РІШЕННЯ
Від 11.12.2014. № 1798-55/2014
м. Долина
Про роботу та використання орендованого комунального майна міста Міжнародним
фондом інвалідів «Надія Є»
Заслухавши та обговоривши звіт Міжнародного фонду інвалідів «Надія Є» про роботу та використання орендованого комунального майна міста та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Звіт про роботу та використання орендованого комунального майна міста Міжнародним фондом інвалідів «Надія Є» взяти до уваги (додається).
2.Використання комунального майна міста вважати ефективним.
Міський голова Володимир Гаразд
Додаток до рішення міської ради
від 11.12.2014. № 1798-55/2014
ЗВІТ
про роботу та використання орендованого комунального майна міста Міжнародним фондом інвалідів «Надія Є»
На підставі рішення виконавчого комітету Долинської міської ради від 24.10.2013. № 226 «Про оренду приміщення» Міжнародному фонду інвалідів «Надія Є» продовжено оренду нежитлового приміщення загальною площею 195,86 кв.м, розташованого за адресою: вул. Обліски, 34 в м. Долина, для використання під спортивний зал для занять та залучення молоді до здорового способу життя терміном до 31.12.2015 року.
Рішенням Долинської міської ради №1360-39/2013 від 24.12.2013 «Про орендну плату об’єкта комунальної власності» встановлено пільгову річну орендну плату в розмірі 1 (однієї) гривні, на орендоване приміщення по вул. Обліски, 34 терміном до 31.12.2014 року.
Починаючи із січня 2014 року Міжнародний фонд інвалідів «Надія Є» активно використовував орендоване нежитлове приміщення, відповідно до Програми соціально-психологічної підтримки дітей і молоді з обмеженими функціональними можливостями. МФ інвалідів «Надія Є» працює щоденно з 8.00 до 17.00 год., надаючи послуги: психологічно-фізичної реабілітації та соціально-трудової адаптації, а також організовуючи та проводячи культурно-мистецькі заходи для міста та району. А з 17.00 до 21.00 тут працює Дитячий християнський театр «Над часом».
Найбільше уваги за цей рік приділено соціальній адаптації дітей і молоді з особливими потребами, яка включає в себе:
– уроки кулінарії, з метою навчити вихованців найнеобхіднішому – приготування їжі без сторонньої допомоги;
– правила особистої гігієни та побутово-господарську діяльність ;
– навчання азів математики, письма, читання;
– уроки етикету;
– практичну соціальну адаптацію в суспільстві методом відвідування театрів, кінотеатрів, музеїв, цирків, громадських закладів харчування, відпочинку, різноманітних атракціонів, духовних закладів, організовуючи екскурсії, поїздки, духовні прощі. Ця практична соціальна адаптація відбувається як у робочі дні тижня, так і у вихідні за участю батьків. Ми намагалися по максимуму надолужити втрачене через відсутність подібних закладів, щоб за такий короткий термін часу діти та молодь-інваліди могли пізнати розмаїття цього світу, який до сьогодні вони бачили крізь вікно свого помешкання.
Психологічна реабілітація включає в себе:
– індивідуальні заняття, суть яких в складанні індивідуально – корекційних програм з урахуванням потреб кожної дитини (розвитку пам’яті, уваги, мислення, уяви, інтелектуальних здібностей, розвиток великої і дрібної моторики, просторової орієнтації, емоційно-вольової сфери), за якою далі працюємо до досягнення мети.
– групові заняття, які включають в себе міжособистісне спілкування і згуртування колективу, вміння створювати позитивний емоційний фон.
Фізична реабілітація спрямована на відновлення, компенсацію функціонально-втрачених рухових можливостей. Підвищення фізичної працездатності, поліпшення фізичних якостей (сили, витривалості, гнучкості, спритності, швидкості, рухової координації) засобами і методами фізичної культури, елементів спорту, масажу.
Трудова адаптація включає в себе такі прийоми та засоби:
– малювання – олівцями, фарбами, манкою та крупами;
– ліпка – із пластиліну; соленого тіста та фарфору;
– конструювання із макаронних виробів, круп та інших природних матеріалів, а також виробів в техніці орігамі;
– елементи крою та шиття – необхідних у побуті виробів та сувенірної продукції;
– ознайомлення з основами техніки макраме та вишивання.
Надіємося, що ці заняття трудової адаптації стануть добрим підґрунтям для профорієнтаційної підготовки, як це проходить в подібних центрах міст Києва, Львова, за кордоном.
За сім місяців діяльності МБФ інвалідів «Надія Є» по Програмі соціально-психологічної підтримки дітей і молоді з обмеженими функціональними можливостями було проведено чимало культурно-мистецьких заходів: перший був запланований на 1 червня, проте відбувся 15 червня, оскільки в країні був оголошений всеукраїнський траур. Свято до Дня захисту дітей включало в себе молебень за погиблими в АТО, казкову виставу для малят та виставку виробів, виготовлених руками дітей і молоді з обмеженими можливостями. Цим заходом ми намагалися навчити діток, що якби боляче, важко чи гірко в житті не було, добро завжди перемагає зло, адже Бог на стороні Правди.
Наступним було сплановано і проведено 29 червня інтерактивне дійство «Параолімпійські ігри» в рамках святкування дня молоді. Ним ми прагнули пропагувати серед молоді здоровий спосіб життя, відкриття і розуміння ними життєвих проблем дітей і молоді-інвалідів, покращення ситуації щодо сприйняття інвалідів в суспільстві.
В рамках святкування дня міста Долини було проведено театралізацію, змагання та флеш-моб «Частинка серця – для вас, Герої». Цим заходом розвиваємо громадську свідомість, любов до рідного міста та України. Вчимо займати активну позицію в громадянському суспільстві та не бути байдужим до подій сьогодення.
Проведення в населених пунктах району заходу «Політ з одним крилом» – це акція, яка триває зараз і включає в себе презентацію, концертну програму, майстер-клас по виготовленню українського оберегу – ляльки-мотанки, та ялинкових прикрас – ангелят. Цією діяльністю ми хочемо доказати суспільству, що інваліди також мають право на повноцінне життя, хочуть і можуть бути потрібними та корисними.
Вважаємо, що один рік – це дуже короткий час для такої масштабної роботи. Наш маленький колектив працює наполегливо, щиросердечно, вкладаючи навіть більше, чим можна. І результати, на щастя, не заставили себе довго чекати – вони помітні не тільки працівникам, але й батькам, і тим людям, які бачать нас рідко: двоє діток зробили довгоочікувані перші кроки без сторонньої допомоги, діти та молодь стали розкутими, самостійними, ввічливими, артистичними, дорослими, навіть було приготування гарячих страв та випічки: мафінів, медівників, печеня.
Президент Міжнародного благодійного фонду
інвалідів «Надія Є» Н. Пелехан