Про звернення до Верховної Ради України щодо прийняття в другому читанні і в цілому законопроекту № 4572, 4573, 4574 і 4575

Про звернення до Верховної Ради України щодо прийняття в другому читанні і в цілому законопроекту № 4572, 4573, 4574 і 4575

РІШЕННЯ

Від 22.07.2021 № 512-11/2021
м. Долина
Про звернення до Верховної Ради України
щодо прийняття в другому читанні і в цілому
законопроекту № 4572, 4573, 4574 і 4575

Враховуючи звернення депутатів депутатської фракції “СЛУГА НАРОДУ” у Долинській міській раді VIII скликання, відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Схвалити звернення щодо невідкладного прийняття в другому читанні і в цілому законопроекту № 4572, 4573, 4574 і 4575 та направити його Верховній Раді України.

2.Дане звернення опублікувати у Віснику міської ради та на офіційному інтернет-сайті міської ради.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря Долинської міської ради Віктора Гошилика.

Міський голова Іван Дирів

Додаток до рішення міської ради
від 22.07.2021 № 512-11/2021

Верховній Раді України

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Долинської міської ради виступаємо за чесну та прозору приватизацію, що дозволить підняти з руїн покинуті підприємства, привести до ладу занедбане майно і довгобуди, запустити економіку, дати людям роботу і наповнити як державний бюджет, так і бюджети громад.

Усі 30 років української незалежності, під виглядом захисту інтересів держави і недопущення приватизації, здійснювався масштабний дерибан. Кошти, майно, нерухомість державних та комунальних підприємств, які мали приносити дохід народу України, працювали на збагачення політиків та корупціонерів різного рівня.

В результаті з-понад 3 000 колись працюючих державних підприємств 1 000 давно зупинилися, а їхні борги перевищують вартість. Близько 15% усього народного майна здається в оренду нелегально, збагачуючи корупціонерів.

Ціною такої політики став утрачений промисловий потенціал, занепад інфраструктури та, як наслідок, – втрата робочих місць і трудова міграція.

На наших очах занепадають колись працюючі підприємства. Руїнами стають державні склади та санаторії. Школи та гуртожитки, що за всі 30 років незалежності так ніхто і не добудував, перетворюються на купи сміття. І дуже часто такі об’єкти стають головним болем саме місцевої влади.

Тому ми як представники громад зацікавлені, щоб за допомогою малої приватизації вирішити питання довгобудів і занедбаних приміщень, запустити економіку, дати людям роботу у себе вдома, щоб вони не виїжджали за кордон, залучити додаткові кошти до місцевих бюджетів.

Закликаємо Верховну Раду України ухвалити пакет законопроєктів в другому читанні та в цілому щодо малої приватизації №4572, 4573, 4574 і 4575, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності.

Усі 100% коштів від приватизації комунального майна, за загальним правилом, мають спрямовуватися до місцевих бюджетів. Але закликаємо парламент також передбачити в новому законодавстві правило, за яким 10% коштів від приватизації державного майна надходитиме в бюджет громади, на території якої знаходиться актив.

Вважаємо, що це справедливий підхід, оскільки занедбане державне майно часто стає проблемою конкретної громади, в якій воно знаходиться. Тому держава має розділити з місцевою владою не лише шкоду, а й потенційні вигоди від державної власності.

Водночас ми наполягаємо на тому, що Україна має зберегти контроль над підприємствами і активами, які мають стратегічний характер, належать до об’єктів критичної інфраструктури, оборони або мають важливе значення для народу України. Їхній статус і надалі має захищатися на рівні закону.

Ми переконані, що мала приватизація поверне до життя колишні заводи, магазини, гуртожитки і санаторії, що за стільки років перетворилися на справжні пам’ятники безгосподарності, корупції і втрачених можливостей.

Прийнято на одинадцятій сесії
Долинської міської ради Івано-Франківської області
восьмого демократичного скликання
22 липня 2021 року

Документ опубліковано 23 липня 2021
Чинний
Індекс документа
512-11/2021
Дата прийняття
22 липня 2021
Детальніше