Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Долина»

Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Долина»

РІШЕННЯ

Від 20.08.2020 №818-19/2020
м. Долина

Про присвоєння звання
«Почесний громадянин міста Долина»

Враховуючи визначні особисті заслуги громадянина Корпана Миколу Стефановича перед Україною, відповідно до Положення «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Долина» затвердженого рішенням міської ради від 13.09.2008. № 1049-27/2008, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити протокол лічильної комісії про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Долина» (додається).

2.Присвоїти звання «Почесний громадянин міста Долина» за визначні особисті заслуги перед територіальною громадою міста:

Миколі Стефановичу КОРПАНУ – учаснику національно-визвольних змагань, січовому стрільцю, учаснику бою під Крутами – посмертно;

3.Інформацію про відзначеного громадян опублікувати у «Віснику міської ради» та на сайті міської ради.

Міський голова Володимир Гаразд

Додаток до рішення міської ради
від 20.08.2020 № 818-19/2020

Микола Стефанович
КОРПАН
(10.12.1896 – 29.01.1918)

Стефан і Марта Корпани проживали у с. Тяпче. 10 грудня 1896 року у них народився син Микола, який 11 грудня 1896 року був охрещений та миропомазаний священиком о. Йоаном Бірчаком.

Микола Корпан походив з бідної сім’ї. Він був дуже здібний до науки. За клопотанням управителя Тяпчанської школи Петра Дучимінського та його дружини Ольги сільська громада погодилася оплачувати за його навчання. У 1910 р. Петро Дучимінський відвіз Миколу на навчання у Бучацьку приватну гімназію, де хлопець здобував освіту до початку війни.

Під час Першої світової війни, 26 травня 1915 р., у районі с. Тяпче мав відбутися перехресний бій, тому зранку німецькі військові евакуювали селян у район села Довжка, де був і Микола Корпан. У районі Болехова воювали Українські Січові Стрільці. З якими познайомився Микола і вступив у їх ряди. Разом із УСС Микола захищав Галичину і пішов на Київ. Був у російському полоні.

За особистим наказом Леніна на Україну рушили російські загарбники, добре озброєна і вишколена більшовицької армії Муравйова, яка сунула на Київ.

Коли Батьківщина була в небезпеці, молодь Києва щиро відгукнулася на відозву організаційного комітету студентського куреня та в другій половині січня 1918 р. записалося в студентський курінь Січових Стрільців до 300 осіб. Записались студенти теж і з-поза Києва, серед них був і Микола Корпан.

29 січня 1918 року вони стали на захист України під Крутами. Студенти пішли в бій, маючи семиденний військовий вишкіл, і протистояли тисячам загарбників.

Микола Корпан, як вірний син України добровільно став на її захист і геройськи загинув, був розстріляний під Крутами разом з 28 полоненими студентами.

19 березня 1918 року, після звільнення України від більшовицьких окупантів, відбулося перепоховання студентів у Києві. Тіло героя урочисто поховано разом з побратимами на Аскольдовій могилі.

Михайло Грушевський на похороні студентів сказав: «Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні!»

17 жовтня 2010 р. в с. Тяпче відкрито пам’ятник уродженцю села Миколі Корпану. В літописі села його ім’я записано золотими літерами як одного з видатних борців за незалежність України.

Брат Миколи, КОРПАН Марко Стефанович (1899 р. н.,) у листопаді 1918 р. загинув у бою за Львів за Західно-Українську Народну Республіку.

Документ опубліковано 21 серпня 2020
Чинний
Детальніше