РІШЕННЯ
Від 16.08.2016. № 378-13/2016
м. Долина
Про Програму розвитку «Джиу джитсу»
в місті Долині на 2016 -2020 роки
Заслухавши та обговоривши інформацію громадської організації «Джиу джитсу студія» про створення умов для розвитку занять із джиу-джитсу, фізичною культурою і спортом громадян міста, та з метою реалізації права громадян на заняття фізичною культурою і спортом, для чого створюються необхідні умови за місцем проживання, а також реалізації державної молодіжної політики, сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, створення належних умов для розвитку масових видів спорту, організації змістовного дозвілля, керуючись Законом України «Про фізичну культуру і спорт», постановою Верховної Ради України від 17 листопада 2006 року №372-У «Про інформацію Кабінету Міністрів України щодо діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування з розвитку фізичної культури і спорту», Указом Президента України від 02 серпня 2006 року №667/ 2006 «Про національний план дій щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту», пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Затвердити Програму розвитку «Джиу джитсу» в місті Долині на 2016-2020 роки (додається).
2.Виконавцем заходів Програми визначити Громадську організацію «Джиу джитсу студія».
3.Фінансовому відділу міської ради, виходячи з можливостей доходної частини міського бюджету на 2016 рік, передбачити кошти на виконання заходів Програми.
4.Одержувачем коштів по Програмі визначити комунальне підприємство «УКМ» Долинської міської ради.
5.Інформацію про виконання даної Програми заслухати на сесії міської ради в І кварталі 2017 року.
6.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, національного і духовного відродження, туризму, фізичної культури та спорту та з питань планування, бюджету, майна та власності.
Міський голова Володимир Гаразд
Затверджено:
рішенням міської ради
від 16.08.2016. № 378-13/2016
ПРОГРАМА
розвитку «Джиу джитсу» в місті Долина на 2016 – 2020 роки
- ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Програму розвитку Джиу джитсу в місті Долина на 2016 -2020 роки (далі – Програма) розроблено з метою популяризації цього виду спорту та сприянню створенню в місті комплексу заходів щодо забезпечення необхідних умов для розвитку фізичної і духовної культури, а також формування ефективної інфраструктури для забезпечення потреб спорту, фізкультурно-масової роботи, дитячо-юнацького спорту.
Термін «Джиу-джитсу» (інше вимова – «Дзю-дзюцу») з’явився в Японії в XVI столітті як загальна назва всіх видів рукопашного бою без зброї і так званої «підручною» зброєю. Він складається з двох слів. Слово «дзю» або «джиу» означає «м’який, гнучкий, податливий, поступливий», а «джитсу» або «дзюцу» перекладається як «техніка, спосіб».
Для розуміння сутності джиу-джитсу важливо знати, що Дзю є одним із стародавніх принципів даоської філософії, що означає відмову від грубого протиборства сил і закликають використовувати силу супротивника для проведення прийомів. Тому основу ведення бою за системою джиу-джитсу складають прийоми по введенню супротивника з рівноваги за допомогою різних захоплень. Натиску супротивника поступаються до тих пір, поки той не виявляється в безвихідному становищі, і тоді його сила і дії звертаються проти нього самого. Основний принцип Джиу-джитсу – «піддатися, щоб перемогти».
Джиу-джитсу послужило створенню універсальних систем боротьби, як дзю-до (м’яка техніка, яка використовує, в основному, кидки на землю і захоплення) і айкідо (гармонійна техніка, яка використовує кидки, техніку ведення бою зі зброєю, а також впливу на больові точки).
Сучасні школи джиу-джитсу поєднують в собі різноманітні стилі ведення рукопашного бою як без зброї, так і використовуючи підручні предмети і холодну зброю. Час і простір для бійця джиу-джитсу не має значення. Він здатний вести поєдинок в обмеженому просторі, в непроглядній темряві досягати перемоги за лічені секунди, використовуючи тактику виснажливих захоплень, в яких противник, що перевершує за вагою і силі втрачає свою перевагу. Це дуже важливо в ситуаціях пограбування, зґвалтування, коли час стає союзником жертви. Сьогодні цей вид східного єдиноборства використовується при підготовці співробітників правоохоронних органів багатьох країн світу.
Таким чином Джиу-джитсу – це не тільки фізичний розвиток власного тіла і розвиток самозахисту, а й збагачення людини духовно, поєднання її з природою, через різноманітні вправи, підтримку здорового способу життя та проникнення, через східну культуру і традиції, повагою до особистості.
Сьогодні техніка та розвиток бойових мистецтв з джиу-джитсу в Україні стала доволі актуальною, а в Європі уже давно відбуваються змагання з джиу-джитсу на Кубок Європи. Останнім часом стала розглядатися перспектива включення джиу-джитсу в програму Олімпійських ігор, що відкриває нові горизонти для тих, хто серйозно займається цим видом спорту.
В місті Долина джиу-джитсу почав розвиватись із 2011 року і нині розвивається на громадських засадах та приватній ініціативі. Сьогодні в місті відсутні відділення джиу-джитсу при спорт школах, немає штатних тренерів, немає спеціально обладнаних приміщень. Незважаючи на це все, громадській організації «Джиу-джитсу студія» вдалось організувати ряд заходів, серед яких варто виділити тренувально-навчальні семінари в літньому таборі ЛОК «Дружба» (біля 200 дітей взяло участь), майстер клас на день захисту дітей (біля будинку Техніки), семінар по Айкідо Йосінкан в Долинській ЗОШ №6 та інші.
Поки що значних перемог у обласних та всеукраїнських змаганнях досягти не вдалося, але серед спортсменів вдалось виявити великий потенціал та бажання. Тому, сьогодні, як ніколи необхідно підтримати розвиток цього виду єдиноборства в м.Долина з боку місцевої влади.
- МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
Мета Програми полягає у створенні належних умов для розвитку та популяризації таких масових видів спорту як східні єдиноборства Джиу-джитсу, організації змістовного дозвілля за місцем проживання та в місцях масового відпочинку які стануть основою поліпшення здорового способу життя та рухової активності жителів територіальної громади м. Долина.
Програма передбачає реалізацію наступних завдань:
- пробудження зацікавленості та розвиток заінтересованості мешканців міста, особливо молоді, до занять спортом загалом та джиу-джитсу зокрема;
- заохочення громадян, насамперед дітей та юнацтва, до систематичних занять із джиу-джитсу як способу самозахисту, фізичного і духовного самовдосконалення;
- підвищення рівня спортивної компетентності і професійності спортсменів;
- популяризація та розвиток джиу-джитсу в місті та регіоні як одного із перспективних видів спорту;
- впровадження інформаційно-просвітницьких заходів для населення, які б сприяли формуванню традицій і культури здорового способу життя, престижу здоров’я, залученню громадян до активних занять як із джиу-джитсу, так і фізичною культурою та спортом;
- створення, удосконалення, збереження та розвиток інфраструктури і матеріально-технічної бази для занять із джиу-джитсу та поліпшення умов її функціонування;
- сприяти зростанню спортивного іміджу громади м. Долина через підготовку спортсменів, участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
- ЗАХОДИ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
Для досягнення мети та виконанні завдань програми планується у 2016 році реалізувати наступні заходи.
Організація і проведення змагань, спортивних заходів, показових виступів, спортивних свят, майстер-класів.
- Навчально-тренувальний семінар в липні по Айкідо Йосінкан для дітей сиріт в м. Долина.
- Навчально-тренувальний семінар для дітей в серпні в таборі ЛОК «Дружба».
- Участь у фестивалі спорту (24 липня) та організація проведення показових виступів на для жителів міста.
- Організація проведення показових виступів на День міста та День Незалежності.
- Проведення спільних семінарів із організацію «Пласт».
- Організація та проведення навчальних семінарів із самооборони (в тому числі жіночої та дитячої самооборони).
- Організація та проведення фотовиставки із Айкідо Йосінкан.
Проведення змагань, безумовно, дасть поштовх до подальшого розвитку цієї боротьби. Адже видовищність техніки джиу-джитсу не зможе залишити нікого байдужим. На даний момент в м. Долині, на заняттях по джиу-джитсу займаються всього 28 осіб. Показові виступи та змагання будуть сприяти популяризації джиу-джитсу як спорту, сприятиме покращенню майстерності спортсменів та їх участі на показових виступах, які проходять на міських, районних, а то і обласних святах та змаганнях.
Створення на базі Долинської ЗОШ №7 осередку розвитку джиу-джитсу через придбання спортивного оснащення та інвентарю.
Для цього приміщення спортивного залу Долинської ЗОШ №7 необхідно обладнати всім необхідним інвентарем, перелік якого наведений в розділ 2.2. Таблиці Фінансування заходів Програми. Саме створення такого великого спеціалізованого центру східного єдиноборства дасть можливість не тільки професійно тренуватись молоді, а й проводити змагання із джиу-джитсу різного рівня.
Розробити та затвердити загальний графік роботи секцій різних видів джиу-джитсу. З метою популяризації та створення масовості занять цим видом боротьби необхідно плануються створити різні групи, скажімо, такі як групи технічного вдосконалення, зі здачею іспитів на ступінь майстерності; групи самозахисту – для жінок, дітей, охоронців і спецпідрозділів; групи показового та сценічного бою; оздоровчі групи,тощо.
Проводити інформаційно-просвітницьку роботу щодо популяризації джиу-джитсу, фізичної культури та спорту.
З метою залучення широких верств населення до занять із джиу-джитсу та регулярних фізкультурно-оздоровчих занять планується, через міські засоби масової інформації, інформувати населення міста та регіону про позитивний вплив на здоров’я і самозбереження людини такого перспективно-розвиваючого виду спорту як джиу-джитсу, що є важливий чинник самооборони та здорового способу життя. Крім того, постійно буде забезпечуватись широке висвітлення через місцеві ЗМІ проведення на території м. Долина спортивних змагань та фізкультурно-оздоровчих заходів, участь спортсменів міста у змаганнях різних рівнів із школи джиу-джитсу. Також для підвищення зацікавленості і поінформованості населення щодо такого виду спорту як джиу-джитсу планується виготовити два інформаційні постери, які будуть розміщені в центральній частині міста.
- ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ
Виконавець Програми – громадська організація «Джиу джитсу студія».
Основними джерелами фінансування Програми є:
– кошти громадська організація «Джиу джитсу студія»;
– кошти міського бюджету м. Долина;
– інші джерела, що не суперечать нормам чинного законодавства.
Для виконання заходів Програми та досягнення позитивних результатів необхідне фінансування у загальній сумі 155 000,00 грн. Детальна інформація наведена у Таблиці Фінансування заходів Програми
Таблиця
Фінансування заходів Програми
№ з/п | Назва заходу (статті витрат) | Очікуване фінансування, грн | Фінансування з міського бюджету, грн |
1 | Придбання спортивного оснащення та інвентарю, в тому числі: | 155 000,00 | 2016 рік |
– татами 12х12м. (2 шт.) | 80 000,00 | 40 000,00 | |
– тренеровочні килимки (40 шт.) | 12 000,00 | – | |
– лавка для пресу (3 шт.) | 4 500,00 | – | |
– бруси-турнік (3 шт.) | 1 900,00 | – | |
– мішок для ударів (5 шт.) | 10 000,00 | – | |
– кріплення для мішка (5 шт.) | 4 300,00 | – | |
– лапи (10 шт.) | 3 000,00 | – | |
– щити (10 шт.) | 6 000,00 | – | |
– шлеми (20 шт.) | 15 000,00 | – | |
– макет меча (10 шт.) | 6 000,00 | – | |
– макет пістолета (10 шт.) | 3 000,00 | – | |
– ескрима (тренеровочна палка) (20 шт.) | 6 300,00 | – | |
2 | Розробка, друк та встановлення постера 6х3м. (2 шт.) | 3 000,00 | – |
Разом | 155 000,00 | 40 000,00 |
- КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
Виконавець Програми – громадська організація «Джиу джитсу студія» готує і подає звіт (фінансовий та описовий) про стан виконання Програми за рік, який публікується на сайті міської ради.
Виконавець Програми здійснює оцінку ефективності Програми, що передбачає заходи з моніторингу, аналізу та контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів. Оцінка ефективності Програми здійснюється на підставі аналізу результативних показників, а також іншої інформації, що міститься у бюджетних запитах, кошторисах, звітах про виконання.
Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється в порядку, встановленому бюджетним законодавством.
Контроль за виконанням цієї Програми здійснюють Долинська міська рада, постійні профільні комісії Долинської міської ради, виконавчий комітет Долинської міської ради, депутати Долинської міської ради.
- ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Виконання Програми дасть можливість:
- постійне збільшення осіб, які займаються таким видом спорту як джиу-джитсу;
- створення в м. Долина на базі Долинської ЗОШ №7 спеціалізованого центру східного єдиноборства джиу-джитсу;
- здійснювати підготовку спортсменів високого класу, які беруть участь в змаганнях різного рівня і підвищують імідж міста;
- зміцнити матеріально-технічну та спортивну базу центру джиу-джитсу та Долинської ЗОШ №7;
- підвищити рівень залучення громадян джиу-джитсу, фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою;
- сприяти фізичному та духовному розвитку населення міста, зміцненню здоров’я його мешканців.