Про внесення змін до Статуту КП «Долинська сіль» Долинської міської ради

Про внесення змін до Статуту КП «Долинська сіль» Долинської міської ради

РІШЕННЯ

Від 05.12.2012. № 894-25/2012
м. Долина

Про внесення змін до Статуту
КП «Долинська сіль» Долинської міської ради

З метою забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності території, активізації інвестиційної діяльності, створення нових робочих місць, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури, розширення сфер діяльності, а також в контексті новоприйнятого Закону України «Про індустріальні парки», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Перейменувати комунальне підприємство «Долинська сіль» Долинської міської ради в комунальне підприємство «Долина-Інвест» Долинської міської ради.

2. Затвердити нову редакцію, з внесеними змінами, Статуту комунального підприємства «Долина-Інвест» Долинської міської ради (додається).

3. Юридичному відділу міської ради (М. Федор) провести перереєстрацію Статуту комунального підприємства.

4. Відділу енергозбереження, інвестицій та муніципального розвитку міської ради (В. Смолій) розробити та подати на розгляд сесії міської ради структуру підприємства та програму діяльності комунального підприємства «Долина-Інвест» на 2013 рік.

5. Рішення міської ради від 26.05.2011. № 231-7/2011 «Про Статут комунального підприємства «Долинська сіль» Долинської міської ради» та від 10.08.2012. № 741-21/2012 «Про програму підтримки діяльності комунального підприємства «Долинська сіль» на 2012 рік» вважати такими, що втратили чинність.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Ігоря Жовніра.

Міський голова Володимир Гаразд

Затверджено:

рішенням міської ради

від 05.12.2012. № 894-25/2012

міський голова __________ В. Гаразд

СТАТУТ

комунального підприємства

«Долина-Інвест»

Долинської міської ради

Долина

2012


1. Загальні положення


1.1. Комунальне підприємство «Долина – Інвест» Долинської міської ради надалі – Підприємство, утворене згідно рішення Долинської міської ради від 26.05.2011. № 231-7/2011 зі змінами від 05.12.2012. № 894-25/2012.

1.2. Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади м. Долини Івано-Франківської області. Засновником є Долинська міська рада відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України. Підприємство підпорядковане, підзвітне і підконтрольне Долинській міській раді Івано-Франківської області.

1.3. Підприємство є юридичною особою і діє на підставі даного Статуту та законодавства України – Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про інвестиційну діяльність», Закону України «Про індустріальні парки», Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», інших законодавчих актів.

2. Найменування та місцезнаходження Підприємства


2.1.Найменування Підприємства:
Повне найменування – комунальне підприємство «Долина-Інвест» Долинської міської ради;

Скорочене найменування –КП «Долина-Інвест»

2.2. Місцезнаходження Підприємства:
вул. Грушевського 11, м. Долина, Івано-Франківська область, Україна, 77500

3. Мета і предмет діяльності

3.1. Метою Підприємства є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності вільних територій міста: колишньої солеварні, нової промислової зони, міського парку, колишнього військового містечка, а також інших вільних земельних ділянок, які на даний момент не використовуються чи використовуються недостатньо ефективно; створення на території міста індустріального парку, активізації інвестиційної діяльності, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури та залучення з цією метою інвестицій (державних, приватних і т.п.), що сприятимуть розвитку міста; створення нових робочих місць, збільшення надходжень до міського бюджету та сприяння появі туристичних, рекреаційно-оздоровчих та інших продуктів на основі сформованого попиту.

3.2. Предметом діяльності Підприємства є сукупність виробничих, господарських, комерційних, торгово-посередницьких, постачальницько-збутових, девелоперських фінансових і соціальних функцій, робіт і послуг, які виконуються для досягнення мети в інтересах власника, самого підприємства та територіальної громади міста.

3.3. Основними напрямками діяльності Підприємства є :
– створення на вільній земельній території міста індустріального парку;
– інформаційно – промоційна діяльність з метою залучення інвесторів, формування позитивного іміджу та залучення потоків туристів та інвестицій;
– відновлення, збереження та утримання в належному стані культурно-історичного комплексу «Долинська солеварня»;
– утримання в належному стані та ефективне використання з метою отримання доходів переданих в управління об’єктів нерухомості та земельних ділянок;
– видобуток, використання, реалізація природних розсолів;
– виготовлення та реалізація виварювальної солі;
– надання послуг по оздоровленню та бальнеології;
– надання послуг по організації відпочинку;
– створення та утримання місць громадського відпочинку, для жителів та гостей міста, на вільних територіях міста ;
– співпраця з Державним агентством з інвестицій та управління Національними проектами;

3.4. Для забезпечення досягнення мети підприємство може здійснювати різні види діяльності:
– проводити будівельні роботи по облаштуванню необхідної інфраструктури на земельних ділянках переданих в користування, з метою передачі їх в оренду чи для власного використання;
– надавати девелоперські та консультаційні послуги суб’єктам різної форми власності;
– видобувати та реалізовувати столову (джерельну) воду та соляні розсоли;
– виготовляти виварну кухонну сіль, як продукту харчування;
– виготовлювати сувенірну продукцію;
– виготовлювати промоційну продукцію;
– здійснювати у межах своєї компетенції заходи щодо розвідки, обліку раціонального використання та охорони лікувальних ресурсів відповідно до вимог законодавства;
– надавати послуги населенню, в тому числі і платні, по оздоровленню, у порядку, встановленому законодавством України та організації відпочинку;
– надавати послуги в сфері туризму;
– надавати послуги громадського харчування;
– здійснювати торгівельну діяльність;
– здійснювати виробничу діяльність, надавати різні види інших послуг;
– інша діяльність, що не суперечить законодавству України та Статуту Підприємства.

3.5. Підприємство здійснює діяльність, яка вимагає отримання відповідних дозволів (ліцензій) тільки після їх отримання.

4. Юридичний статус Підприємства

4.1. Підприємство є юридичною особою. Права і обов’язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

4.2. Підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України, цього Статуту та рішень Долинської міської ради (надалі – Власника).

4.3. Підприємство веде самостійний баланс, має рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства.

4.4. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах належного йому майна, крім майна переданого йому в господарське відання та по договору управління, згідно з чинним законодавством та відповідно до цього Статуту.
Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями держави та Долинської міської ради.
Держава та Власник, в особі Долинської міської ради, не несе відповідальності за зобов’язаннями підприємства.

4.5. Підприємство має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем в суді, господарському суді.

5. Межі компетенції Власника

5.1. До виключної компетенції власника належить:
– встановлення мінімального розміру статутного фонду;
– затвердження Статуту;
– визначення стратегії діяльності;
– вирішення питань щодо реорганізації, ліквідації підприємства;
– затвердження структури підприємства;
– продаж, списання та відчуження в інший спосіб основних засобів відбувається за згодою Власника.

5.2. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших
об’єднаннях здійснюється на підставі рішення власника, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству та іншим нормативним актам України.
Створення будь-яких спільних товариств за участю Підприємства здійснюється за згодою Власника.

6. Майно Підприємства

6.1. Майно Підприємства становлять основні та оборотні фонди готівкові та безготівкові кошти, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.

6.2. Все майно Підприємства є комунальною власністю територіальної громади м. Долини і передане йому в господарське відання, або за договором управління.
Майно, передане в управління за договором управління, відокремлене від майна Підприємства на окремому балансі, і щодо нього ведеться окремий облік. Здійснюючи право управління Підприємство володіє та користується зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту, крім відчуження.

6.3. Звернення стягнення на майно, передане в управління та в господарське відання, за вимогою кредитора без згоди Власника майна не допускається.

6.4. Джерелами формування майна Підприємства є:
– доходи, одержані від реалізації продукції та послуг, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;
– доходи від цінних паперів;
– кредити банків та інших кредиторів;
– безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
– капітальні вкладення, дотації і субвенції з бюджетів;
– інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством.

6.5. Відчуження майна Підприємства здійснюється за погодженням з Долинською міською радою у порядку, що встановлений чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються до бюджету міста Долини, або за рішенням Власника інвестуються на розвиток Підприємства.

6.6. Підприємство за згодою Власника має право здавати в оренду (суборенду, користування) відповідно до чинного законодавства підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам устаткування, транспортні засоби, нерухомість, майно, інвентар та інші матеріальні цінності, які належать, а також списувати за згодою Власника їх з балансу у порядку, встановленому законодавством.

6.7. Підприємство здійснює користування землею і іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.

6.8. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству за рішенням суду або господарського суду.

6.9. Статутний фонд Підприємства становить 1000 гривень.

6.10. За рішенням Власника Статутний фонд Підприємства може збільшуватись або зменшуватись з додержанням порядку, що передбачений діючим законодавством України.

6.11. Статутний фонд Підприємства може формуватись за рахунок будь-яких матеріальних цінностей, нерухомості, майнових та немайнових прав, грошових коштів, цінних паперів тощо.

7. Права та обов’язки Підприємства

7.1. Права Підприємства.
7.1.1. Підприємство за погодженням з власником планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до пріоритетів, кон’юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.
7.1.2. Підприємство реалізує послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України та рішенням Власника – за фіксованими цінами.

7.2. Обов’язки Підприємства.
7.2.1. При визначенні стратегії господарської діяльності Підприємство керується рішеннями Долинської міської ради та її виконавчого комітету.
7.2.2. Підприємство:
– реалізація господарських та фінансових планів встановлених Власником;
– забезпечує ефективне використання коштів, майна та ресурсів Власника;
– забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;
– здійснює будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів,
– забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання;
– створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
– здійснює заходи по вдосконаленню організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як в результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи Підприємства, забезпечує економне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства;
– виконує норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;
– забезпечує проведення щорічної інвентаризації за участі представників власника, регулярної звітності.
У разі порушення Підприємством законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства.

7.3. Підприємство здійснює бухгалтерський, управлінський, оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством та надає регулярну, у встановлені терміни, відповідну звітність Власнику.
Керівник Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності на підприємстві.

7.4. Фінансово-господарська діяльність підприємства в частині бюджетного фінансування, здійснюється відповідно до планів, які затверджуються сесією міської ради.

7.5. Комплексна перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства здійснюється з ініціативи Власника і проводиться не менше одного разу на рік, або при необхідності.

8. Управління Підприємством і самоврядування трудового колективу

8.1. Управління Підприємством здійснює директор (надалі керівник).

8.2. Наймання керівника здійснюється міським головою шляхом укладення з ним контракту. Головний бухгалтер приймається на роботу керівником, за погодженням з міським головою, на підставі строкової трудової угоди.

8.3. Підприємство самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені статутом до компетенції Власника та інших органів управління даного Підприємства.
8.3.1. Керівник Підприємства:
– здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених законодавством, актами органів міської ради та цим Статутом;
– несе повну відповідальність за стан та діяльність Підприємства;
– діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його в усіх установах та організаціях;
– розпоряджається майном закріпленим за підприємством з дозволу Власника відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;
– укладає договори, видає доручення, відкриває в установах банків рахунки;
– несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів;
– несе відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечує фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій;
– визначає облікову політику Підприємства;
– обирає форму бухгалтерського обліку, розробляє систему і форми внутрішньогосподарського обміну, звітності і контролю господарських операцій;
– створює необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку;
– подає в установленому порядку місячну, квартальну та річну фінансову звітність підприємства у відповідні органи та Долинській міській раді.
– керівник забезпечує складання в установленому порядку річного фінансового та господарського плану підприємства та подає його на затвердження міській раді.
– виконує рішення сесії та виконкому міської ради, розпорядження міського голови прийняті (видані) у відповідності до статутних завдань та в межах чинного законодавства .
– зобов’язується забезпечити виконання показників ефективності діяльності підприємства, використання комунального майна згідно з нормативами та вимогами встановленими рішеннями органів міської ради.
8.3.2. Головний бухгалтер підприємства:
– забезпечує реалізацію облікової політики підприємства;
– забезпечує ведення бухгалтерського та інших видів обліку відповідно де законодавства та внутрішніх положень Підприємства;
– забезпечує своєчасне складання фінансової звітності та подання її відповідним
органам, керівнику Підприємства та Власнику;
– несе персональну відповідальність за достовірність даних фінансової звітності.

8.4. Штатна структура підприємства затверджується Власником, а штатний розпис міським головою. Працівники Підприємства призначаються на посаду і звільняються з посади керівником Підприємства, крім головного бухгалтера, кандидатура якого при прийнятті на роботу, погоджується з міським головою.

8.5. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами (конференцією) через їх виборні органи. Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах (конференції) трудовий колектив може обирати органи колективного самоврядування, до складу яких не може обиратися керівник Підприємства.

8.6. Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Підприємства, виробляються і приймаються його Органами управління за участю трудового колективу та уповноважених ним органів і відображаються у колективному договорі. Колективним договором також регулюються питання охорони праці, виробничі та трудові відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства.

8.7. Право укладення колективного договору від імені власника надається керівнику Підприємства, а від імені трудового колективу – уповноваженому ним органу.

9. Господарська та соціальна діяльність Підприємства


9.1. Основним узагальнюючим показником результатів господарської діяльності Підприємства є ефективна беззбиткова робота для потреб міської громади.

9.2. Чистий прибуток Підприємства, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, оплати відсотків по кредитах банків, внесків передбачених законодавством України податків та інших платежів до бюджету, розподіляється та використовується відповідно до чинного законодавства в порядку, встановленому Власником.

9.3. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах виробничої діяльності здійснюються на основі договорів.

9.4.Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.

9.5. Питання соціального розвитку, включаючи поліпшення умов праці, життя та здоров’я, гарантії обов’язкового медичного страхування членів трудового колективу та їх сімей вирішуються трудовим колективом за згодою Власника, якщо інше не передбачене законодавством.

9.6. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно з чинним законодавством України.

10. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства


10.1. Підприємство має право проводити зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть за рахунок власних валютних надходжень i валютних кредитів банків.

10.2. Підприємство має право одержувати кредити вiд своїх зарубiжних партнерiв. При цьому валюта зараховується на баланс Підприємства i використовується ним за погодженням з власником.
Підприємство, може вiдкривати за межами України свої представництва та виробничi пiдроздiли, утримання яких здiйснюється за кошти Підприємства.

10.3. Підприємство, може приймати участь у створенні спільних підприємств разом із іноземними суб’єктам господарської діяльності; може приймати участь в об’єднаннях підприємств, бути членом мiжнародних неурядових органiзацiй, представляти на договiрнiй основi iнтереси українських та зарубiжних пiдприємств, установ, кооперативiв та iнших юридичних осiб.

10.4. Валютна виручка зараховується на валютний балансовий рахунок Підприємства i використовується ним за погодженням з власником.

11. Ліквідація і реорганізація Підприємства


11.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) Підприємства здійснюється за рішенням Власника або господарського суду згідно з чинним законодавством.

11.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Власником. До складу ліквідаційної комісії входять представники Власника. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторам визначаються органом управління майном.
В разі банкрутства Підприємства його ліквідація проводиться згідно із Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

11.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню Підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Підприємством, яке ліквідується, повідомляються про його ліквідацію у письмовій формі.

11.4. При реорганізації і ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

11.5. При ліквідації Підприємства всі документи, строк зберігання яких не закінчився, передається у міський архів, а при реорганізації залишаються у правонаступників, якщо інше не передбачено рішеннями міської ради.

Документ опубліковано 05 грудня 2012
Чинний
Детальніше