Що потрібно знати про дерев’яний пакувальний матеріал?

Багато товарів, що ввозяться на територію України або вивозяться з неї супроводжуються дерев’яним пакувальним матеріалом. Дерев’яна тара, яка застосовується для кріплення, часто виготовляється зі свіжої деревини і може бути загрозою для занесення та розповсюдження небезпечних шкідників деревини, які негативно впливають на здоров’я лісу, плодових насаджень, а інколи і можуть бути джерелом розповсюдження хвороб дерев.

Для недопущення розповсюдження небезпечних шкідливих організмів з дерев’яною тарою запроваджений Міжнародний стандарт з фітосанітарних заходів № 15, який регулює питання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі (МСФЗ № 15). ДПМ має бути виготовлений з окореної деревини та пройти обробку, яка допоможе знешкодити шкідливі організми.

У світі використовують таки заходи як пропарювання, камерна сушка, хімічне просочування. Кожний захід має відповідне маркування. Відповідно до Наказу №731 та МСФЗ-15 до дерев'яних пакувальних матеріалів належать такі матеріали, як пакувальні блоки, коробки, пакувальні ящики, кріпильна деревина, піддони, кабельні барабани і котушки, які можуть застосовуватися для транспортування будь-яких вантажів, включно з тими, які не підлягають фітосанітарному контролю.

Вимоги не стосуються дерев'яного пакувального матеріалу, товщина якого менше 6 мм; фанери і деревостружкових плит; структурно-орієнтованих дощок, виготовлених з використанням клею, тепла і тиску; бочок для алкогольних напоїв, які нагрівалися в процесі виготовлення; подарункових коробок, виготовлених із деревини, яка пройшла переробку методом, що унеможливлює зараження шкідливими організмами; тирси і деревної стружки; дерев'яних конструкцій, які стаціонарно прикріплені до вантажних автомобілів та контейнерів.

Згідно з вимогами МСФЗ № 15, маркування повинно мати прямокутну або квадратну форму, розташовуватись в межах рамки і мати вертикальну лінію, яка відокремлює символ від компонентів коду. Маркування повинно легко читатися, бути довговічним (не змиватися, не переноситися), розташованим в місці, яке можна побачити, бути нанесено не менш ніж з двох протилежних боків.

ВИДИ МАРКУВАННЯ дерев’яного пакувального матеріалуPelets22

де UA - код країни;
00000 - індивідуальний код особи, яка здійснює господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу;
YY- код обробки НТ або МВ.

Алла Медведик ,провідний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів на кордоні ,управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області

Новини
Від початку року за сприяння обласної служби зайнятості близько 4 тисячі осіб вже знайшли роботу
09.05.2025 09:37
У 2025 році з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 2,6 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 5,9 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було…
EDLEADERS-2025: ЩЕ ОДИН КРОК ДО ЯКІСНОЇ ОСВІТИ, ТРАНСФОРМАЦІЙНОГО ЛІДЕРСТВА ТА ЕФЕКТИВНИХ КОМАНД 🤝
08.05.2025 14:46
Якість освіти, лідерство та дієва команда – ключові складові успішного розвитку кожного закладу освіти сьогодні! В цьому мали змогу переконатися керівники та заступники керівників закладів освіти…
🚫 Проїзд у заповідниках – під забороною
08.05.2025 14:24
З 1 лютого 2025 року в Україні набрав чинності Закон №4188-IX, який забороняє рух механічного транспорту в межах природно-заповідного фонду. 📌 Відтепер мопеди, легковики, автобуси та навіть джипи…