Про програму співпраці з Муніципальною програмою врядування та сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) та іншими донорськими організаціями на 2012 рік

Про програму співпраці з Муніципальною програмою врядування та сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) та іншими донорськими організаціями на 2012 рік

РІШЕННЯ


Від 18.01.2012. № 515-15/2012
м. Долина

Про програму співпраці з Муніципальною програмою
врядування та сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) та іншими донорськими
організаціями на 2012 рік

З метою підвищення ініціатив і активізації місцевих громад, залучення додаткових ресурсів для забезпечення сталого розвитку міста, покращення умов проживання через самоорганізацію громад та залучення громадян до процесів, заходів і проектів, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:


1. Затвердити Програму співпраці з Муніципальною програмою врядування і сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) та іншими донорськими організаціями на 2012 рік (додається).

  1. Апарату міської ради спільно з громадською організацією “Центр підтримки та розвитку реформ” (Муніципальний відділ підтримки) забезпечити виконання заходів Програми.


3. Фінансовому відділу міської ради, виходячи з можливостей доходної частини міського бюджету, передбачити кошти на виконання заходів Програми.

4. Інформацію про хід виконання даної Програми заслухати на сесії міської ради в ІV кварталі 2012 року.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування, бюджету, майна та власності.


Міський голова Володимир Гаразд

Затверджено:

рішенням міської ради

від18.01.2012. № 515-15/2012

ПРОГРАМА

співпраці з МПВСР/ПРООН та іншими донорськими організаціями

на 2012 рік

І. Вступ

Проведення ефективних реформ та змін суспільно-важливих галузей міста Долина потребує двох основних чинників: ініціативи громади знизу та фінансових ресурсів. Міський бюджет – ресурс обмежений, а тому не в силі вирішити усі соціально-економічні проблеми мешканців, особливо в умовах фінансово-економічної кризи.
Позитивний досвід український міст і світовий досвід підтверджують, що співпраця і налагодження довготривалих контактів з донорами технічної допомоги (міжнародними, всеукраїнськими) сприяє залученню додаткових фінансових ресурсів на вирішення соціально важливих проблем міста, структурним змінам в пріоритетних галузях господарства, підвищенню соціальної активності населення і, загалом, сталому розвитку територіальної громади.
Технічна допомога, як одна із форм співробітництва між донорськими організаціями, владою та громадськими інституціями, відіграє важливе значення у перетвореннях щодо розбудови громадянського суспільства, переходу до більш ефективної моделі ринкової економіки, поліпшення умов проживання мешканців, удосконалення інвестиційної політики, а також підвищення самоорганізації, відповідальності та рівня свідомості населення міста, залучення громадян до процесу управління.
Одним із стратегічно важливих напрямків співпраці із донорськими організаціями є співпраця Долинської міської ради і Муніципальної програми врядування та сталого розвитку (МПВСР), що реалізовується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні. МПВСР/ПРООН ставить за мету підвищення ефективності муніципального врядування згідно із основними принципами сталого розвитку, розбудова інституційного потенціалу муніципалітету, мешканців будинків, шкіл, малого бізнесу для сприяння спільному управлінню на території міської ради та вирішенню питань місцевого розвитку шляхом громадсько-державного партнерства.
МПВСР впроваджується шляхом тристороннього фінансування проектів сталого розвитку ресурсами міського бюджету, ресурсами ПРООН та власними ресурсами громад у співвідношенні: кошти громад не менше 10% загальної кошторисної вартості проекту, решта суми фінансується з міського бюджету та ПРООН. Також Програма підтримує різноманітні муніципальні ініціативи територіальних громад: навчання, семінари, тренінги, форуми, оглядові візити тощо.
Так, в рамках співпраці із МПВСР/ПРООН у 2011 році було проведено ряд ознайомчо-оглядових візитів, навчальних семінарів, тренінгів для ОСББ, працівників муніципалітету, вчителів і учнів шкіл; подано 3-и нових проектних пропозицій організацій громад по вирішенню проблемних ініціатив, відновлено два природні джерела у місті, реалізовується проект по будівництву ливневої каналізації у міському парку. Загальна вартість проектів становить близько 420 тис. грн. Враховуючи усі об’єктивні вигоди, є очевидно, що співпраця Долинської міської ради із МПВСР/ПРООН є стратегічно важливим напрямком, яку варто продовжувати у 2012 році.
У рамках співпраці із іншими Програмами та Проектами міжнародної технічної допомоги також вдалось досягти позитивного результату. Частина підготовлених проектів отримали схвальну підтримку від донорів, а це додаткові ресурси для міста у напрямку вирішення проблем. Дану роботу неодмінно слід продовжувати та активніше використовувати ресурси Міжнародної технічної допомоги.

ІІ. Мета Програми

Головною метою Програми є підтримка громадських ініціатив та підготовка, написання і сприяння впровадженню проектів сталого розвитку громад, спрямованих на покращення умов проживання, навчання, посилення ролі організацій громадського суспільства та їхніх мереж, підтримка оглядових візитів і навчальних програм, розвитку бізнесу, шляхом відбору та реалізації на території м. Долина соціально значимих для громад проектів із залученням позабюджетних коштів, коштів МПВСВ/ПРООН та інших донорських організацій (всеукраїнських і міжнародних), а також коштів громадських формувань (ОСББ, обслуговуючих кооперативів, ОСН, громадських організацій, благодійних фондів та ін.) у суспільно-важливих напрямках.

ІІІ. Основні завдання Програми

  1. Досягнення максимальної поінформованості жителів міста про можливості вирішення проблем шляхом участі у МПВСР/ПРООН.
  2. Активізація та залучення громад (об’єднань громадян) до вирішення власних проблем, пов’язаних із покращенням умов проживання чи наданням якісних послуг.
  3. Сприяння сталому розвитку територіальної громади міста Долина.
  4. Співфінансування проектів громад спільно із МПВСР/ПРООН.
  5. Залучення додаткових коштів донорських організацій до вирішення соціально-економічних проблем міста.

ІV. Основні заходи Програми

1. Здійснення інформування та консультування мешканців міста про можливості вирішення проблем шляхом участі у МПВСР/ПРООН.
Муніципальна програма врядування та сталого розвитку надає широкі можливості вирішення проблем окремих громад не тільки шляхом фінансування ремонтів, а й обміну кращими практиками, вивчення досвіду, навчанням тощо. З цією метою необхідно проводити інформаційно-промоційну роботу серед населення міста щодо діяльності і можливостей МПВСВ/ПРООН, а тому передбачається:
а) Розміщення інформації про заходи, діяльність, пріоритети і можливості МПВСВ/ПРООН, а також про виконання Програми в ЗМІ та офіційному веб-сайті міста, але не менше двох публікацій (повідомлень) в квартал. Даний захід включатиме підготовку і розміщення інформаційних повідомлень, статей, інтерв’ю, прес-анонсів про заходи, діяльність і співпрацю міської ради із МПВСВ/ПРООН.
б) Презентація Програми МПВСР/ПРООН громадським формуванням (ОСББ, ОСН, благодійні фонди, громадські організації) шляхом інформування на загальних зборах громад.

2. Організація та підтримка роботи Муніципального відділу підтримки на основі підтримки діяльності громадської організації «Центр підтримки та розвитку реформ».
Даний етап включає організацію, координацію та проведення заходів у рамках співпраці із МПВСР/ПРООН, а саме:

а) Розробка і погодження проектних заявок для активних громад м. Долина шляхом участі у Програмі МПВСР/ПРООН.
Передбачається постійна методична та інформаційно-консультаційна допомога громадам, які бажають взяти участь у реалізації спільних проектів із ПРООН та міською радою на всій стадії реалізації проектів, а саме:

  • допомога в проведення загальних зборів з громадськими формуваннями по співпраці із МПВСР/ПРООН, визначенню пріоритетних проблем, вибору підрядних організацій, проведення спільного оцінювання та громадського аудиту тощо;
  • відбір пріоритетних проектів, які будуть фінансуватися в рамках Програми та подання рекомендацій по проектам для ПРООН;
  • розробка проектних заявок та подання їх у МПВСР/ПРООН;
  • організація візитів експертів МПВСР/ПРООН на заплановані місця реалізації проектів;
  • відправлення проектних заявок у МПВСР/ПРООН.

Реалізація даного етапу дасть можливість відібрати найактивніші громади і вирішити найболючіші їхні проблеми шляхом співфінансування. Фінансування проектів буде проводитись у наступному році, окрім випадку наявності вільних додаткових коштів у міської ради та МПВСР/ПРООН.
б) Звітування та моніторинг. Для контролю реалізації Програми, правильним використанням коштів, ефективним впровадженням проектів громад необхідно проводити систематичне звітування, яке передбачає:

  • річні та квартальні звіти по впровадженню МПВСР/ПРООН;
  • подання проміжних і остаточних звітів про хід виконання (закінчення) проектів громад до МПВСР/ПРООН та міської ради;
  • допомога громадам у проведення громадського аудиту;
  • підготовка і подання звітів до міської ради.


в) Організація та проведення міні-проекту «Днів енергії-2012».
У 2011 році громадською організацією «Центр підтримки та розвитку реформ» в м. Долина було вперше організовано та проведено «Дні енергії 2011». Цей проект фінансувався за підтримки Посольства Фінляндії у структурі енергетичних змагань між шкільними навчальними закладами міста. Цей проект викликав хвилю позитивних вражень і відгуків. Крім того, формування бережливого ставлення і використання енергоресурсів – це вже потреба сьогодення та обов’язок навчання молодого покоління. А тому з метою популяризації впровадження використання альтернативних джерел енергії на роботі, у школі та й в побуті, виховання культурної поведінки у громадян щодо заощадливого використання природних ресурсів і збереження енергії планується реалізувати проект «Днів енергії-2012». Даний проект передбачатиме не тільки культурно-інформаційно-промоційний аспект, а й встановлення першої демонстраційної моделі використання альтернативних джерел енергії на основі сонячних колекторів на базі дитячого садка «Сонечко».
Для цього необхідні фінансові ресурси у загальній сумі близько 130 000,00 грн., з яких 130 000,00 грн. – внесок Долинської міської ради на будівництво сонячних колекторів – 70 000,00 грн. внесок ПРООН на організаційні заходи по проведенню Днів енергії.

3. Співфінансування проектів, затверджених МПВСР/ПРООН.
На даному етапі передбачається співфінансування Долинською міською радою проектів активних громад, перелік яких, насамперед, наведений у додатку 1, який є основний, а у випадку вільних чи додаткових коштів у додатку 2 до цієї Програми. Для цього необхідна реалізація наступних заходів:

  • підготовка та укладання Угод між міською радою, МПВСР/ПРООН, ГО «Центр підтримки та розвитку реформ» та громадами;
  • контроль над перерахуванням і використанням коштів громадами;
  • повне виконання громадами усіх вимог МПВСР/ПРООН та муніципалітету.


4. Підготовка і подання проектних пропозицій до інших донорських організацій щодо покращення соціально-економічних умов окремих громад та сталого розвитку міста.
Планується співпрацювати не тільки із МПВСР/ПРООН, а й іншими донорськими організаціями, що підтримують різноманітні реформи на місцевому рівні. З цією метою передбачається:
а) Інформування громад про інші можливості залучення коштів для вирішення власних проблем;
б) Підготовка і подання проектних заявок для міської ради та окремих активних громад, а саме:

  • підготовка проектної заявки на Всеукраїнський конкурс підтримки місцевого самоврядування;
  • підготовка проектної заявки на конкурс Фонду братів Кличків та компанії Кока-Кола;
  • підготовка інших проектних заявок.

Усі проектні заявки (їх проблематика, тематика і пріоритетні напрямки) та відбір громад міста здійснюється за узгодженням із міською радою.
в) Звітування перед донорськими організаціями, що підтримали окремі проектні пропозиції.

ІV. Фінансування Програми

Джерелами фінансування Програми є міський бюджет, кошти ПРООН, кошти міжнародної технічної допомоги, кошти громад та інші залучені кошти.
Виконавцем Програми є Муніципальний відділ підтримки – громадська організація «Центр підтримки та розвитку реформ».
Для реалізації даних заходів необхідно забезпечити виконавця відповідним фахівцем – координатором Програми (1 ставка) та іншими витратами (відрядження, поштові витрати).
Виконавець забезпечує здійснення усіх заходів Програми та звітує перед міською радою, ПРООН та іншими донорськими фондами.
Для впровадження даної Програми, виконання її завдань та заходів необхідне фінансування у сумі 510 402,80 грн. З них частина коштів буде направлена на капітальні видатки – це співфінансування проектів громад спільно із МПВСР/ПРООН – 462 975,00 грн., а частина на виконання заходів Програми – 47 427,80 грн. Детальна інформація подана у таблиці Фінансування Програми.
Фінансування заходів здійснюватиметься на підставі наданих підтверджуючих документів про виконання робіт/послуг.
Фінансування інших заходів в межах підпрограми здійснюватиметься на підставі окремих поданих і погоджених кошторисів.

Таблиця

Фінансування Програми

№ з/п

Стаття витрат

Сума коштів

за рік

(грн.)

1.

Здійснення інформування та консультування мешканців міста про можливості вирішення проблем шляхом участі у МПВСР/ПРООН

0,0

2.

Організація та підтримка роботи Муніципального відділу підтримки на основі підтримки діяльності громадської організації «Центр підтримки та розвитку реформ»

47427,80

Розробка і погодження проектних заявок для активних громад м. Долина шляхом участі у Програмі МПВСР/ПРООН

0,0

Звітування та моніторинг

0,0

Інші витрати (відрядження, поштові витрати)

2 000,00

Оплата праці 1 працівника Муніципального відділу підтримки координатора Програми (оклад 2750,00 грн. ) в т.ч.:

– заробітна плата – 33 000,00 грн.
– нарахування на заробітну плату – 12 427,80 грн.
– індексація – 400,00 грн.

45 427,80

3.

Співфінансування проектів, затверджених Програмою МПВСР/ПРООН (згідно додатку)

462 975,00

4.

Підготовка і подання проектних пропозицій до інших донорських організацій щодо покращення соціально-економічних умов окремих громад та сталого розвитку міста

0,0

ВСЬОГО

V. Очікувані результати виконання Програми

Очікуваними результатами реалізації Програми є:
1) впровадження основних принципів сталого розвитку, партнерства між владою, громадянами, громадськими об’єднаннями, приватним сектором, покращення якості життя мешканців міста, умов проживання і навчально-виховного процесу, екологічного стану у місті, підвищення рівня поінформованості людей на території охопленій заходами програми, активізація інтересу громадян до розвитку міста, та їх об’єднання для спільного вирішення власних проблем;
2) залучення додаткових коштів на соціально-економічний розвиток міста і вирішення гострих комунальних проблем громад;
3) реалізація проектів громад спільно із ПРООН;
4) сприяння реалізації і просуванню різноманітних ініціатив та реформ у місті Долина.

Додаток 1

до Програми співпраці з МПВСР/ПРООН та іншими

донорськими організаціями на 2012 рік

ПЕРЕЛІК

проектних заявок, які планується профінансувати у співпраці із МПВСР/ПРООН у 2012 році

з/п

Назва

проекту

Об’єднання та адреса громадян, яке ініціювало реалізацію проекту

Орієнтовна потреба у фінансуванні (грн.)

загальна сума проекту

внесок міської ради на проекти (60%)

внесок ПРООН

внесок громад (не менше 10 % від вартості проекту)

внесок міської ради на адміністру-вання 7%

1

«Капітальний ремонт даху»

ОСББ «Під горіхом»буд. №4 по вул. Обліски

275 000,00

148 500,00

99 000,00

27 500,00

10 395,00

2

«Відновлення системи водовідведення та ремонт фундаменту будинку»

ОСББ «Добробут на Облісках»буд. №24-Б по вул. Обліски

270 000,00

144 000,00

96 000,00

30 000,00

10 080,00

3

«Дні енергії-2012»

(Будівництво сонячного колектора у ДНЗ та проведення енергетичних змагань між учнями шкіл міста)

ГО «Центр підтримки та розвитку реформ».

200 000,00

130 000,00

70 000,00

0,0

0,0

4

«Будівництво першої велосипедної доріжки»

Долинська міська рада

180 000,00

20 000,00

160 000,00

0,0

0,0

ВСЬОГО

925 000,00

442 500,00

425 000,00

57 500,00

20 475,00

ЗАГАЛЬНА СУМА ВІД МІСЬКОЇ РАДИ

462 975,00



Додаток 2

до Програми співпраці з МПВСР/ПРООН та іншими

донорськими організаціями на 2012 рік

ПЕРЕЛІК

резервних проектних заявок, які планується профінансувати у співпраці із МПВСР/ПРООН у 2012 році

з/п

Назва

проекту

Об’єднання та адреса громадян, яке ініціювало реалізацію проекту

Орієнтовна потреба у фінансуванні (грн.)

загальна сума проекту

внесок міської ради на проекти (60%)

внесок ПРООН

внесок громад (не менше 10 % від вартості проекту)

внесок міської ради на адміністру-вання 7%

1

«Капітальний ремонт даху»

ОСББ «Горгани»

буд. №3-Б по вул. Грушевського

115 000,00

61 100,00

42 400,00

11 500,00

4 277,00

2

«Капітальний ремонт даху»

ОСББ «Наша фортеця на Облісках»

буд. №22-А по вул. Обліски

237 000,00

127 800,00

85 200,00

24 000,00

8 946,00

3

«Капітальний ремонт даху»

ОСББ «Рідний дім на Облісках»

буд. №20-А по вул. Обліски

250 000,00

135 000,00

90 000,00

25 000,00

9 450,00

4

«Відновлення системи водовідведення та ремонт фундаменту будинку

ОСББ «Рідна оселя»

буд. №14 по вул. Обліски

100 000,00

54 000,00

36 000,00

10 000,00

3 780,00

5

«Відновлення системи водовідведення та ремонт фундаменту будинку

ОСББ «В городку»

буд. №23 по проспекту Незалежності

160 000,00

86 400,00

57 600,00

16 000,00

6 048,00

ВСЬОГО

862 000,00

464 300,00

311 200,00

86 500,00

32 501,00

ЗАГАЛЬНА СУМА ВІД МІСЬКОЇ РАДИ

496 801,00

Документ опубліковано 18 січня 2012
Чинний
Детальніше