24 квітня 2023 року стартує Всесвітній тиждень імунізації, і триватиме до 30 квітня. Гасло цьогорічної кампанії «Вакцини зближують нас». Її мета - підвищити рівень охоплення щепленнями завдяки кращій обізнаності й розумінню процесу імунізації.
Сьогодні, коли розмови точаться лише про вакцину від коронавірусу, - важливо не забувати про рутинну імунізацію. Адже переривання планової вакцинації - відповідно до національного календаря щеплень-навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.
Карантинні обмеження не скасовують профілактичні щеплення. Тому, під час пандемії важливо переконатися, що дитина продовжує регулярно отримувати рутинні щеплення
У 2020 році, попри виклики пандемії COVID-19, в Україні вдалося досягти стабільного охоплення щепленнями на рівні 80%. До кінця року вдалося надолужити щеплення, пропущені через запровадження карантину в першій половині 2020 року. Проте для повноцінного захисту потрібно досягти охоплення вакцинацією на рівні 95%.
В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правцю, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини забезпечують захист у будь-якому віці, тож обмежень щодо віку немає. Своєчасна й повна вакцинація захищає вас і вашу дитину від серйозних і потенційно смертельних захворювань.
Імунопрофілактика-пріоритет №1 для системи громадського здоров’я. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.
Завідувач відділення нагляду (спостереження)
та профілактики інфекційних хвороб Іван ШЕРЕМЕТА