Живописець долин і вершин

У конференц-залі краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів в час завершення виставки живопису долинського художника Степана Теліжина відбулася творча зустріч з її автором.

У форматі «інтерв’ю», іншими словами «запитання – відповіді», під час якої учасники дізналися багато цікавого та приватного про творчість відомого художника Степана Теліжина, як на її початковому шляху (розпочав малювати з 14 років, коли навчався в школі), так і самоутвердженому. У відвідувачів музею в цей день була можливість познайомитися з ранніми роботами автора, які на зустрічі репрезентував сам художник.

Всього й не переповіси із розповідей Степана Степановича: розпочинав з акварелі, а це «важкувата техніка, бо має бути світлою, аж світитися…», «намагався вчитися у інших, спостерігаючи, зокрема і на пленерах, за роботою колег-художників, та завжди йшов своїм шляхом…». Найбільше талант майстра живопису розкрився, коли відбував військову службу у Москві («випадково командир роти побачив захоплення малюванням і з того часу відпускали на виставки відомих художників як російських, так і з цілого Союзу»).

Запам’яталися спогади про друзів: про всіх і кожного зокрема. До прикладу: «багато у творчому зрості художника дав світлої памяті Іван Гуралевич, вмів змішувати фарби, домагаючись нового кольору, і радив робити те саме…»; творча дружба з односельчанином і художником Богданом Шляхтичем укріпила митця у «смілому використанні кольорів» і ще багато іншого; з Іваном Гуралевичем бували на пленерах разом по найближчих селах, так само ходив малювати разом і з Михайлом Гошовським, мав спільні виставки з Ігорем Завозіним в Долині і Стрию.

Мова йшла також і про подяку від учнів художника за малювання натюрмортів на природі, коли Степан Степанович викладав цей предмет.

«Минуть роки, – згадує митець, – а навчання малюванню для школярів ніколи не промайне даремно, – ці уроки стануть у пригоді в інших суміжних професіях…»

Особливо теплою згадкою мистця була «географія подорожей картин». Роботи долинського художника побували, і, здебільшого, осіли у 76-ти країнах світу, неодноразово колекції живопису були представлені до ознайомлення в Долині, Стрию, Калуші, Моршині, Івано-Франківську, разом з фотовиставкою фотоклубу «Промінь», що працює при нашому музеї, побували в Дрогобичі…

Під час зустрічі із Степаном Теліжиним не оминули розмов про пленери, в яких брав участь майстер живопису, що найбільше відбувалися в горах Карпатах (Вишків, Мислівка та інші села Долинщини), а також місцевостях Косова та Коломиї.

Мистець водночас наголосив про турботливу підтримку від односельчан села Надіїва. Учасники зустрічі згадували виставку художніх картин про квіти у м. Болехові, майстер-класи з малювання під час заходів у музеї «Бойківщина» (м. Долина), участь у щорічному Святі бойківського меду і ремесел.

Творчу зустріч підсумувала спільна світлина

Зустріч промайнула в дружній теплій атмосфері, насамкінець від адміністрації музею був вручений подарунок (краєзнавча та туристична продукція музею), зафіксована на згадку спільна світлина.

Шановний Степан Степановичу! Нехай карпатські гори, які найчастіше Ви змальовуєте у на своїх полотнах, подарують Вам міцного здоров’я і довголіття, а те тепло, радісний настрій, які дарують Ваші роботи не тільки долинянам, будуть Вас надихати до нових здобутків у творчій праці.

P. S. Ми раді повідомити долинян та гостей міста, що 10 березня 2020 року в Навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відбудеться відкриття виставки живопису Степана Теліжина, приурочена ювілейним датам долинського художника. Отже, гостинно запрошуємо!

Колектив музею «Бойківщина»

Новини
Від початку року за сприяння обласної служби зайнятості близько 4 тисячі осіб вже знайшли роботу
09.05.2025 09:37
У 2025 році з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 2,6 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 5,9 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було…
EDLEADERS-2025: ЩЕ ОДИН КРОК ДО ЯКІСНОЇ ОСВІТИ, ТРАНСФОРМАЦІЙНОГО ЛІДЕРСТВА ТА ЕФЕКТИВНИХ КОМАНД 🤝
08.05.2025 14:46
Якість освіти, лідерство та дієва команда – ключові складові успішного розвитку кожного закладу освіти сьогодні! В цьому мали змогу переконатися керівники та заступники керівників закладів освіти…
🚫 Проїзд у заповідниках – під забороною
08.05.2025 14:24
З 1 лютого 2025 року в Україні набрав чинності Закон №4188-IX, який забороняє рух механічного транспорту в межах природно-заповідного фонду. 📌 Відтепер мопеди, легковики, автобуси та навіть джипи…