Туберкульоз – це не вирок

Туберкульоз є соціально значущим і небезпечним інфекційним захворюванням, яке зустрічається не тільки серед дорослого населення, але і серед дітей. На даний час проблема туберкульозу серед дітей є актуальною, оскільки епідемічна ситуація з туберкульозу в Україні все ще залишається складною. Швидке поширення стійкого до ліків збудника туберкульозу може стати загрозою до невиліковного туберкульозу . Близько 50% вперше виявлених хворих виділяють збудника в навколишнє середовище при розмові, кашлі чи чханні.

Якщо людина не лікується вона може інфікувати до 10-15 осіб у рік, проте не кожний може захворіти, найбільш схильні до туберкульозної інфекції особи з групи ризику зокрема:

  • Діти , де у родині є хворий на туберкульоз;
  • Не щеплені діти;
  • Діти та дорослі , що страждають такими захворюваннями як, цукровий діабет, рак, ВІЛ-інфекція, хворі з хронічними захворюваннями різних органів і систем;
  • Особи , які зловживають алкоголем та токсикомани;
  • Особи соціального ризику.
  • Найбільш сприятливі до туберкульозу грудні діти та діти першого року життя , у яких ще не розвинувся специфічний та неспецифічний імунітет.

Що таке туберкульоз?

Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерії туберкульозу, або палички Коха, які надзвичайно стійкі до впливу різноманітних природних факторів.

Основним джерелом туберкульозної інфекції є людина, хвора на туберкульоз, яка виділяє мікобактерії з мокротинням, що знаходиться в близькому оточенні, перш за все - у сімейному колі. Щоб не пропустити захворювання на туберкульоз та вчасно звернутись за медичною допомогою необхідно пам’ятати про симптоми захворювання, які на ранніх етапах можна легко сплутати з іншими захворюваннями . До симптомів туберкульозу належать: слабкість, відсутність апетиту, кашель більше 2-х тижнів, тривале підвищення температури (37о С і вище, нічна пітливість, втрата ваги, погіршення сну, неприродна блідість шкіри, поява блиску в очах.

Актуальні методи профілактики туберкульозу у дітей та підлітків!

  • Основним методом специфічної профілактики, є вакцинація дітей (БЦЖ), яку здійснюють здоровим дітям на 3-5-й день життя.
  • Регулярні медичні огляди.
  • Дотримання правил особистої гігієни та гігієни приміщень.
  • Повноцінне та раціональне харчування.
  • Ведення здорового та активного спосібу життя.

Пам’ятайте туберкульоз – це не вирок ні для дорослих, ні для дітей! Його можна вилікувати, якщо вчасно звернутися за медичною допомогою і дотримуватися всіх рекомендацій.

Новини
◀️❗️ На території Прикарпаття розпочинається весняна кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних тварин
30.04.2025 11:03
9147 км.кв. – така площа території Івано-Франківської області, на якій заплановано розповсюдження вакцини (принад) проти сказу диких м’ясоїдних тварин. Мова йде про 75% території регіону, крім…
Реєстрація пасіки – спосіб вберегти бджіл від отруєння засобами захисту рослин
23.04.2025 10:33
Кожна пасіка в Україні підлягає реєстрації за місцем розташування. Це важливо не тільки для забезпечення простежуванності продукції бджільництва, але й для своєчасного попередження про обробку…
🌿 Запрошуємо на «День здоров’я» в Долині 🌿
22.04.2025 10:49
Дорогі мешканці Долини та гості громади! 28 квітня 2025 року запрошуємо вас долучитися до інформаційно-профілактичної акції, присвяченої вакцинації, профілактиці захворювань та турботі про себе …