Саме так відповіло 90.2% учнів, які брали участь в онлайн-анкетуванні, яке було ініційовано Державною установою «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб». Анкетування проводилося з 26.05 по 26.06.2023 року серед дітей 14-17 років, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Прикарпаття, зокрема і серед учнів Долинської, Витвицької, Вигодської територіальних громад та Болехівської міської ради.
Дане опитування показало, що тютюнопаління викликає у більшості школярів негативне ставлення. Більшість опитуваних не хоче і не планує починати курити в майбутньому. Проте, незначний відсоток (6.8) учасників не відмовилися б від цигарок, запропонованих друзями. 11.3% опитаних дітей відповіли, що при відвідуванні магазинів звертають увагу на полиці з тютюновими виробами та алкогольними напоями.
Про те, серед опитуваних дітей були і такі, які толерантно ставляться до шкідливих звичок у свого хлопця чи дівчини, запах диму у громадських місцях в них не викликає негативного ставлення, нейтрально ставляться до шкідливих звичок у батьків та родичів. А толерантно налаштовані до цього підлітки сьогодні можуть стати потенційними курцями завтра!
Тому, слід пам’ятати, що:
- Перша спроба закурити – це перший крок до шкідливої звички;
- Звичка курити щодня формується з 18 років у чоловіків та з 22 років у жінок і посилюється зі збільшенням віку;
- Більшість людей, які вживають тютюн, розпочали куріння саме в юному віці, що викликає швидше формування нікотинової залежності та ускладнює відмову від куріння у старшому віці;
- З часом у курців, розвивається не лише психологічна, а й фізична залежність від нікотину;
- Отримати шкідливу звичку легше, ніж її позбавитися!
Отож, «Курити краще не починати, ніж потім кидати!»