Вода всьому голова...
Літню спеку усі люди переносять по-різному. Хтось зачиняється вдома наодинці з кондиціонером, хтось більше часу проводить біля водойм, хтось користується нагодою, щоб отримати бажану засмагу та із задоволенням приймає 30-градусні сонячні ванни.
Та є те, що об'єднує всіх людей у найгарячіші місяці року - це спрага.
Разом із температурою повітря влітку зростає і необхідність у питній воді. В умовах спеки наш організм втрачає більше рідини внаслідок збільшення частоти дихання, посиленого потовиділення і фізіологічних випорожнень. Тому й норма випитої води на добу повинна збільшуватись.
Як відомо, організм людини у середньому на 60% складається із води. Від вмісту рідини залежить робота найважливіших органів, забезпечення легенів киснем, засвоєння поживних речовин, викид шкідливих і кінцевих продуктів метаболізму, регуляція температури тіла, підтримка імунної системи.
Без достатньої кількості рідини наш організм втрачає умови для нормальної життєдіяльності. Тому, щоб допомагати йому повноцінно функціонувати та бути здоровими, критично важливо підтримувати свій водний баланс. Звісно, у купі з різноманітним та збалансованим харчуванням та здоровим способом життя.
Добова норма споживання води для жінок має становити близько 2,7 літра, а для чоловіків - близько 3,7 літра. Це стосується як питної води, так і рідин, які організм отримує з інших напоїв та продуктів. Адже близько 20% щоденного споживання рідини зазвичай надходить з їжею.
Та слід пам'ятати, що ці підрахунки є середнім показником для здорової людини з повноцінним раціоном та активним способом життя. Залежно від наявності хронічних хвороб, кількості фізичних навантажень та інших особливостей організму добова норма питної води має вираховуватися для кожної людини індивідуально.
Якщо ви недостатньо п’єте тривалий час перебуваючи на спеці й інтенсивно пітнієте, у вас може розвинутися зневоднення. Ознаками зневоднення є:
загальна слабкість;
головний біль;
сухість у ротовій порожнині;
спрага, сухість шкіри;
сечі мало або ж вона темного кольору.
Потреби в кількості води досить індивідуальні та залежать від таких факторів, як рівень потовиділення, тривалість та інтенсивність фізичної активності, умови навколишнього середовища.
Влітку питна вода стає невід'ємним компаньйоном у будь-якій справі. Охолоджена пляшка - у сумці, наповнена склянка - у кожній кімнаті, літрова негазована - замість звичної кави to go.
Тому дуже важливо мати під рукою питну воду, яка завжди прийде Вам на допомогу під час спраги!
Начальник Долинського відділу
Калуського районного відділу
ДУ «Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ» Юліана КОНИК