утримання будинку, споруди та прибудинкової території у загальній сумі ________________ грн.

Місячне нарахування плати утримання будинку, споруди та прибудинкової території становить _____________ грн.

Загальна площа будинку складає ________ м. кв.

Довідка надається для участі у Програмі співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Долинської міської ради (із змінами та доповненнями).

Довідку видав (-ла):

____________________ ______________ _________________

(посадова особа) (підпис) (прізвище та ініціали)

Керівник органу,

що видав довідку

____________________ ______________ _________________

(посадова особа) (підпис) (прізвище та ініціали)

м.п.

Додаток 4 до рішення міської ради

від 27.06.2018. № 1252-39/2018

ПРОТОКОЛ

загальних зборів співвласників будинку/під’їзду № ____ по вул. ______________ м. Долина, що

відбулись «___» ___________ 20__ року про наміри участі в Програмі співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках

м. Долина на 2018-2020 роки (далі – Програма)

«___» ____________ 20__р. м. Долина

Запрошені: _____________________________________________________________

Головуючий на зборах ____________________________________________________

Секретар зборів __________________________________________________________

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Загальна кількість співвласників багатоквартирного будинку: _______________ осіб.

Загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку: _______ м2.

У зборах взяли участь особисто та/або через представників співвласники в кількості __________________________ осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею ______________ м2.

У письмовому опитуванні взяли участь особисто та/або через представників співвласники в кількості ___________ осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку загальною площею _______________ м2 (заповнюється в разі проведення письмового опитування).

ІІ. ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Про зобов’язання сплатити кошти на співфінансування ремонтних робіт _____________________________________ у будинку ______________________ та участь у Програмі

(вказати яких саме)

співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Долинської міської ради (із змінами та доповненнями).

  1. Про делегування уповноваженої особи на підписання договору підряду.

ІІІ. РОЗГЛЯД ПИТАНЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО ЗБОРІВ

  1. СЛУХАЛИ: Про згоду співвласників на проведення ремонтних робіт _________________________________ (вказати яких саме) у будинку ___________________; та участь у Програмі співфінансування та добровільну дольову участь власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Долинської міської ради (із змінами та доповненнями).

Виступив: співвласник будинку _______________________________________, який повідомив

(прізвище, ім’я та по-батькові)

та можливість участі у Програмі. З цією метою необхідно визначитись (обрати) із напрямком (видом) ремонтних робіт, утворити ініціативну групу та делегувати уповноважених представників для роботи в комісії з технічного огляду житлових будинків. В обговоренні взяли участь усі присутні.

В обговоренні взяли участь усі присутні.

Голосування на зборах щодо питання порядку денного:

Пропозиція, яка ставиться на голосування щодо питання порядку денного №1: «Взяти участь у Програмі та сплатити кошти відповідно до орієнтовного кошторисного розрахунку _________________________
(вказати суму та відсоток)
розробленого Виконавцем Програми – КП «УКМ» на співфінансування ремонтних робіт ____________________________ у будинку ___________________ м. Долина»
(вказати яких саме)
№ з/п № квартири/ не житло-вого приміщен-ня Загальна площа квартири/ нежитлового приміщення Прізвище, ім’я, по-батькові співвласника або його представника та документ, що надає представнику повноваження на голосування Документ, що підтверджує право власності на квартиру/ нежитлове приміщення Результат голосування («за», «проти», «утримався») Підпис співвласника (представника) Примітки
1 2 3 4 5 6 7 8
5.
6.
7.
8.

Підсумки голосування (з урахуванням голосів, поданих на Установчих Зборах співвласників, і голосів співвласників, отриманих під час проведення письмового опитування):

«ЗА» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2;

«ПРОТИ» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2;

«УТРИМАВСЯ» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2.

Рішення __________________________________ (прийнято або не прийнято).

  1. СЛУХАЛИ: Про делегування уповноваженої особи на підписання договору підряду.

Виступив: співвласник будинку __________________________________________________, який

(прізвище, ім’я та по-батькові)

запропонував обрати уповноважену особу _____________________________________ для підписання

(прізвище, ім’я та по-батькові)

договору підряду на виконання ремонтних робіт.

В обговоренні взяли участь усі присутні.

Голосування на зборах щодо питання порядку денного:

Пропозиція, яка ставиться на голосування щодо питання порядку денного №2: «Обрати уповноважену особу _____________________________________ для підписання договору підряду на виконання ремонтних робіт.
(прізвище, ім’я та по-батькові)
№ з/п № квартири/ не житло-вого приміщен-ня Загальна площа квартири/ нежитлового приміщення Прізвище, ім’я, по-батькові співвласника або його представника та документ, що надає представнику повноваження на голосування Документ, що підтверджує право власності на квартиру/ нежитлове приміщення Результат голосування («за», «проти», «утримався») Підпис співвласника (представника) Примітки
1 2 3 4 5 6 7 8
1.
2.
3.
4.

Підсумки голосування (з урахуванням голосів, поданих на Установчих Зборах співвласників, і голосів співвласників, отриманих під час проведення письмового опитування):

«ЗА» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2;

«ПРОТИ» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2;

«УТРИМАВСЯ» – _________ співвласників, загальна площа квартир та/або нежитлових приміщень яких становить _________ м2.

Рішення __________________________________ (прийнято або не прийнято).

ДОДАТОК

Листки письмового опитування, заповнені відповідно до вимог абзацу четвертого частини восьмої статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», пронумеровані та прошнуровані на ____________ аркушах (в разі проведення письмового опитування).

Голова зборів _________ __________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

Секретар зборів _________ ___________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

Підписи зібрав співвласник ______________________________________________

(прізвище, ім’я та по-батькові)

__________

Увага!! Дані розділу ІІІ заповнюються за наведеною формою окремо для кожного питання порядку денного.

Документ опубліковано 27 червня 2018
Чинний
Детальніше