У зв’язку з підтопленням помешкань, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг, джерел водопостачання, криниць через несприятливі метеорологічні умови, існує ризик спалахів інфекційних хвороб.
За відсутності привезеної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, адже внаслідок повені могли потрапити такі збудники: туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйця та личинки гельмінтів, дизентерії тощо.
Щоб запобігти захворювання внаслідок підтоплення населенню необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:
- Для пиття і приготування їжі використовуйте лише воду гарантованої якості (фасовану або привозну).
- Не використовуйте для питних потреб воду з відкритих водойм, а також підтоплених або невідомих криниць, каптажів, інших джерел, які можуть бути забруднені хімічними речовинами, хвороботворними мікроорганізмами.
- Для пиття, приготування страв та господарських цілей використовуйте лише кип'ячену воду.
- Не вживайте продукти, які були підтоплені водою під час повені, з пошкодженою обгорткою тощо.
- Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно: колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати.
- Для підтвердження якості та безпечності води провести дослідження води питної на відповідність вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 ««Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Біолог санітарно – гігієнічної лабораторії
Долинського відділу
Калуського районного відділу
ДУ «Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ» Ірина СКОБЛИК