Про Порядок проведення громадського обговорення щодо кандидатури старости у Долинській територіальній громаді

Про Порядок проведення громадського обговорення щодо кандидатури старости у Долинській територіальній громаді

РІШЕННЯ

Від 28.09.2021 № 654-16/2021
м. Долина
Про Порядок проведення
громадського обговорення
щодо кандидатури старости
у Долинській територіальній громаді

Враховуючи інтереси Долинської територіальної громади, відповідно до статей 26, 46, 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Конституції України, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Порядок проведення громадського обговорення щодо кандидатури старости у Долинській територіальній громаді (додається).

2.Профільному заступнику міського голови в двотижневий термін після прийняття даного рішення подати міському голові:

2.1. Графік проведення громадського обговорення в старостинських округах згідно затвердженого Порядку.

2.2. Проєкт розпорядження про утворення комісії з проведення громадського обговорення щодо кандидатури старост та дати проведення громадського обговорення в старостинському окрузі.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову І.Диріва.

Міський голова Іван Дирів

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 28.09.2021 № 654-16/2021

ПОРЯДОК
проведення громадського обговорення
кандидатури старости у Долинській територіальній громаді

1.Загальні положення

1.1. Порядок проведення громадського обговорення кандидатури старости Долинської територіальної громади (далі – Порядок) розроблений відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1.2. Цей Порядок визначає основні вимоги до організації і проведення громадського обговорення кандидатури старости Долинської територіальної громади.

1.3. Громадське обговорення проводиться з метою залучення громадян до участі в обговоренні кандидатури старости, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про кандидатів на старосту, забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності Долинської міської ради.

Проведення громадського обговорення повинно сприяти налагодженню системного діалогу Долинської міської ради і громадськості, підвищенню якості підготовки та прийняття рішень з питання затвердження старости із урахуванням думки громадськості.

2.Кандидати на посаду старости

2.1. На громадське обговорення вносяться кандидатури старости які відповідно до даного Порядку подали належним чином документи.

2.2. Кандидатом на старосту вважається громадянин України, який особисто подав на ім’я міського голови відповідну заяву. До заяви, в обов’язковому порядку, додається автобіографія, копія паспорта громадянина України та згода на проведення консультацій з громадськістю. До заяви також можуть бути додані інші документи, які кандидат на посаду старости вважає за потрібні.

2.3. Заяву кандидат на старосту подає протягом 10-ти робочих днів з моменту оголошення про початок підготовки громадського обговорення. Оголошення публікується на офіційному сайті міської ради та інформаційних стендах старостинського округу.

Організація і проведення громадського обговорення

2.4. Організацію і проведення громадського обговорення забезпечує Долинська міська рада.

2.5. Громадське обговорення передбачає організацію і проведення консультацій з громадськістю мешканців старостинського округу та громадських слухань. Консультації з громадськістю проводяться у формі вивчення громадської думки (опосередкована форма) шляхом зібрання підписів.

2.6. Для проведення громадського обговорення розпорядженням Долинського міського голови утворюється комісія з проведення громадського обговорення кандидатури старости (старостинського округу) Долинської територіальної громади (далі – комісія) у складі : голови,заступника голови, секретаря та членів комісії і в загальній кількості не менше 5-ти осіб.

2.7. Засідання комісії проводяться в міру необхідності та вважаються правомочними за присутності не менше 2/3 складу комісії.

2.8. Рішення комісії є протокольним та вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від загального складу комісії. Протокол комісії підписується головою та секретарем комісії.

2.9. З метою організації та проведення засідань комісії до роботи комісії можуть залучатися працівники виконавчого органу Долинської міської ради без права голосу.

2.10. В засіданні комісії також, можуть брати участь депутати Долинської міської ради, члени виконавчого комітету та кандидати на старосту. Інші організаційні питання комісія вирішує на своєму засіданні.

3.Проведення процедури вивчення громадської думки

3.1. Вивчення думки мешканців старостинського округу щодо кандидатури старости проводиться шляхом зібрання підписів.

3.2. Інформація про проведення громадського обговорення через опитування доводиться до відома громадян шляхом розміщення відповідної інформації на дошках оголошень, офіційному сайті Долинської міської ради та Віснику міської ради. Також інформація може бути розміщена в інших друкованих засобах масової інформації, соціальних мережах тощо.

3.3. З метою опитування максимальної кількості громадян старостинського округу за рішенням комісії процес опитування може тривати кілька днів, але не більше 14-ти календарних днів.

3.4. Опитування громадян проводиться шляхом відвідування кандидатом на посаду старости місць проживання громадян старостинського округу, що є повнолітніми і мають право голосу на виборах.

3.5. Опитування здійснюється шляхом заповнення громадянами підписного листа, форма якого розробляється та затверджується комісією. В підписному листі вказується назва опитування, інформація про кандидата на посаду старости.

3.6. Підписний лист на підтримку кандидата є частиною протоколу, додається до нього та обов’язково має містити: прізвище, ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, паспортні дані, підпис та проставлена відмітка за кандидата.

3.7. Жителі округу проставляють підпис в підписному листі за умови представлення паспорта громадянина України.

3.8. Жителі округу мають право проставляти підписи в підписному листі, як за одного так і за кількох кандидатів на посаду старости.

3.9. Підрахунок голосів в підписних листах здійснюється комісією.

3.10. Результати опитування вносяться в протокол засідання комісії.

3.11. Якщо кандидатура старости отримала достатню підтримку за результатами опитування громадян, інші форми консультацій з громадськістю не проводяться.

4.Підсумки громадського обговорення

4.1. Якщо в результаті громадського обговорення кандидата на посаду старости він отримав підтримку: з кількістю жителів до 1500 – більше 20 відсотків голосів, з кількістю жителів від 1500 до 10 тисяч – більше 17 відсотків голосів, від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах, така кандидатура вважається погодженою з жителями на посаду старости та вноситься міським головою на затвердження сесії міської ради в черговості відповідно до кількості отриманих голосів (з більшої кількості до меншої).

4.2. Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана рішенням сесії Долинської міської ради, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання міської ради.

Документ опубліковано 04 жовтня 2021
Чинний
Індекс документа
654-16/2021
Дата прийняття
28 вересня 2021
Детальніше