Що робити, якщо ви контактували з хворою людиною

Постконтактна профілактика – це своєчасно розпочатий медичний захід (протягом перших годин після ймовірного контакту з патогенними мікроорганізмами, але не пізніше 72-х годин) для попередження розвитку інфекції.

Найбільш актуальними та небезпечними інфекціями, що передаються через кров , статевим шляхом та контакту з біологічними рідинами в наш час як у світі, так і у нашому регіоні, є вірусні гепатити В та С, ВІЛ-інфекція.

Що потрібно робити, щоб уникнути інфікування?

  • не користуватися чужими лезами, станками, епіляторами, зубними щітками та іншими предметами, на які може потрапити кров інфікованої особи;
  • дотримуватись техніки безпеки при роботі з медичними інструментами, при проведенні медичних маніпуляцій;
  • по можливості проводити потенційно небезпечні маніпуляції одноразовими інструментами;
  • робити татуювання, пірсинг, манікюр та педикюр лише в спеціалізованих салонах стерильним інструментом та після обробки рук;
  • для статевого життя потрібно мати партнера, в якому ви впевнені;
  • користуватися бар’єрними засобами контрацепції (презервативами);
  • не вживати наркотичні засоби, а споживачам інʹєкційних наркотиків використовувати лише одноразові шприци.
  • Годуючим матерям рекомендовано відмовитись від грудного вигодовування.

На щастя, при своєчасній діагностиці та лікуванні, з даними хворобами можна успішно боротися і про це треба говорити!

Якщо ви контактували з хворою людиною, негайно вимийте місце контакту з милом, протримайте місце поранення під проточною водою декілька хвилин, якщо не має можливості обробіть ушкоджене місце антисептичним засобом ( не використовуйте спирт чи йод).

Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я за медичною допомогою якомога швидше у перші 72 години після контакту, для отримання МПКП.

Вагітні жінки з ВІЛ – інфекцією повинні пройти високоактивну антиретровірусну терапію для запобігання передачі ВІЛ плоду.

Надійним засобом захисту населення від вірусного гепатиту В є вакцинація. Передачі вірусу гепатиту В від інфікованої матері до дитини у 80-95% вдається запобігти шляхом своєчасної імунізації новонародженої дитини шляхом щеплення.


Лікар епідеміолог відділення
епідеміологічного нагляду
(спостереження) та профілактики
інфекційних захворювань Руслана СОЛОВІЙ

Новини
🌾 Підтримка аграріїв Долинської громади 🚜
21.11.2024 22:12
🌾 Підтримка аграріїв Долинської громади 🚜 20 листопада 2024 року на засіданні комісії з використання коштів міського бюджету на отримання дотації фізичним особам за утримання трьох і більше голів…
Міжнародний день відмови від куріння: найкраще рішення для вашого здоровʼя – припинити курити прямо сьогодні
21.11.2024 22:10
Щорічно у третій четвер листопада світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння – і це той самий момент, щоб привернути увагу громадськості й влади до загроз тютюнової епідемії, заявити про…
До Долинської громади завітали гості з Поляницької та Букачівської громад – голови громад та працівники апаратів рад
20.11.2024 15:49
Міський голова Іван ДИРІВ презентував нашу громаду, розповівши про успішні проєкти, реалізацію міжнародних програм та плани на майбутнє Особливу увагу гості звернули на галузь енергоефективності,…