РІШЕННЯ
Від 05.12.2013. № 1318-37/2013
м. Долина
Про нову редакцію положення про влаштування
огорож в м. Долина
Заслухавши та обговоривши нову редакцію положення про влаштування огорож в м.Долина, керуючись ст.25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити в новій редакції положення про влаштування огорож в м.Долина (додається).
2. Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа».
3. Рішення міської ради від 20.02.2008. № 801-21/2008 «Про Положення про влаштування огорож в м.Долині» вважати таким, що втратило чинність.
4. Контроль за дотриманням вимог, зазначених у Положенні, покласти на відділ інспекції і відділ містобудування та архітектури міської ради.
Міський голова Володимир Гаразд
Затверджено:
рішенням міської ради
від 05.12.2013. № 1318-37/2013
Положення
про влаштування огорож в м.Долина
Огорожа – лінійна споруда, висотою більше 0,4 м, що призначена для запобіганню проходу людей та проїзду транспортних засобів, обмежує огляд та запобігає вилітанню предметів і бризок з будівельних майданчиків.
ВМА – Відділ містобудування та архітектури Долинської міської ради.
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок влаштування огорож у м. Долина (далі – Положення) розроблене відповідно до чинних державних норм і правил: ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень“, СН-441-72* “Вказівки по проектуванню огорож майданчиків та ділянок підприємств будинків і споруд“.
1.2. Положення регулює порядок влаштування огорож зі сторони магістральних вулиць і доріг та між суміжними землекористувачами, а також житлових вулиць місцевого значення у м. Долина з врахуванням функціонально-планувальних вимог до забудови вулиць, типології елементів огорож.
1.3. Дія цього Положення поширюється на всі юридичні та фізичні особи, які мають у користуванні чи у власності земельні ділянки, що підлягають огородженню.
2. Планувальні вимоги до влаштування огорож.
2.1. Огорожа в парках та скверах не повинна перешкоджати вільному проходу в час роботи парку (крім огорож атракціонів та інших відкритих комерційних майданчиків).
2.2. Огорожі земельних ділянок необхідно влаштовувати по межі земельних ділянок, визначених документами на землекористування (Державним актом, договором оренди, свідоцтвом на право власності на нерухоме майно земельну ділянку).
2.3. Влаштування огорожі між суміжними земельними ділянками окремих землекористувачів, конструкція якої передбачає часткове втручання на суміжну земельну ділянку, можливе при умові письмової згоди власника суміжної земельної ділянки.
2.4. У разі відсутності згоди власника суміжної земельної ділянки огорожа влаштовується у межах власного (орендованого) землекористування.
2.5. У разі розміщення будівлі (споруди) по межі ділянки необхідно передбачати влаштування огорожі з примиканням до фасаду будинку.
2.6.У разі реконструкції або ж заміни огорожі на нову, остання може влаштовуватись з відступом від «червоної лінії» вулиці, або обов’язково по лінії забудови попередньої огорожі.
2.7. Ескіз огорожі повинен виконуватись у складі проекту на будівництво чи реконструкцію об’єкта, або окремим проектом на влаштування огорожі.
2.8. Влаштування живоплоту, або живої огорожі з декоративних рослин дозволяються при умові погодження з межівниками.
3. Художньо-естетичні та технічні вимоги до огорож.
3.1. Огорожі земельних ділянок повинні відповідати високим художньо-естетичним вимогам:
3.2. Висота огорожі повинна відповідати вимогам СН-441-72*, але не перевищувати 1,8 м (крім огородження будівельних майданчиків) від рівня поверхні землі (не враховуючи висоту огорожі, що служить підпірною стіною).
3.3. Нижня, цокольна частина огорожі може бути глухою, висота якої не повинна перевищувати 0,75 м.
3.4. Верхня частина огорожі повинна бути прозорою. Коефіцієнт прозорості (відношення прозорих частин огорожі до суцільних частин огорожі) повинен бути більшим за 50 (п’ятдесят) відсотків.
3.5. Для влаштування огорожі необхідно використовувати природні та традиційні матеріали: камінь, обличкувальну цеглу, бетон, дерево, а також металеві елементи – кований та прокатний метал, металеву сітку.
4. Отримання дозволу на влаштування огорожі.
4.1. Дозвіл на влаштування огорожі із збірних залізобетонних конструкцій та елементів які передбачають влаштування фундаментів (залізобетонних подушок, монолітних) з глибиною закладання від поверхні землі на глибину промерзання ґрунту надається рішенням виконкому Долинської міської ради.
4.2. Особа, яка має намір влаштувати огорожу із збірних залізобетонних конструкцій та елементів які передбачають влаштування фундаментів (залізобетонні подушки, монолітні) з глибиною закладання від поверхні землі на глибину промерзання ґрунту, повинна звернутись із заявою у Долинську міську раду.
До заяви додається:
4.2.1 копія документа, що посвідчує особу (паспорт, прізвище, ім’я, по батькові, місце реєстрації заявника).
4.2.2 завірена згода на влаштування огорожі співвласників об’єкта нерухомості.
4.2.3 копія документа, що засвідчує право власності заявника на об’єкт нерухомості – свідоцтво про право власності, витяг з реєстру про право власності та копії правовстановлюючих документів (договір купівлі-продажу, договір дарування або міни, свідоцтво на спадщину).
4.2.4 документ, що підтверджує право на землекористування.
4.2.5 ескіз огорожі або проект які містять:
– викопіювання з плану м. Долина М 1:500 з нанесеними червоними лініями та інженерними мережами.
– план огорожі (М 1:200 або М 1:100) або розгортка огорожі (М 1:100 або М 1:50) або фрагменти огорожі, робочі креслення воріт, хвіртки (М 1:20 або М1:10).
Цей перелік є виключним.
4.3. Влаштування огорожі без влаштування фундаментів зазначених у п.4.1. погоджується відділом містобудування та архітектури на заяві за умови письмової згоди суміжників завіреної депутатом міської ради по даному виборчому округу.
5. Тимчасові огорожі будівельних майданчиків
5.1. Документація на тимчасові огорожі будівельних майданчиків погоджуються ВМА в складі проектно-кошторисної документації на будівництво.
5.2. Проводити будівельно-ремонтні роботи без встановлення огорожі будівельного майданчика – забороняється.
5.3. Огорожа будівельного майданчика повинна виконуватись висотою не менше 1,8 м, та фарбуватись фарбою стійкою до атмосферних впливів.
Огорожа майданчиків де проводяться роботи на висоті вище 3м і котра розташована від місця робіт на відстані менше 3м повинна бути обладнана покриттям, що убезпечує перехожих від падінь предметів.
Біля огорожі, що влаштована на відстані менше 1,5 м від краю доріг та проїздів повинен влаштовуватись огороджений з боку проїжджої частини прохід шириною не менше 1,2 м.
6. Інформаційні надписи
6.1. В місці, доступному для огляду та читання, повинна бути розміщена інформаційна таблиця з наступною інформацією:
– назва об’єкта;
– замовник будівництва (назва юридичної особи, ПІБ фізичної особи, контактний телефон);
– генпідрядник (назва юридичної особи, ПІБ фізичної особи, № ліцензії на провадження будівельної діяльності, контактний телефон);
– номер та дата видачі дозволу на будівельні роботи.
6.2. Також, таблиця може містити іншу інформацію – дані про генпроектувальника, терміни будівництва, тощо.
6.3. Двері та ворота в огорожі повинні містити надписи про можливу небезпеку робіт, що там проводяться та про заборону входу стороннім.
Директор КП «Пролісок» С. Бойчук