Про звернення до районної ради

Про звернення до районної ради

РІШЕННЯ


Від 22.12.2011. № 493-14/2011
м. Долина

Про звернення до районної ради

Виражаючи інтереси територіальної громади міста та керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення Долинської міської ради до Долинської районної ради, Долинської районної державної адміністрації. (додається).

2. Дане звернення опублікувати у Віснику міської ради та на офіційному інтернет-сайті.



Міський голова Володимир Гаразд


Додаток до рішення міської ради

від 22.12.2011. № 493-14/2011

Голові Долинської районної ради

Луцькому В.Я.

Голові Долинської РДА

Криницькому О. М.

Голові постійної комісії районної

ради з питань планування,

бюджету та державних фінансів

Лавріву М.М.

ЗВЕРНЕННЯ


Ми, депутати Долинської міської ради, звертаємось до Вас від імені територіальної громади м. Долина, з проханням об’єктивно і виважено підійти до формування районного бюджету на 2012 рік у питанні щодо застосування коефіцієнта вирівнювання для визначення суми коштів, що будуть передаватися з міського до районного бюджету.
Від правильного, розумного підходу до його прийняття залежить розвиток міста Долини, населення котрого становить третю частину від чисельності територіальних громад району. Районний центр є обличчям всього району, тут зосереджені переважна більшість підприємств, організацій та установ, соціальних, економічних, культурних, спортивних та освітніх закладів, послугами котрих регулярно користуються практично все доросле населення, молодь, діти і школярі з усіх громад. Інфраструктура міста є досить розвиненою і слугує не тільки жителям Долини, а й всім жителям району, однак у більшості випадків є досить застарілою, постійно зношується і потребує суттєвого оновлення і розширення.
У місті є чимало проблемних питань, що потребують значних капіталовкладень.
Насамперед мова йде про зношені дороги у центральній та старій частині міста, котрі вже важко, а подекуди і неможливо «латати», і котрі потребують значних, близько 7 млн. грн. інвестицій.
Для термінового капітального ремонту багатоповерхового житлового фонду міста (в першу чергу дахи і мережі) необхідно більше 12 млн. грн. Зокрема, тільки на гуртожитки, що прийняті на баланс міської ради від підприємств-банкрутів (де в основному проживають малозабезпечені) є потреба негайних капіталовкладень в розмірі біля 5 млн. грн.
Терміново потребує вирішення питання очистки, поглиблення та укріплення русел струмків, потоків та річок, що постійно створює загрозу підтоплення житлових будинків в старій частині міста, будівництво там очисних споруд, відновлення та будівництво мереж водопостачання, водовідведення і каналізації. Лише на ці витрати необхідно близько 20 млн. грн.
Дуже важливим у наступному році буде вирішення питання щодо реконструкції та розширення полігону, де проводиться захоронення ТПВ не лишень з міста, а й більшості громад району. І тільки відшкодування втрат лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням лісогосподарських угідь, які повинна сплатити міська рада, складають 146,1 тис. грн. Вартість же всього проекту сягає більше 4,5 млн.грн.
Серед питань, що потребують термінового вирішення є питання розширення міського кладовища. Вартість будівництва (розширення) з технічною документацію становить біля 1 (одного) млн. гривень. Слід зауважити, що захоронення на міських кладовищах здійснюють також громади приміських сіл Новичка, Оболоння, М.Тур’я. Утримання цих кладовищ обходиться місту біля 70 тис. грн. в рік.
Вагому частину бюджету міста виділяється на благоустрій районного центру, що дає можливість підтримувати чистоту, освітленість, озеленення, безпеку та комфорт на належному рівні. Охайні вулиці, дороги, прибрані клумби, сквери і парки вже стали візитівкою Долини і завжди створюють позитивний настрій не тільки мешканцям міста, а чисельним відвідувачам та гостям. Комунальне підприємство «Комунгосп», котре є основним виконавцем програми «Благоустрій» і надає послуги не тільки місту але й територіальним громадам району, теж потребує значних інвестицій, особливо у оновлення машино-тракторного парку, що вартує близько 8 млн. грн.
Крім того, є ще важливе і коштовне питання утримання дошкільних установ міста, на що формульні розрахунки далеко не забезпечують їх належного фінансування. На їх утримання місто щороку додатково виділяє 4 млн. грн., а загальний бюджет ДНЗ складає 50% видатків міста. Ці заклади теж потребують інвестицій: ремонту дахів, добудови спалень, заміни опалення на альтернативне, благоустрою територій. Першочергова потреба в коштах сягає близько 9 млн. грн.
А утримання нижче наведених структур взагалі не враховуються при формульному розрахунку:

– краєзнавчого музею «Бойківщина», вартість утримання котрого у 2012 р. прогнозується на рівні 800 тис. грн., який є візитівкою не тільки міста, району, а й цілого регіону;

– муніципального духового оркестру, вартість утримання котрого у 2012 р. складе близько 400 тис. грн., який у 2011 році озвучив проведення 36 заходів, з яких 15 були організовані районною державною адміністрацією, без котрого ми вже не уявляємо собі проведення урочистостей і котрий також став музичною візитівкою нашого міста і району;

– волонтерів Корпусу Миру США (вартість утримання у 2011 р. склала 78,4 тис. грн..), які у 2011 році виграли гранти по 11 проектах на суму більше 2,5 млн. грн. За рахунок коштів цих проектів отримали матеріальну підтримку не тільки установи міста, а й художня школа, школа естетичного виховання, станція юних техніків, дитяча районна лікарня, центральна районна бібліотека, а також спільно з фундацією «Карпатські стежки» проведено відновлення гірських притулків «Кінь» та «Молода», відремонтовано 2 гірські хатинки, промарковано та прочищено екологічні маршрути, облаштовано паркову зону в селі Лолин та інше.
В останні роки місто Долина в основному перейшло на програмно-цільовий метод формування завдань та бюджету. В цілому прийнято 26 програм, серед них 7 середньострокових. Загальна вартість програм сягає близько 15 млн. грн. Програмний підхід дозволяє краще планувати діяльність ради та ефективно залучати кошти з проектів міжнародної технічної допомоги та державних програм, і сума цих коштів щороку зростає. Однак ці кошти виділяються тільки на окремі, пріоритетні для грантодавця сфери діяльності: екологія, енергозбереження, самоорганізація громади і т.п. Ведеться також активна робота із залучення інвестицій у реальний сектор економіки, що дозволить у недалекому майбутньому створити багато нових робочих місць, збільшити надходження до бюджету міста і району. Однак, з огляду на доволі зношену інфраструктуру, сьогодні місто як ніколи потребує додаткових ресурсів.


Узагальнюючи, переконливо просимо Вас, зменшити суму вилучення коштів до районного бюджету застосувавши мінімальний коефіцієнт 0,6 , що дозволить повноцінне фінансування Долинською міською радою вищезгаданих програм, або надати міському бюджету цільову субвенцію на згадані вище видатки.

Віримо у Вашу мудрість і надіємося на позитивне вирішення питання.

Прийнято на чотирнадцятій сесії

Долинської міської ради

22 грудня 2011 р.

Документ опубліковано 22 грудня 2011
Чинний
Детальніше