Про загрози під час візиту до стоматолога

Візит до стоматолога для багатьох пацієнтів стає складним завданням. І справа не тільки в больових відчуттях, які давно навчилися усувати в клініках, але і в ризику інфікування. Деякі відвідувачі кабінету дантиста бояться заразитися гепатитами в стоматології, і їхні побоювання справедливі. Особливість лікування у стоматолога полягає в тому, що при чищенні нальоту, імплантації, видаленні зубів утворюється кровотеча. Якщо інструменти, якими користується лікар, погано продезінфіковані та погано простерилізовані може виникнути зараження.

Але загроза є для лікаря-стоматолога, який може поранитись гострими інструментами. В їх кабінети кожен день звертається велика кількість людей і кожен пацієнт в стоматологічному кабінеті вважається потенційним носієм небезпечних інфекцій, тому ризики мінімізуються тільки дотриманням правил асептики і антисептики.

Контактуючи зі слизовою і кров’ю, лікар піддає себе і медперсонал небезпеці інфікування, якщо не дотримується переліку простих правил. Лінь або недбалість можуть призвести до поширення небезпечних захворювань як серед пацієнтів, так і серед співробітників медичного закладу. Тому головною запорукою профілактики захворювань в кабінеті стоматолога є відповідальне ставлення до роботи!

Усі предмети та інструментарій, які контактують з біологічними рідинами, наприклад кров’ю та слизовими оболонками Вашого організму, повинні бути стерильними!

Методів стерилізації є декілька, але усі вони повинні забезпечувати повну відсутність мікроорганізмів на предметах та інструментах, на відміну від дезінфекції яка знищує тільки патогенних мікроорганізмів (а інші залишаються).

Власники стоматологічних кабінетів зобов’язані періодично перевіряти якість проведення стерилізації шляхом проведення бактеріологічного дослідження стерильного інструменту відповідно до Державних санітарних нормах та правилах «Дезінфекція, передстерилізаційне очищення та стерилізація медичних виробів в закладах охорони здоров’я», які затверджені наказом МОЗ України №552 від 11.08.2014р.

Саме в цьому їм допомагають фахівці Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Щоб переконатись у безпечності, з точки зору зараження вірусом гепатиту В та С ,Вам потрібно при зверненні в медичний заклад, стоматологічний кабінет у працівників запитати як у закладі проводиться стерилізація та вимагати показати результати самоконтролю якості стерилізації. Якщо Вам їх відмовляються показати, то при можливості від маніпуляцій краще відмовитись.

Рівень інфекційної безпеки у будь-якому стоматологічному кабінеті повинен бути високим! Виконуючи всі вимоги, і приватний стоматолог, і лікар державної лікарні захищають від інфікування себе і пацієнтів свого кабінету!

А ризикувати чи ні – обирати кожному пацієнту самостійно. Але попереджений – вже "озброєний", як то кажуть!

Начальник Долинського відділу

Калуського районного відділу

ДУ « Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Юліана КОНИК


Новини
🌾 Підтримка аграріїв Долинської громади 🚜
21.11.2024 22:12
🌾 Підтримка аграріїв Долинської громади 🚜 20 листопада 2024 року на засіданні комісії з використання коштів міського бюджету на отримання дотації фізичним особам за утримання трьох і більше голів…
Міжнародний день відмови від куріння: найкраще рішення для вашого здоровʼя – припинити курити прямо сьогодні
21.11.2024 22:10
Щорічно у третій четвер листопада світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння – і це той самий момент, щоб привернути увагу громадськості й влади до загроз тютюнової епідемії, заявити про…
До Долинської громади завітали гості з Поляницької та Букачівської громад – голови громад та працівники апаратів рад
20.11.2024 15:49
Міський голова Іван ДИРІВ презентував нашу громаду, розповівши про успішні проєкти, реалізацію міжнародних програм та плани на майбутнє Особливу увагу гості звернули на галузь енергоефективності,…